Forumdaki Linç ve Küçük Düşürme Sevdası

Silicone Android Uygulaması
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

3866-14-14-8-12-21-34

Platinum Sample
İfade skoru
13.667
Bu olayı anlayamadım, anlamış da değilim. Küçük kardeşlerimizi korumak yerine linç veya komik duruma düşürmeyi komik bulanlar, hatta konu açanlar bile var. Onu da geçtim, her konu altına şu şöyle yapmış, bu böyle demiş, dolaylı yoldan hakaret, küçük düşürme vs. vs.

Görmediği bir olay karşısında bile kulaktan dolma bilgilerle yorum yapanlar var. Burası forum, geyiği de yaparız insanlara yardımcı da oluruz burada sınırı aşmaya gerek yok. Forumun yaş kitlesinde bilindiği gibi 12'den küçük kardeşlerimiz var, onlara örnek olmak yerine bunları yapıyoruz.

Forum kurulduğunda bilindiği gibi gerek TP, gerekse de diğer forumlardan üyeler geldi buraya, hep birlikte geliştirmeye-yükseltmeye çalışıyoruz forumu. Bu olayları kökten çözersek ileri de diğer forumların yaşadığı sıkıntıyı yaşamayacağımıza inanıyorum. İnsanları küçük düşürücü yorumlar yerine, özelden x konusunda yaptığın yorum komik değil veya x konusunda yaptığın yorum hakaret içeriyor diye uyarmak bana kalırsa daha mantıklı.

Ek olarak eklemek istiyorum, moderasyon ekibi biraz daha ciddileşmeli, böyle olmuyor-ciddiye alınmıyorlar.

Umarım dediklerimi anlamışsınızdır, herkese iyi sahurlar, iyi geceler.
Benim açtığım konuyu kastetmiyorsan okuma bunları.

Benim açtığım konuyu kastediyorsan oku.
Ben 5800X test sonucu diye konu açıyorum, altında uzaktan yakından alakası olmayan bir Intel muhabbeti başlıyor, ama bu muhabbet tamamen fanboyluk üzerine. Fanboyluk üzerine olan bir tartışma da asla doğru bir tartısma olmaz. Hem açtığım konunun farklı yere gitmesi hem de fanboyluk yapacağım derken şekilden şekile giren insanları görünce lafımı da sakınmam, dalgamı da sakınmam. Dibine kadar dalgasını geçerim. Ki konudaki arkadaş TP'de de gereksiz mesajlar yaza yaza 3000 mesaj falan olan birisi. Adamına göre muamele. Hoşuna gitmeyen raporlasın, moderasyon ekibi gerekli cezayı verir veya vermez.

Hyphast

Silver Sample
İfade skoru
1.067
@MisakiTaro'dan mı bahsediyorsun? Konulara "No." yazmasından kastıysan, haklısın, kusura bakmayın ama bence bu düpedüz Brogan özentiliğidir, bu düpedüz TP'de mod olup "Yönetime iletildi" demekle eşdeğerdir. (cevap yetersizliği)

Fakat arada açtığı konular hoş bence, böyle konuları herkes açabilir, lakin genel olarak bir ciddiyetsizlik var.
Ben yönetimi ciddiye almayıp konulara "31" yazabiliyorsam bir sıkıntı var demektir.

i9 11900K

Gold Sample
İfade skoru
7.535
İyi o zaman, Technopat neyse burası da o olsun. Niye sürekli başka forumlarla karşılaştırıyorsun ki?
Karşılaştırmıyorum. Technopat'ın yönetimi ciddi, ciddi forumda 31 yazabiliyorsun yani?
Mesajlar otomatik birleştirildi:

TP'de ceza yiyorsun ama.

TP muhabbeti yapmayalım şimdi, konu dışına çıkmayalım.
Konu dışında falan yemiyorsun.

Lyrinx

Gold Sample
İfade skoru
5.748
Konu dışında falan yemiyorsun.
Ya bana verilen gereksiz mesaj cezalarında bir sorun var, ya da ben bugüne kadar TP'yi doğru düzgün tanımamışım.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Artık ciddiye alabilirsin.
Forumda ben dahil çoğu kişi daha bir tane bile ceza yememiş, bu hem iyi bir şey, hem de kötü bir şey.

Umarım dediğin gibi olur.

Ahmet

Gold Sample
İfade skoru
4.896
Forumda ben dahil çoğu kişi daha bir tane bile ceza yememiş, bu hem iyi bir şey, hem de kötü bir şey.
Raporlara neredeyse anında geri dönüş yapılıyor zaten. Uyarı atılacak bir mesaj görürsen raporla, uyarı atılması gerekiyorsa atılır. Ceza yememek nasıl kötü bir şey olabilir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube