Ak Parti 2023'te iktidarda kalabilir mi?

Silicone Android Uygulaması

Dexter

Platinum Sample
İfade skoru
6.025
Anlatabilir misiniz?
Anlatman uzun sürecek belli, ama yine de anlat.
Anlatın dinleyelim, öğrenelim bilgilenelim hocam :) Anlatmak isterseniz dinlerim ben.
Hocam çok kısa özet geçeyim devlet dairelerinde olan olayları.

Geçenlerde sanırım tüm devlet dairelerine 15 Temmuz belgeseli gönderildi. Ve asıl olay bu belgeseli izlemenin zorunlu olması. Bir sistem yapmışlar, oraya TC kimlik numaranız ile girip izliyorsunuz. Kim izlemiş kim izlememiş anlayabiliyorlar bu sayede 😀
Belgesel ise asıl falso. 15 Temmuz sürecinde asker olan tüm herkesi hain gibi gösteriyor. Resmen provakasyon.

Polis teşkilatında ise yine ihraç edilmelerinin yerine bir sürü adam dolduruldu. Adam 3 gün önce dönercide çalışıyormuş, bugün adamı özel harekat polisi yapmışlar. Adam çatışma çıkınca oturup silahına sarılıyormuş 😀

Daha bir kaç şey anlatabilirim ama mobilde zorluyor ve riske girmek istemiyorum 😀
Bunlar normal olaylar, daha farklı şeyler var fakat cidden anlatmak sıkıntı olabilir. Azıcık bilgim ile ben bunları anlatabiliyorsam devletin çürüklüğünü siz düşünün.

Son düzenleme:

Linux Forever

Silver Sample
İfade skoru
4.433
2023 Büyük Türkiye Projesi, 2071 Süper Güç Türkiye Projesi varmış. 2023 yılında eğer bu projeye ilişkin ciddi bir yükselme görürsek AKP alır. 2023 de AKP nin alacağı bilindiği için bence erken seçim ısrar ediyorlar.

Dark Lord of the Sith

Silver Sample
İfade skoru
1.346

Geçenlerde sanırım tüm devlet dairelerine 15 Temmuz belgeseli gönderildi. Ve asıl olay bu belgeseli izlemenin zorunlu olması. Bir sistem yapmışlar, oraya TC kimlik numaranız ile girip izliyorsunuz. Kim izlemiş kim izlememiş anlayabiliyorlar bu sayede 😀
Belgesel ise asıl falso. 15 Temmuz sürecinde asker olan tüm herkesi hain gibi gösteriyor. Resmen provakasyon.

Polis teşkilatında ise yine ihraç edilmelerinin yerine bir sürü adam dolduruldu. Adam 3 gün önce dönercide çalışıyormuş, bugün adamı özel harekat polisi yapmışlar. Adam çatışma çıkınca oturup silahına sarılıyormuş 😀

TSK da ise olaylar yine benzer. FETÖ ile hiçbir bağı olmayan adamları bile açığa alıyorlar. Çok yakın bir tanıdığım 3 yıl hapis yattı. Sonunda aklandı. Bilin bakalım ne oldu, bir kaç hafta önce liste geldi ve listede ismi var. İhraç edildi. Hani aklanmıştı? Adamın hiçbir suçu yok, vatansever, 30 yıl askerlik yapmış. Ama tek liste ile direkt yolladılar adamı. Adam ağlayarak çıkmış işyerinden.

Üstte dediğim eleman doldurmalarına örnek vereyim, geçenlerde tümgeneral briefing salonunda konuşma yapıyor. Soru sormuş aşı olmayan var mı diye. Birisi elini kaldırmış. Tümgeneral nedenini sorunca bir şeyler anlatmış fakat tümgeneral maske yüzünden anlamayınca askerden maskesini çıkarmasını istemiş. Askerin burada yapması gereken belli, ama asker tümgenerale hayır demiş.
Buna bakınca çok basit bir olay gibi geliyor. Ama bunun gibi basit olaylar, askeriyede emir komuta zincirinin koptuğunun göstergeleri.

Daha bir kaç şey anlatabilirim ama mobilde zorluyor ve riske girmek istemiyorum 😀
Bunlar normal olaylar, daha farklı şeyler var fakat cidden anlatmak sıkıntı olabilir. Azıcık bilgim ile ben bunları anlatabiliyorsam devletin çürüklüğünü siz düşünün.
Hocam merhaba. Yanlış anlamayın ama kaynak ekleme şansınız var mı?

İran

Gold Sample
İfade skoru
1.156
KK veya İmamoğlu Millet İttifakı adayı olursa evet kalır. Mansur aday olursa bi ihtimal gitme şansı var.

Hamza Ensar Sağlam

Gold Sample
İfade skoru
2.272

TSK da ise olaylar yine benzer. FETÖ ile hiçbir bağı olmayan adamları bile açığa alıyorlar. Çok yakın bir tanıdığım 3 yıl hapis yattı. Sonunda aklandı. Bilin bakalım ne oldu, bir kaç hafta önce liste geldi ve listede ismi var. İhraç edildi. Hani aklanmıştı? Adamın hiçbir suçu yok, vatansever, 30 yıl askerlik yapmış. Ama tek liste ile direkt yolladılar adamı. Adam ağlayarak çıkmış işyerinden.

Üstte dediğim eleman doldurmalarına örnek vereyim, geçenlerde tümgeneral briefing salonunda konuşma yapıyor. Soru sormuş aşı olmayan var mı diye. Birisi elini kaldırmış. Tümgeneral nedenini sorunca bir şeyler anlatmış fakat tümgeneral maske yüzünden anlamayınca askerden maskesini çıkarmasını istemiş. Askerin burada yapması gereken belli, ama asker tümgenerale hayır demiş.
Buna bakınca çok basit bir olay gibi geliyor. Ama bunun gibi basit olaylar, askeriyede emir komuta zincirinin koptuğunun göstergeleri.

Tahmin ettiğim şeyler. Şu an gerçekten suç işleyenlere de hapis cezası verilmemesinin sebebi suçsuz insanlarla hapishanelerin dolup taşmış olması. Yakınım gardiyan olduğu için biliyorum.

RTE'nin Türkiye'de kaynak bırakacağını sanmıyorum. Wikipedia'yı neden Türkiye'de yasakladığını da biliyoruz.

Dark Lord of the Sith

Silver Sample
İfade skoru
1.346
RTE'nin Türkiye'de kaynak bırakacağını sanmıyorum.
Kimse yanlış anlamasın ama düzgün bir kaynak olmadığı sürece internette okuduğum bu tarz şeyleri ciddiye almıyorum. Sonuçta internet burası.

KS
Kawnes

Kawnes

Bronze Sample
İfade skoru
917

Elinize sağlık hocam, devletin zaten çürük olduğunu hepimiz biliyoruz :)

Dexter

Platinum Sample
İfade skoru
6.025
Hocam kaynak ailem. Net bilgi vermeyeyim, tüm ailem devlet dairelerinde çalışıyor. Asker olan, polis olan, adalet bakanlığında çalışan var. Asker oldukça fazla olduğu için net olarak TSK'dan bir şeyler diyebiliyorum.

mutlu pide

Gold Sample
İfade skoru
2.017

505

Gold Sample
İfade skoru
2.916
%37 oy alacak. Kılıçdaroğlu muhtemelen %21 civarında. İnce ise %32 civarında alacaktır.
Kılıçdaroğlu'nun bu kadar alacağını asla sanmıyorum. Ne kadar iyi ve hoş vaatleri olsa da gençlerin aklındaki o kötü duruşu, eski yaptıkları, HDP'ye biraz fazla yakınlığı gibi şeyler pek çok kişiyi uzaklaştırıyor. Pek çok kişi de ılımlı bakmıyor. İnce'nin en mantıklı seçim olacağını düşünüyorum her yönden. Yavaş çıksa da alır ama aday olmak istemediğini çokça belirtti. İmamoğlu'nun çıkması tamamen oyları böler bence, AKP'ye yarar. Çünkü İnce mi İmamoğlu mu dersen %50 - 50 arada kalma olur. Birbirine yakın rakipler. Memleket için hayırlısı olsun da ne oluyorsa olsun.

Dark Lord of the Sith

Silver Sample
İfade skoru
1.346
Hocam kaynak ailem. Net bilgi vermeyeyim, tüm ailem devlet dairelerinde çalışıyor. Asker olan, polis olan, adalet bakanlığında çalışan var. Asker oldukça fazla olduğu için net olarak TSK'dan bir şeyler diyebiliyorum.
Hocam bu garantisi benim gibi oldu :D Teşekkürler yine de. Ancak birazcık şüpheyle yaklaşmaya devam edeceğim, anladığınızı düşünüyorum beni.

AMD i9 10950X

Bronze Sample
İfade skoru
1.823

Dexter

Platinum Sample
İfade skoru
6.025
Kılıçdaroğlu'nun bu kadar alacağını asla sanmıyorum. Ne kadar iyi ve hoş vaatleri olsa da gençlerin aklındaki o kötü duruşu, eski yaptıkları, HDP'ye biraz fazla yakınlığı gibi şeyler pek çok kişiyi uzaklaştırıyor. Pek çok kişi de ılımlı bakmıyor. İnce'nin en mantıklı seçim olacağını düşünüyorum her yönden. Yavaş çıksa da alır ama aday olmak istemediğini çokça belirtti. İmamoğlu'nun çıkması tamamen oyları böler bence, AKP'ye yarar. Çünkü İnce mi İmamoğlu mu dersen %50 - 50 arada kalma olur. Birbirine yakın rakipler. Memleket için hayırlısı olsun da ne oluyorsa olsun.
Kesinlikle bence de İnce en mantıklı aday. İmamoğlu'nu da severim, fakat İnce daha garanti.

Kılıçdaroğlu boş birisi değil. Fakat halktaki imajı cidden kötü.
Hocam bu garantisi benim gibi oldu
Zaten öyle hocam, ben bunlara net olarak yazılı bir kaynak veremem. Dediklerime inanıp inanmamak sizin seçiminiz. Neye karar verirseniz verin, lütfen devletin son 10 yılda çok berbat bir halde olduğunu bilin.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube