Forumdaki Linç ve Küçük Düşürme Sevdası

Silicone Android Uygulaması
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Lyrinx

Gold Sample
İfade skoru
5.748
Ceza yememek nasıl kötü bir şey olabilir?
Ben dahil Technopat gibi gereksiz yere katı kurallara sahip bir yerden gelen kişiler, bu forumdaki kurallara kolayca uyabiliyorlar, ama forumda çoğu kişinin henüz 1 tane bile ceza yememiş olması... İlginç gerçekten, üstelik gördüğüm kadarıyla yiyenlerin çoğu da gereksiz mesajdan yiyor.

Demek istediğimi anlıyor musun? Bu işte bir tık moderasyonun, veya kuralların, ya da ikisinin birden hata payı olabilir.

Şahsen ben hiç ceza yememiş olmamı garipsiyorum, sanki çapraz ateşe yakalanmışım, ama şans eseri kurtulmuşum gibi hissediyorum.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Yeni bir forum olduğumuz için yönetim ekibi insanları forumdan soğutmamak için hoşgörülü davranıyor olabilir demek istiyor sanırım.
Evet, öyle bir olay da var gibi.

Dark vader

Silver Sample
İfade skoru
1.992
Orta derece hoşgörü bence yeter ve moderatörlerimiz biraz fazla hoşgörülü olsa bile iyiler.

KS
1

123456789

Platinum Sample
İfade skoru
5.695
Küçük kardeşlerimiz düzgün davranmıyorsa yapılabilecek bir şey yok. Korumak kollamak zorunda değilim kimseyi. Konu açmak ne kadar mantıklı tartışılır ama sırf yaşı küçük diye forumda kimseye ayrıcalık tanınmamalı.
Ayrıcalık tanımak değil demek istediğim, o küçük her şeyi yapabilir cezası yok diye bir şey yok. Sadece biraz daha ılımlı davranmalıyız.

Benim açtığım konuyu kastetmiyorsan okuma bunları.

Benim açtığım konuyu kastediyorsan oku.
Ben 5800X test sonucu diye konu açıyorum, altında uzaktan yakından alakası olmayan bir Intel muhabbeti başlıyor, ama bu muhabbet tamamen fanboyluk üzerine. Fanboyluk üzerine olan bir tartışma da asla doğru bir tartısma olmaz. Hem açtığım konunun farklı yere gitmesi hem de fanboyluk yapacağım derken şekilden şekile giren insanları görünce lafımı da sakınmam, dalgamı da sakınmam. Dibine kadar dalgasını geçerim. Ki konudaki arkadaş TP'de de gereksiz mesajlar yaza yaza 3000 mesaj falan olan birisi. Adamına göre muamele. Hoşuna gitmeyen raporlasın, moderasyon ekibi gerekli cezayı verir veya vermez.
Sana laf sokma gibi bir gayem yok, konundaki bazı cümleleri rencide edici buldum. Bu konuda görüldüğü gibi spatula diye ben gezmiyorum olağan şeyi senin üstüne de yıkmıyorum. Bazı arkadaşlar dozu kaçırıyor örnek olarak senin konundaki arkadaş gibi, konu açmak yerine özelden uyarabilirdin diye sana söz söylüyorum haricinde sıkıntı yok.

Gevşek gevşek konuşsunlar, daha sonra linç yiyoruz diye ağlasınlar. Forumda saygılı bir şekilde fikrini savunan kimseyi küçük düşürmedim, küçük düşürülmesini de uygun görmem.
Gevşek nasıl bir hitap şekli ? Ağlayan da yok ortada, sana suç atanda. Küçük düşürülmesini uygun görmem diyip gevşek gevşek demen de ayrı bir seviye sanırım .

Saygısız Olursa Çekinmeden Cevap Veririm Linç Küçük Düşürmeyi Sonu Nereye varıcak ?
Onların mizah seviyeleriyle senin mizahın uymuyor olabilir, bakış açısı bilindiği gibi kişiden kişiye göre değişir. Tek sıkıntı saygısız olanları forumda herkesin göreceği yerde uyarmak. Özelden uyarmak varken neden konu açılıyor, benim tavrım buna.

Son düzenleme:

3866-14-14-8-12-21-34

Platinum Sample
İfade skoru
13.667
Sana laf sokma gibi bir gayem yok, konundaki bazı cümleleri rencide edici buldum. Bu konuda görüldüğü gibi spatula diye ben gezmiyorum olağan şeyi senin üstüne de yıkmıyorum. Bazı arkadaşlar dozu kaçırıyor örnek olarak senin konundaki arkadaş gibi, konu açmak yerine özelden uyarabilirdin diye sana söz söylüyorum haricinde sıkıntı yok.
"Domal da yapim" resmi atan birisine saygı gösteremem maalesef.

KS
1

123456789

Platinum Sample
İfade skoru
5.695
Saygı göstermene gerek de yok böyle kişilere, benim takıldığım nokta böyle bir şey olacağına uyarıp yetkililere söylemen. Umarım beni anlamışsındır, seni kınamıyorum o benim hakkım da değil.

Dark Lord of the Sith

Silver Sample
İfade skoru
1.346
Gevşek nasıl bir hitap şekli ?
Gevşek gevşek konuşma nasıl bir hitap şekli diyorsun, bu konuyu okursan kimlerin gevşek gevşek konuştuğunu görürsün. Hiç ortada yokken birden intel konusu açıp onu delicesine savunanlar, karşı tarafa gram saygısı olmayan kişiler var. Bundan daha sonra "Domalda yapim" resmini atan kişiler var, birazcık göz atsan keşke.
Ağlayan da yok ortada, sana suç atanda.
Bana suç attın demedim zaten, neden birden sinirleniyorsun? Ayrıca yanlış bir olay gördüğümde illa benimle ilgili mi olması gerekiyor? Yanlış bir olayı gördüğüm zaman müdahale ediyorum, ister benimle alakalı olsun ister olmasın.
Küçük düşürülmesini uygun görmem diyip gevşek gevşek demen de ayrı bir seviye sanırım .
Gevşek gevşek konuşan kişiye ne saygım var ne sevgim. Küçük de düşürürüm, dalga da geçerim. İsteyen istediğini der, umurumda olmaz. Ancak saygılı bir şekilde konuşan kimseyle ne dalga geçerim ne küçük düşürürüm.

Lyrinx

Gold Sample
İfade skoru
5.748
İşte bu ve bunun gibi kişilerin ya caydırıcı bir ceza almaları gerek, ya da forumdan kalıcı olarak uzaklaştırılmaları gerek.

Ben ilk seçenekten yanayım, ama hala devam ediyorlarsa, o zaman kalıcı uzaklaştırma şart.

KS
1

123456789

Platinum Sample
İfade skoru
5.695
Gevşek gevşek konuşma nasıl bir hitap şekli diyorsun, bu konuyu okursan kimlerin gevşek gevşek konuştuğunu görürsün. Hiç ortada yokken birden intel konusu açıp onu delicesine savunanlar, karşı tarafa gram saygısı olmayan kişiler var. Bundan daha sonra "Domalda yapim" resmini atan kişiler var, birazcık göz atsan keşke.

Bana suç attın demedim zaten, neden birden sinirleniyorsun? Ayrıca yanlış bir olay gördüğümde illa benimle ilgili mi olması gerekiyor? Yanlış bir olayı gördüğüm zaman müdahale ediyorum, ister benimle alakalı olsun ister olmasın.

Gevşek gevşek konuşan kişiye ne saygım var ne sevgim. Küçük de düşürürüm, dalga da geçerim. İsteyen istediğini der, umurumda olmaz. Ancak saygılı bir şekilde konuşan kimseyle ne dalga geçerim ne küçük düşürürüm.
Domal da yapayım diyen kişiyle şahsen ben muhattap bile olmam, sizin de olmamanız gerektiğinin kanaatindeyim. Haklı yanların var, haksızsın demiyorum. Demek istediğim ortalıkta küçük düşüreceğimize raporlayalım yetkilerle senin aranda olsun, hem de cezasını çeksin.

Küçük kardeşlerimizin yanlış davranışlarını sen,ben düzeltmezsem kim düzeltecek ? Aileden de bazı davranışları edinmemişse yapacağımız şey dediğim gibi örnek olmak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube