Ak Parti 2023'te iktidarda kalabilir mi?

Silicone Android Uygulaması

365

Silver Sample
İfade skoru
1.238
sadece seçim vakti ev ev gezen partiden iyidir.
Aynen 18 yaşına basmış gençlere mektup gönderen parti de mi bu iyi olan
Seçim öncesi fikir değiştirecekmiş gibi dakika başı sokaklarda seçim arabası gezdiren, seçim öncesi sözde hayır yaptıran, yemek dağıtan ve ne alametse (bak sen şu işe) tüm projelerini seçimden bi ay öncesine bırakanlardan bahsediyorsun de mi?
. Çok umursadığı gençlerin oyları önemli tabii. Yanlı ve saçma yorumlardan bıktım, bıktık.

Dexter

Platinum Sample
İfade skoru
6.025
Şu son 4yıl berbat evet ama daha iyi yönetecek bir parti yok piyasada.
AKP ve Erd*ğan her zaman aynıydı. Her zaman demokrasi düşmanıydı, her zaman ifade özgürlüğünü kısıtlamaya yönelik adımlar atıyordu. Sadece günümüzden farklı olarak 2010'a kadar daha doğru ekonomik atılımlar yapıldı, halk ile daha iç içeydiler bu yıla kadar. 2010'dan sonra iyice oyun parkına döndü ülke. Erdoğan bir diktatör oldu. Erdoğan ve AKP ülkeyi onların malı gibi görmeye başladı.

Daha iyi yönetecek parti var. Bana şuan versen, ben bile daha iyi yönetirim. Çünkü ülkeyi kendi çıkarlarım için kullanmam.

CHP kadrodaki bazı değişiklikler ile çok iyi bir parti olabilir. Cumhurbaşkanı adayı olarak Yavaş 1. tercih. Ama milliyetçi kimliği ile HDP'ye oy veren kesimden oy alamaz.
İmamoğlu 2. tercih. Ama mevcut kimliği ile AKP'lilerden oy alamaz.
Özgür Özel 3. tercih. Ama koyu muhalif kimliği ile AKP'lilerden ve milliyetçi kesimin büyük bölümünden oy alamaz.

Bu yüzden CHP mevcut kadrosu ile mükemmel bir aday değil.

Geldi sıra İnce'nin partisi olan Memleket Partisi'ne
İnce 2018 seçimlerinde yok yere %36 oy aldı. Mevcut atılımları, kurduğu ekip ve Atatürkçü adımları çok doğru. Bu yüzden bana kalırsa en güçlü muhalif şuan İnce ve Memleket Partisi. Hafif sola yakın yaklaşımı ile solculardan, Kemalist yaklaşımı ile milliyetçilerin büyük bölümünden oy alacaktır.

Kısacası daha iyi yönetecek parti var. Bunu diyerek kendini avutmana gerek yok. Eğer AKP'yi ve Erd*ğan'ı sevmiyorsan muhalefet seçme lüksün yok. Karşısında 1.5 İskender bile olsa ona oy vermen lazım.
Dini kullanıyor doğrudur ama sadece seçim vakti ev ev gezen partiden iyidir.
Ev ev dolaşıp oy isteyen partiyi kesinlikle milletin en hassas noktasını kullanarak oy isteyen, kendini acındıran bir partiye tercih ederim.
Ayrıca hatırlarsan AKP de benzerlerini yaptı. Mektup gönderdi yahu gençlere...

Furkan_Elci

Gold Sample
İfade skoru
1.237
CHP kadrodaki bazı değişiklikler ile çok iyi bir parti olabilir
Aşırı haklısın ama ne hikmetse parti koltuğundaki adam geleni yolluyor...
2010'dan sonra iyice oyun parkına döndü ülke
Yine haklısın.
Diğer ülkelere göre vasat durumdayız amma bence daha iyi parti halen daha yok.
Mansur yavaşı herkes istiyor ama bu adam neler yaptı bilmiyorum bu kpnuda aydınlatırsan sevinirim.

ShimadaSensei

Gold Sample
İfade skoru
1.421
3- Tarikatları devreye sokmak.
Olabilir bu da ama FETÖ dışında güçlü bir tarikat gelmedi aklıma şimdi. Yeni nesiller teknolojinin de etkisiyle batı kültüründe yetişiyorlar. Bırak tarikatları dindar oranı bile her geçen gün düşüyor. Müslüman olanlar bile Müslümanlıktan uzak yaşıyor aslında.

KS
Kawnes

Kawnes

Bronze Sample
İfade skoru
917
Olabilir bu da ama FETÖ dışında güçlü bir tarikat gelmedi aklıma şimdi. Yeni nesiller teknolojinin de etkisiyle batı kültüründe yetişiyorlar. Bırak tarikatları dindar oranı bile her geçen gün düşüyor. Müslüman olanlar bile Müslümanlıktan uzak yaşıyor aslında.

Ülkenin yarısından fazlası sözde müslüman, ateistlerin bile daha fazla din bilgisi vardır.

Dexter

Platinum Sample
İfade skoru
6.025
Aşırı haklısın ama ne hikmetse parti koltuğundaki adam geleni yolluyor...
Kılıçdaroğlu aslında boş bir adam değil ama attığı adımların büyük bölümü yanlış. CHP'nin adam olması için ya Kılıçdaroğlu kendinde radikal değişiklikler yapacak, ya partiden ayrılacak.
2. olasılık daha iyi olacaktır Parti'nin halk üzerindeki imajını düzeltmek için.
Diğer ülkelere göre vasat durumdayız amma bence daha iyi parti halen daha yok.
Mansur yavaşı herkes istiyor ama bu adam neler yaptı bilmiyorum bu kpnuda aydınlatırsan sevinirim.
Dostum CHP mukemmel değil, MP mukemmel değil, ama AKP'den iyiler, şuan muhalif seçme lüksümüz yok ne yazık ki.

Ben 6 yıl Ankara'da yaşadım, Gökçek döneminde. Ben ayrıldıktan 1 yıl sonra Yavaş geldi. En basitinden ilk aklıma gelen şeyi söyleyeyim: Yıllardır yapılması gereken Etimesgut'ta bulunan bir kavşağı görevinin ilk aylarında yaptı. Gökçek bu kavşağı yıllar boyunca yapmadı. En basitinden bu var.

Aklımdan söylemem zor.
Burada son 7-8 ay hariç büyük bir bölümü var yaptıklarının.

Kirschtein

Silver Sample
İfade skoru
548
Hiç öyle zannetme. Özellikle İç Anadolu ve Doğu kesimlerden kendilerine öyle bir müritler buluyorlar ki... Hatta kimsesiz çocukları havada kapıp tarikatlarda yetiştiriyorlar. Güzel gelecek vaat ediyorlar, çocuklara sağlam mevkilerden iş ayarlıyorlar ve sonra öyle bir kullanıyorlar ki.

Bu ülkenin en büyük problemlerinden ve hatta en büyüğü bile olabilir bu tarikatlar.

Furkan_Elci

Gold Sample
İfade skoru
1.237
Kılıçdaroğlu aslında boş bir adam değil ama attığı adımların büyük bölümü yanlış. CHP'nin adam olması için ya Kılıçdaroğlu kendinde radikal değişiklikler yapacak, ya partiden ayrılacak.
2. olasılık daha iyi olacaktır Parti'nin halk üzerindeki imajını düzeltmek için.

Dostum CHP mukemmel değil, MP mukemmel değil, ama AKP'den iyiler, şuan muhalif seçme lüksümüz yok ne yazık ki.

Ben 6 yıl Ankara'da yaşadım, Gökçek döneminde. Ben ayrıldıktan 1 yıl sonra Yavaş geldi. En basitinden ilk aklıma gelen şeyi söyleyeyim: Yıllardır yapılması gereken Etimesgut'ta bulunan bir kavşağı görevinin ilk aylarında yaptı. Gökçek bu kavşağı yıllar boyunca yapmadı. En basitinden bu var.

Aklımdan söylemem zor.
Burada son 7-8 ay hariç büyük bir bölümü var yaptıklarının.
Mansuru sevdim .d

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube