Forumdaki Linç ve Küçük Düşürme Sevdası

Silicone Android Uygulaması
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Lyrinx

Gold Sample
İfade skoru
5.748
Domal da yapayım diyen kişiyle şahsen ben muhattap bile olmam, sizin de olmamanız gerektiğinin kanaatindeyim. Haklı yanların var, haksızsın demiyorum. Demek istediğim ortalıkta küçük düşüreceğimize raporlayalım yetkilerle senin aranda olsun, hem de cezasını çeksin.

Küçük kardeşlerimizin yanlış davranışlarını sen,ben düzeltmezsem kim düzeltecek ? Aileden de bazı davranışları edinmemişse yapacağımız şey dediğim gibi örnek olmak.
Domal da yapayım diyen o malum kişi ceza aldı mı almadı bilmiyorum, ama gereksiz mesaj cezası aldıysa, bu çok hafif bir ceza gerçekten.

KS
1

123456789

Platinum Sample
İfade skoru
5.695
Domal da yapayım diyen o malum kişi ceza aldı mı almadı bilmiyorum, ama gereksiz mesaj cezası aldıysa, bu çok hafif bir ceza gerçekten.
Mod paneline erişimim yok maalesef :D Gerekeni yapmışlardır mod ekibi, eğer yapmadılar ise onların ayıbı.

Dark Lord of the Sith

Silver Sample
İfade skoru
1.346
Küçük kardeşlerimizin yanlış davranışlarını sen,ben düzeltmezsem kim düzeltecek ? Aileden de bazı davranışları edinmemişse yapacağımız şey dediğim gibi örnek olmak.
Ben bu şekilde düşünmüyorum. Bahsi geçen şahıs TP'de de trollük peşinde, burada da. Raporlama ile geçeceğini düşünmüyorum bu durumun.

Lyrinx

Gold Sample
İfade skoru
5.748
Mod paneline erişimim yok maalesef :D Gerekeni yapmışlardır mod ekibi, eğer yapmadılar ise onların ayıbı.
Gereken yapıldı diyorlar çoğu zaman, ama ne yapıldığını söylemiyorlar.

Üstelik biraz vakit geçtikten sonra yine aynı kişi yine aynı hareketleri yapıyor, tuhaf.

KS
1

123456789

Platinum Sample
İfade skoru
5.695
Ben bu şekilde düşünmüyorum. Bahsi geçen şahıs TP'de de trollük peşinde, burada da. Raporlama ile geçeceğini düşünmüyorum bu durumun.
1-2 uyarırısın, yine mi aynı şeyleri yapıyor perma atarlar, hesabı kalıcı olarak yasaklanır. Bunu yapacak mod var mı bilmiyorum .

Dark Lord of the Sith

Silver Sample
İfade skoru
1.346
1-2 uyarırısın, yine mi aynı şeyleri yapıyor perma atarlar, hesabı kalıcı olarak yasaklanır. Bunu yapacak mod var mı bilmiyorum .
TP'de öyle bir durum olmadı, burada nasıl olacağını bilemiyorum ancak. Umarım gereken yapılır, bu forumun topluluğu çok kaliteli ancak arada birkaç çürük var. En yakın zamanda temizlenirler umarım.

3866-14-14-8-12-21-34

Platinum Sample
İfade skoru
13.667
Domal da yapayım diyen o malum kişi ceza aldı mı almadı bilmiyorum.
Aldı. @epica59 söyledi.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

@Spatula -Ğ-, Ortaya attım. Eğer sırf raporlamak için acaba bu bir eksiklik yapmış mı diye konuya gidiyorsanız yıkıksınız. Bu tip insanlar çözüm üreten değillerdir ve her forumda varlardır.
Cevabımı raporda da belirtirim mesajı atan kişiye de, ona göre ban atarlar atmazlar. Boş raporlara zaten ceza atılmıyor, hatta rapor sistemini meşgul etmekten ceza bile yiyebilir. Ortaya yıkık kelimesini bırakıp kaçmakla olmuyor öyle.

Son düzenleme:

rtx 3090

Silver Sample
İfade skoru
577
Bu olayı anlayamadım, anlamış da değilim. Küçük kardeşlerimizi korumak yerine linç veya komik duruma düşürmeyi komik bulanlar, hatta konu açanlar bile var. Onu da geçtim, her konu altına şu şöyle yapmış, bu böyle demiş, dolaylı yoldan hakaret, küçük düşürme vs. vs.

Görmediği bir olay karşısında bile kulaktan dolma bilgilerle yorum yapanlar var. Burası forum, geyiği de yaparız insanlara yardımcı da oluruz burada sınırı aşmaya gerek yok. Forumun yaş kitlesinde bilindiği gibi 12'den küçük kardeşlerimiz var, onlara örnek olmak yerine bunları yapıyoruz.

Forum kurulduğunda bilindiği gibi gerek TP, gerekse de diğer forumlardan üyeler geldi buraya, hep birlikte geliştirmeye-yükseltmeye çalışıyoruz forumu. Bu olayları kökten çözersek ileri de diğer forumların yaşadığı sıkıntıyı yaşamayacağımıza inanıyorum. İnsanları küçük düşürücü yorumlar yerine, özelden x konusunda yaptığın yorum komik değil veya x konusunda yaptığın yorum hakaret içeriyor diye uyarmak bana kalırsa daha mantıklı.

Ek olarak eklemek istiyorum, moderasyon ekibi biraz daha ciddileşmeli, böyle olmuyor-ciddiye alınmıyorlar.

Umarım dediklerimi anlamışsınızdır, herkese iyi sahurlar, iyi geceler.
Açıkcası ben pek göremedim çok aktif olmadığımdan.Birde linçledilerse bir sebebi vardır küçükler olayına gelirsek akılları yok mu onların neyin yapılıp yapılmaması gerektiğini ayırt edebilirler az çok hadi en fazla 1 2 keş dediğin gibi yaptın sonrası normal ceza sistemine göre olmalı bence.

Arsenik

Gold Sample
İfade skoru
4.505
Her mesajıma disslike geliyor, niye yönetimi sürekli eleştiriyorum diye. Bak sen şu işe?
Bu arada benim mesajıma de/da bilmem ne halindeyken yumuşamaz şeklinde uyarı geliyor. Daha doğrusu bildirim geliyor. Sayın @cfranko Cümleye büyük harf ile bile başlamıyor ama ona bir şey yok. İlginç.

John Marston

Gold Sample
İfade skoru
2.804
Buranın kitlesini Technopat Sosyal oluşturuyor. Bir zahmette linçleme ve küçük düşürme sevdası olsun. Technopat Sosyal'de bile uzun zamandır kimseyi küçük düşürmedim. Yanlış bir şey biliyorlar diye Hahaha atmadım. Kimseyi de linçlemedim. Zaten gereksiz bir şey. Ama yine de olsa küçük düşürürüm. Kişiye göre değişir bu.

Redlonmas

Silver Sample
İfade skoru
48
Küçük kardeşlerimiz düzgün davranmıyorsa yapılabilecek bir şey yok. Korumak kollamak zorunda değilim kimseyi. Konu açmak ne kadar mantıklı tartışılır ama sırf yaşı küçük diye forumda kimseye ayrıcalık tanınmamalı.
Haklısın, herkes eşit durumda olmalı. Ancak 12 yaşındaki bir kişi sence 24 yaşındaki birisi gibi düşünebilir mi? Ha şimdi diyeceksin ee niye bu gerizekalımı diye. Sen 12 yaşındaki çocuğa üniversite düzeyi sayısal gösteremessin yani uzun lafın kısası küçük kardeşlerimizi korumak zorunda değiliz belki ancak onlara biraz daha anlayışlı davranmalıyız. Bu şekilde yani diğer yaş gruplarında da fazla bilgisi olmayan kişilerdede bu aynı olmalı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube