Yeni bir laptop alma vaktim geldi mi?

Silicone Android Uygulaması
Bütçe
10.000

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Artık yok. Geçenler de kendisini sattım tüm donanımlarıyla birlikte hocam. Masaüstünden sıkıldım artık. Yattığım yerden oyun oynamak istiyorum açıkçası. Masa başında iki büklüm oturmak gerçekten berbat bir deneyim.
O zaman bence MacBook almayın hocam. Pil ömrü biraz yüksek olan RTX oyuncu leptopu alın geçin derim şimdiden hayırlı olsun.

Radeon RX 5500M

Rütbesiz
İfade skoru
363
Bütçeniz ne kadar bilmiyorum hocam,
Ancak 10000 liradan itibaren isteklerinize uygun laptoplar başlıyor. (i5 11400H+rtx 3050) kasası iyi olsun, samsung gibi uzun götürsün derseniz daha da yukarı çıkarmanız gerek bütçeyi. (i7 11800H+3050 Ti konfigrasyonlu msi gf66 modeli an itibariyle 13.899 tl)
Eski laptopa dönersek, çoktan emekli olması gerekirdi. Bir laptopu 7 seneden öte kullanmamak gerek diye düşünüyorum.

fryzen

Silver Sample
İfade skoru
2.527
Hocam hemen hemen ne iş yapıyorsun? Ona göre bir laptop önereyim eğer değiştireceksen.

Bu arada bende de benzer özelliklerde bir laptop var, masaüstü sistemlerim güçlü olduğu için çok sorun yaşamasam da günlük haraketlerim ve seyahatlerimde kullanacağım, daha kompakt ve güçlü bir bilgisayar olan ROG Flow X13'ün RTX3050Ti ile yenilenmiş modeline geçeceğim gibi.

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
Ancak 10000 liradan itibaren isteklerinize uygun laptoplar başlıyor. (i5 11400H+rtx 3050) kasası iyi olsun, samsung gibi uzun götürsün derseniz daha da yukarı çıkarmanız gerek bütçeyi. (i7 11800H+3050 Ti konfigrasyonlu msi gf66 modeli an itibariyle 13.899 tl)
Eski laptopa dönersek, çoktan emekli olması gerekirdi. Bir laptopu 7 seneden öte kullanmamak gerek diye düşünüyorum.

İ5 11400H derken Asus TUF'dan mı bahsediyorsunuz? Link atar mısınız?

Radeon RX 5500M

Rütbesiz
İfade skoru
363

Duke The Java

Gold Sample
İfade skoru
1.736
Ah be samsung RF511 güllü lokumum ne kadar özledim seni benimde o laptoptan vardı çok severdim kendisini. :(
(neyse bence yeni laptop alın hocam. :) )

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Hocam oyun diyorsunuz, bence dediğiniz gibi intel işlemcili ve rtxli bir şey alın çünkü oyun dayanağınız da yok.
Öyle yapacağım muhtemelen. Ama 11. nesil almayacağım. Hackintosh desteklemiyor 11. nesil işlemcileri. Apple belki cihaz çıkartırsa ancak öyle destekler sanırım.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

İşte bütçe belli değil. 10K ayırabilirim diyorum şu anlık. Ama 2022'de ne olur bilinmez. Parayla ilgili şu sıralar biraz sıkıntıda olduğum için henüz alamayacağım yeni bir cihaz.

Açıkçası ülkemiz şartlarında maalesef bir cihazı yıllarca kullanmak zorundasınız. Don değil ki sürekli değiştirelim cihazı. :) Bizim 15K'ya aldığımız cihaz onlar için sudan ucuz. Adamlar 2000 dolara neler alıyorlar.
Şu cihazı adamlar 2400 dolara alıyorlar. Vergi falan burada 30K ediyor en az. Keşke ülkemizin ekonomisinin içine etmeselerdi de biz de alabilseydik. :) 128 Milyar Dolar ile herkese bir tane RTX 3070 laptop ısmarlayabilirler. :)

Kısacası maalesef şu ekonomik şartlar da yeni bir cihaz almak işkence gibi. Teknoloji gibi ucuz ve herkesin ulaşabildiği bir şey biz de ulaşılamaz ve pahalı. Yazık çok yazık...
Hocam hemen hemen ne iş yapıyorsun? Ona göre bir laptop önereyim eğer değiştireceksen.

Bu arada bende de benzer özelliklerde bir laptop var, masaüstü sistemlerim güçlü olduğu için çok sorun yaşamasam da günlük hareketlerim ve seyahatlerimde kullanacağım, daha kompakt ve güçlü bir bilgisayar olan ROG Flow X13'ün RTX3050Ti ile yenilenmiş modeline geçeceğim gibi.
Hocam ne iş yapıyorum belirteyim. Mailleri mi kontrol ediyorum, Photoshop ile uğraşıyorum, CAD ile modelleme ve çizim yapıyorum, canım sıkılınca oyun oynuyorum. Olay bu benim. Genellikle iş ağırlıklıyım. İş yapıyorum yani cihazımla. Ha bir de canlı toplantıya katılıyorum.

Bir konuda görmüştüm. ASUS N53SN kullanıyorsunuz sanırım. Samsung RF-511 ile birlikte aklımdaydı o cihaz. Ama almadım. GT-550M vardı sanırım kendisinde. GT-550M biraz daha iyi benim GT-540M'den. GT 640M'in bir önceki nesilde ki adıydı sanırım. Fermi klasik. Desteği de yok artık Windows üzerinde. Ben ASUS'u hiç sevmiyorum. @BABER'in yaşadıklarından sonra hiç tercih etmem açıkçası. :)

Son düzenleme:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube