Çözüldü Bazı oyunlarda mouse gecikme sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiş. Çözülmediyse bize rapor edebilirsiniz.
Silicone Android Uygulaması

MLee21

Rütbesiz
İfade skoru
5
Merhabalar bu sorunu 2 senedir yaşıyorum. Csgo, Warzone, Pubg, Fortnite gibi oyunlarda yaşamazken Apex legends ve valorantta yaşıyorum. Konuyu özellikle Apex legends için açtım. Ondaki sorun çok garip bir sorun aslında fps_max 59 yazınca steam başlatma seçeneklerine ancak öyle geçiyor. Onun dışında sanki tam ekran pencereli + vsyncli gibi gecikme oluyor.
Bios ve chipsetler güncel. Ekran kartı driverı güncel. Farklı işletim sistemleri denendi. Farklı marka mouselar denendi. Termal macun değiştirildi.
Technopat vb gibi forumlarda cevap bile vermediler verenlerde çözemediler. Lütfen şu tür konular hakkında bilgisi olan biri yardım etsin.

SİSTEM:
MSI ARMOR RX 570 4GB OC
RYZEN 5 1400
CORSAİR VENGENANCE 8GB 3000 MHZ CL16
GIGABYTE A320M S2H
BenQ Zowie XL2411P 144 HZ
SteelSeries Rival 600

Son düzenleme:
Çözüm
Çözüm:
Buradan buldum ama yazıyı ve ayarları kendim yaptım.

(Arkadaşlar Valorantta denemedim Apex de işe yaradı ama valo yu bilemiyorum maalesef)

Burdaki adımları uyguluyoruz.
Adım 1 : Vericeğim siteden hz değerinizi ayrıntılı öğreniyorsunuz.
1626322165378.png

Adım 2 : RTSS adlı programı eğerki sizde yoksa Buradan indiriyorsunuz.

Adım 3 : Siteden aldığımız ayrıntılı HZ değerinden 0,01 çıkarıyoruz benimki 143.993

Adım 4 : Gördüğünüz yerdeki yeşil renkli add e basıp gecikme yaşadığımız oyunun exe sini ekliyoruz.
resim_2021-07-15_205530.png

Adım 5 : Oyunumuzu...
KS
M

MLee21

Rütbesiz
İfade skoru
5
Söylediklerini denicem tabiki teşekkürler. Ama işte bilgisayarın içinden dışından çok anlayan birisi değilim maalesef sadece oyunlarla haşır neşirim. Umarım başarabilirim arkadaşın dediklerini.
Hocam kusura bakmayın buralarda değildim göremedim. Bu çözüm bende işe yaradı ama sadece apex de geçti sizdeki sorunu anlatın yardımcı olmaya çalışayım.

Bu arada farkettiğim duruma göre bendeki sorun sadece işlemci odaklı oyunlarda oluyor valorant, gameloop, apex gibi yakında işlemci değiştiricem, RAM yükselticem, SSD alıcam. Eğer sorun kökten hallolursa onuda belirticem buraya hocam.

Son düzenleme:

Manfe

Rütbesiz
İfade skoru
0
Merhabalar bu sorunu 2 senedir yaşıyorum. Csgo, Warzone, Pubg, Fortnite gibi oyunlarda yaşamazken Apex legends ve valorantta yaşıyorum. Konuyu özellikle Apex legends için açtım. Ondaki sorun çok garip bir sorun aslında fps_max 59 yazınca steam başlatma seçeneklerine ancak öyle geçiyor. Onun dışında sanki tam ekran pencereli + vsyncli gibi gecikme oluyor.
Bios ve chipsetler güncel. Ekran kartı driverı güncel. Farklı işletim sistemleri denendi. Farklı marka mouselar denendi. Termal macun değiştirildi.
Technopat vb gibi forumlarda cevap bile vermediler verenlerde çözemediler. Lütfen şu tür konular hakkında bilgisi olan biri yardım etsin.

SİSTEM:
MSI ARMOR RX 570 4GB OC
RYZEN 5 1400
CORSAİR VENGENANCE 8GB 3000 MHZ CL16
GIGABYTE A320M S2H
BenQ Zowie XL2411P 144 HZ
SteelSeries Rival 600

Hocam sa
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Çözüm:

(Arkadaşlar Valorantta denemedim Apex de işe yaradı ama valo yu bilemiyorum maalesef)

40194 numaralı eki görüntüle

Adım 3 : Siteden aldığımız ayrıntılı HZ değerinden 0,01 çıkarıyoruz benimki 143.993

Adım 4 : Gördüğünüz yerdeki yeşil renkli add e basıp gecikme yaşadığımız oyunun exe sini ekliyoruz.40359 numaralı eki görüntüle

Adım 5 : Oyunumuzu ekledikten sonra görmüş olduğunuz fotoğraftaki Framerate Limit kısmına çıkardığımız hz değerini yazıyoruz.40360 numaralı eki görüntüle

Adım 6 : C:\Program Files (x86)\RivaTuner Statistics Server\Profiles Oyunun cfg si buraya otomatik eklenmiştir buradan resimde attığım cfg nin içindeki bazı değerleri değiştirmemiz gerekiyor.
40361 numaralı eki görüntüle

Son adım : Program içinden Hz değerini girdiğimizin altındaki olan Scanline Sync ı 1 den başlayarak geçmezse -60 a kadar tek tek denemek gerekiyor.
40363 numaralı eki görüntüle
Hocam hala burdaysan bana ulaşabilir misin discord otistik1sagemain
İnstangram bugrakssy çok acil ulaşabilir misin
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Çözüm:

40194 numaralı eki görüntüle

Adım 4 : Gördüğünüz yerdeki yeşil renkli add e basıp gecikme yaşadığımız oyunun exe sini ekliyoruz.40359 numaralı eki görüntüle

Adım 5 : Oyunumuzu ekledikten sonra görmüş olduğunuz fotoğraftaki Framerate Limit kısmına çıkardığımız hz değerini yazıyoruz.40360 numaralı eki görüntüle

Adım 6 : C:\Program Files (x86)\RivaTuner Statistics Server\Profiles Oyunun cfg si buraya otomatik eklenmiştir buradan resimde attığım cfg nin içindeki bazı değerleri değiştirmemiz gerekiyor.
40361 numaralı eki görüntüle

Son adım : Program içinden Hz değerini girdiğimizin altındaki olan Scanline Sync ı 1 den başlayarak geçmezse -60 a kadar tek tek denemek gerekiyor.
40363 numaralı eki görüntüle
Hocam hala burdaysan bana ulaşabilir misin discord otistik1sagemain
İnstangram bugrakssy çok acil ulaşabilir misin

Son düzenleme:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube