Yurt dışına gitmek istememem garip mi?

Silicone Android Uygulaması
KS
hadwiger

hadwiger

Gold Sample
İfade skoru
4.115
Bu benim sevdam. Geçeceğimi sanmıyorum. Ayrıca bilgisayar mühendisliğine alternatif,yan meslek olarak editörlük de düşünüyorum ve bundan para kazanılabiliyor.
Şanslı ve bilgili olman lazım. Editörlük mesleğini düşünmen için bence çok erken. Bilgisayar mühendisi olursan eğer editör olmak daha kolay olur.
Kendi ayaklarının üstüne basmaya başlayınca yani kendi paranı yemeye başlayınca normal bir şekilde düşüncelerin tepetaklak olabilir.
Bu saatten sonra düşüncelerimin değişeceğini sanmıyorum ama hiç belli olmaz.

𝙡𝙤𝙠𝙞.

Silver Sample
İfade skoru
3.842
Markete gir, Türk olduğunu söyle ve ırkçılıkla karşılaş. Yok, ben almayayım.
Her ülkede bu tip olaylar olmuyor. Biz yapmıyor muyuz sanki? Örneğin, yazın ülkeye almanlar, ruslar gelince kötü gözle bakmıyor muyuz? Adam akıllı giyinip keko gibi hareketlerde bulunmadığın sürece kim neden ırkçılık yapsın sana?

123456789

Platinum Sample
İfade skoru
5.695
Her ülkede bu tip olaylar olmuyor. Biz yapmıyor muyuz sanki? Örneğin, yazın ülkeye almanlar, ruslar gelince kötü gözle bakmıyor muyuz? Adam akıllı giyinip keko gibi hareketlerde bulunmadığın sürece kim neden ırkçılık yapsın sana?
Hayır, yapmıyoruz. Çünkü gelen turistlere para gözüyle bakıyor esnaflar, haklılar da.

Yagi

Bronze Sample
İfade skoru
1.173
Ben de istemiyorum, ülkemi ne olursa olsun seviyorum.
Annemden babamdan veya vatandaşımdan böyle bir şey için ayrılmam.

Error50777

Silver Sample
İfade skoru
924
Türkiye de Yaşanılmaz Hale geliyor malesef. Zaten Ekonomi Şey İşsizlik Fazla. Yurtdışına gitmeyi planlıyorum Artık Şeylerim Belli Olursa

Yurtdışında Her İmkan Var Sorunsuzca

Dexter

Platinum Sample
İfade skoru
6.025
Ben okumak için gitmek istiyorum şahsen. Çünkü ülkenin en iyi üniversitesi ABD'nin ortalama bir üniversitesine eşit. Çalışma dünyasında bile çalışana hakkı verilmiyor. Genç kitleyi ülkede tutmak için hiçbir şey yok. Şu an amacım yurtdışında okumak ve orada çalışmak. Eğer uygun imkan dönerse ülkeme dönüp burada çalışırım ama şu an değil.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Yurt dışına gitmek ben de istemiyorum. Ne var yurtdışında, her şey para veya ünvan değil. Orada eşek gibi çalışacağıma burada çalışır, en azından ülkeme faydalı olurum. Audi S8'e binerek ülkeme dönmek istemiyorum.
Önemli olan para değil, gördüğün değer. Ben 30 yaşına kadar okuyup, bir yerlere geldikten sonra değer görmeyeceksem, her şeyden kısıp kurduğum şirketin başına kayyum atanacaksa, haftada 50 saat çalışmama rağmen 5 haneli maaş bile alamayacaksam burada çalışmak için hiçbir sebep yok. Doğduğun yer değil, doyduğun yer vatanındır.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Orası öyle de, benim hayalim pilot olmak. Sivil pilot değil, askeri pilot. Yani ben neden yurt dışında yaşamak isteyeyim ki şimdi?
Askeri pilot için en iyi ülkelerden birisi ABD mesela. Çok daha fazla imkan var.

KS
hadwiger

hadwiger

Gold Sample
İfade skoru
4.115
Askeri pilot için en iyi ülkelerden birisi ABD mesela. Çok daha fazla imkan var.
Katılıyorum ama hem Türkiye'nin yetenekli pilotlara ihtiyacı var, hem de benim ABD ordusuna pilot olarak girmem imkansıza yakın. İmkanım olsa da girmem zaten.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube