Pahalı klavyeler gerçekten gerekli mi?

Silicone Android Uygulaması
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
KS
A

akans

Silver Sample
İfade skoru
1.501
2-3 ayda bir 100TL vereceğine, tek seferde 600TL ver 5-6 sene kullan.
Daha kaliteli switch daha kaliteli basım hissi demek değil mi? Gayet mantıklı bence.
Hala 2014 yılından kalma Razer Blackwidow kullanıyorum sadece Ş tuşunda sorun yaşıyorum şuanda.
Ben 80 liraya aldığım Mekanik Hisli Rampage KB-R9’u (model yanlış olabilir) 3-4 senedir kullanıyorum 1 sorununu bulun gidip Razer Bilmemne vBirşey Turnuva Edition alayım. Ayrıca basım hissi de 2 haftada sıkıcı oluyor. Bence hevesten başka bir şey değil. :)

i9 11900K

Gold Sample
İfade skoru
7.535
Ben 80 liraya aldığım Mekanik Hisli Rampage KB-R9’u (model yanlış olabilir) 3-4 senedir kullanıyorum 1 sorununu bulun gidip Razer Bilmemne vBirşey Turnuva Edition alayım. Ayrıca basım hissi de 2 haftada sıkıcı oluyor. Bence hevesten başka bir şey değil. :)
80 TL'ye aldığın ürün ile 300 TL'lik ürün arasında dağlar kadar malzeme kalitesi farkı ve garanti farkı vardır. Sadece ürüne değil garantiye de para veriyorsun. Yani 80 TL'ye aldığın ürün bozulunca çöpe atmak zorundayken 300 TL'lik bir üründe çöpe atmak zorunda değilsin, garantide sorunu çözüp yoluna devam edersin.

hadwiger

Gold Sample
İfade skoru
4.115
Her şey dayanıklılıktan ibaretse bütün araba markaları çöp, sadece Volvo alalım? Ya da başlarım akıllı telefonlara, en iyisi 3310 mu diyelim? Hem ucuz klavye hem de pahalı klavyeyi deneyimleyemeden anlayamazsın. Ha, mekanik klavye hissiyatı hoşuna gitmez, bir şey diyemem.

KS
A

akans

Silver Sample
İfade skoru
1.501
80 TL'ye aldığın ürün ile 300 TL'lik ürün arasında dağlar kadar malzeme kalitesi farkı ve garanti farkı vardır. Sadece ürüne değil garantiye de para veriyorsun.
80 liralık klavyem hiç bozulmadığından ve bozulsa da göndermeyeceğimden garantiyi bilemem ama işimi görüyor, gayet rahat ve 3-4 yıldır bozulmadı. 300 liralık alsam bir fark olmayacaktı. Evde abimle 2 kişi sabahlı akşamlı ki abim de ben de biraz hor kullanırız daha 3-4 sene gideceğini düşünüyorum.

KS
A

akans

Silver Sample
İfade skoru
1.501
Hem ucuz klavye hem de pahalı klavyeyi deneyimleyemeden anlayamazsın.
Deneyimledim ve beğenmedim, elimden Razer bilmemneler de geçti Gamepower şu bu da ama hayatımda hiç keşke olsaydı demedim. Öyle klavyeyle F1 falan da oynamıyorum o yüzden ihtiyacımı hayli hayli karşılıyorken niye gideyim boşa para vereyim. Bu arada 30 liralık Everest klavye aldım 3-4 ay önce o da ilk başta biraz değişik hissettirse de şu an fena değil. 80 lira verdiğime yanıyorum diğer klavyeye. 😛
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Saat falan da değil ki koluna takıp lüks hissedesin. :D

elden ring fanboy

Gold Sample
İfade skoru
4.593
bana göre de pahalı kulaklık abartı, yok ses geçirmez, yok bilmemne süngeri. amaan başlarım öyle işe, dışarıyla alakasını kesmek isteyenin etrafında kimse yoktur. ek olarak kulağıma çok fena basınç yaptı o süngerler

ses kalitesini pek fark edemedim ben

3866-14-14-8-12-21-34

Platinum Sample
İfade skoru
13.667
Hocam ama bir mantık hatası var. Göz zevki için monitör alıyorsak, kulağa rahatlık ve dinleme kalitesi güzel olsun diye kulaklık alıyorsak, oyunları akıcı oynatıyor diye bilgisayar topluyorsak, elimize uygun olsun diye fareyi ona göre seçiyorsak, parmak ve basış hissiyatı için ve daha kısa tepki süreleri için neden iyi bir klavye seçmeyelim ki? :D Özellikle de mekanik klavyelerden bahsediyorum.
Mantık hatası yok. Saydığım maddeler zorunlu ihtiyaç. Klavyenin iyisi veya pahalısı zorunlu bir ihtiyaç değildir.

KS
A

akans

Silver Sample
İfade skoru
1.501
bana göre de pahalı kulaklık abartı, yok ses geçirmez, yok bilmemne süngeri. amaan başlarım öyle işe, dışarıyla alakasını kesmek isteyenin etrafında kimse yoktur. ek olarak kulağıma çok fena basınç yaptı o süngerler

ses kalitesini pek fark edemedim ben
Kulaklık yine hem zevk veriyor hem csgo gibi rekabetçi oyunlarda ses kasmak için çok iyi oluyor.

i9 11900K

Gold Sample
İfade skoru
7.535
Mantık hatası yok. Saydığım maddeler zorunlu ihtiyaç. Klavyenin iyisi veya pahalısı zorunlu bir ihtiyaç değildir.
Zorunlu diyen kimse olmadı knk. Paran varsa alırsın yoksa almazsın. Bileklerinin daha az yorulmasını istiyorsan bilek destekli klavye alman lazım.

elden ring fanboy

Gold Sample
İfade skoru
4.593
klavye dedigin boyle olur usta
20210524_001935.jpg

bu arada tuş silinme sorunu dışında çok memnunum ha hiçbir zararı yok

i9 11900K

Gold Sample
İfade skoru
7.535
Durum