Pahalı klavyeler gerçekten gerekli mi?

Silicone Android Uygulaması
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

akans

Silver Sample
İfade skoru
1.501
Kendimi bildim bileli pahalı klavye almam. İnternet kafede 500-600 liralık klavyeler de denedim evdeki 80 liralık emektar Rampage ile aynı işlevi görüyorlar. Çok yazı yazmama, kod yazmama rağmen 80 liralık rampage ve 30 liralık everest klavye bana yetiyor da artıyor bile. O paraya RAM alırım, Mouse alırım, SSD alırım kısaca alırım da alırım. Peki neden siz pahalı klavye alıyorsunuz? Neden o parayı daha mantıklı şeylere harcamak yerine klavyeye gömüyorsunuz? Estetikse 100 liraya gayet güzel gözüken klavyeler de var, kaliteli klavye de var (Switch vs. değil plastiği falan kaliteli yani).

CE70EDED-D16B-4837-8895-5178B5D18177.jpeg

Son düzenleme:

3866-14-14-8-12-21-34

Platinum Sample
İfade skoru
13.667
Aynısını söylüyorum diye linç yiyorum her seferinde.

• Bilgisayar toplarsın, FPS versin diye.
  • Mouse alırsın, eline uygun olmazsa rahatsız eder, oyunlarda vs. mouse önemlidir.
  • Monitör önemlidir, göz zevkin için.
  • Kulaklık önemlidir, ses kalitesi için. Boğuk sesli kulaklık istemeyiz.

Klavyenin henüz bir amacı yok. Neden sesi için para vereyim?

7777

Gold Sample
İfade skoru
2.379
Açıkçası daktilo gibi hissiyat için fazladan 500TL vermeye gerek yok.
Membrane klavye aldım, gayet güzel, memnunum.
Red Switch'im da var aralarında kulak yoran bir sesten başka fark yok

540536195

Bronze Sample
İfade skoru
1.805
Aynısını söylüyorum diye linç yiyorum her seferinde.

• Bilgisayar toplarsın, FPS versin diye.
  • Mouse alırsın, eline uygun olmazsa rahatsız eder, oyunlarda vs. mouse önemlidir.
  • Monitör önemlidir, göz zevkin için.
  • Kulaklık önemlidir, ses kalitesi için. Boğuk sesli kulaklık istemeyiz.

Klavyenin henüz bir amacı yok. Neden sesi için para vereyim?
Hocam ama bir mantık hatası var. Göz zevki için monitör alıyorsak, kulağa rahatlık ve dinleme kalitesi güzel olsun diye kulaklık alıyorsak, oyunları akıcı oynatıyor diye bilgisayar topluyorsak, elimize uygun olsun diye fareyi ona göre seçiyorsak, parmak ve basış hissiyatı için ve daha kısa tepki süreleri için neden iyi bir klavye seçmeyelim ki? :D Özellikle de mekanik klavyelerden bahsediyorum.

hadwiger

Gold Sample
İfade skoru
4.115
Her 100 TL'lik klavye dandik değildir. Microsoft'un ucuz klavyeleri taş gibidir.
Yo. Microsft'un ucuz klavyesinden vardı, bozuldu. Rahat da değildi. 2 sene falan dayanmıştı.
40 tlye aldigim klavyeyi 2 senedir kullaniyorum. Paran yoksa degmez
Kaç tane ucuz klavye aldıysan hepsi nanay oldu. Bozulursa gönderebileceğin bir garanti var mı? Yok. İş sadece dayanıklılıktan ibaret değil. Konforlu olmadıktan sonra istersen o klavye ölümsüz olsun, hiçbir anlamı yok. Yazılımcılar neden makas swicth MX Keys'e, ya da Magic Keyboard'a 900TL para veriyor? Çünkü konforlu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube