Windows 11 Yapı 22000.132 Yayınlandı

Silicone Android Uygulaması
KS
Steve Gates

Steve Gates

Gold Sample
İfade skoru
1.992
Microfost zaten Windows 11'i çıkarmasa da Cobalt kod tabanı ile Windows 10'a bir ayar çekecekti. Windows 10'un 20H1'den 21H2'ye kadar olan yapıları şu an Vibranium kod tabanını kullanıyor. Windows 11'in kullandığı Cobalt daha iyi. Gerçi Windows 10'un Cobalt kod tabanlı yapıları halen var ama geliştirilmesi durduruldu W11'den ötürü. 21H2 Vibranium tabanlı olacak.
Evet Hocam tam hatırlamıyorum ama sanırım 20H2 çıktıktan sonra 21390 yapısında kadar bir sürü Windows 10 yapısı yayınlandı. Hatta ben de kullanıyordum bu yapıları. İşte bunlar Cobalt kod tabanındaki Windows 10 yapılarıydı ki daha sonradan Windows 11 oldular. 22000.1 yapısında çekirdek tamamlandı ve sonraki yapılarda kullanıcı arayüzünü yenilemeye başladılar. Yani şu anki Windows 11 yapıları.
Ama söyleyeyim Cobalt tabanlı Windows 10 yapıları hiç stabil değildi. Sanırım Cobalt çekirdeğinin tamamlanmamış olmasından dolayı stabil değillerdi.

Son düzenleme:

æææ

Gold Sample
İfade skoru
852
Hocam öncelikle bu konuda bilginizin az veya çok olması önemli değil. Yani sorun değil.

Öncelikle regedit'deki her şey aynı bundan eminsiniz değil mi?

Programı yönetici olarak çalıştırdınız mı?

Programın yeni sürümü çıkmış onla deneyin. Buradan indirin.
Bu sefer o attığınız yeni sürüm çalışıyor ama setupı yeniden başlattığımda tekrar aynı şey. Belki güncelleştire tıklamadan önce güncelleştirmeyle ilgili sorunlar var diyor düzelt butonuna basıyorum belki o programın yaptığı değişiklikleri anlayıp çözüyodur?
1629023715305.png

KS
Steve Gates

Steve Gates

Gold Sample
İfade skoru
1.992
Bu sefer o attığınız yeni sürüm çalışıyor ama setupı yeniden başlattığımda tekrar aynı şey. Belki güncelleştire tıklamadan önce güncelleştirmeyle ilgili sorunlar var diyor düzelt butonuna basıyorum belki o programın yaptığı değişiklikleri anlayıp çözüyodur?
51423 numaralı eki görüntüle
Hocam bir şekilde TPM'yi bypass edemiyor işte. Ama neden? Biraz araştırayım.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Hocam antivirüs yazılımları açıksa kapatıp tekrar deneyebilir misiniz? Antivirüs yazılımları engelleyebiliyormuş.
@æææ

æææ

Gold Sample
İfade skoru
852
Hocam bir şekilde TPM'yi bypass edemiyor işte. Ama neden? Biraz araştırayım.

Hocam antivirüs yazılımları açıksa kapatıp tekrar deneyebilir misiniz? Antivirüs yazılımları engelleyebiliyormuş.
@æææ
1629024370115.png

Kaspersky açıktı kapadım gene aynı birde ben o bios ayarlarından değiştirerek bir şeyleri hani bu hatanın gitmesini sağlayan bişe mi ne vardı onu uygulamıştım ama gitmemişti onu eski haline fln döndürsem olur mu acaba?

KS
Steve Gates

Steve Gates

Gold Sample
İfade skoru
1.992
51426 numaralı eki görüntüle
Kaspersky açıktı kapadım gene aynı birde ben o bios ayarlarından değiştirerek bir şeyleri hani bu hatanın gitmesini sağlayan bişe mi ne vardı onu uygulamıştım ama gitmemişti onu eski haline fln döndürsem olur mu acaba?
Hocam eğer bilgisayarınızda TPM 2.0 varsa onu BIOS'tan açın.
BIOS'a girin bi' bakın varsa boşuna uğraşmayalım yoksa elle bypass edeceğiz.

æææ

Gold Sample
İfade skoru
852
Auto ayarından TPM 2.0 a aldım bios ta öle bişe vardı inş olur bu sefer.

1629025100442.png

biraz daha uğraşacağız gibi.

KS
Steve Gates

Steve Gates

Gold Sample
İfade skoru
1.992
Auto ayarından TPM 2.0 a aldım bios ta öle bişe vardı inş olur bu sefer.
Tamam Hocam olur o zaman. TPM 2.0 olduğunu bilseydim baştan açmanızı söylerdim boşu boşuna uğraştık ama olsun. Açınca o programla uğraşmanıza gerek yok. Windows Update'den direkt güncelleyin.

æææ

Gold Sample
İfade skoru
852
Hocam o programdan clean deyin ve Windows Update'den tekrar yükleyin güncellemeyi.
Hocam o attığınız yeni sürüm farklı mantıkla çalışıyor en baştan söyleyeyim ara yüzü aynı falan değil yani clean falan yok direk install var öyle bi buton.

Hocam o programdan clean deyin ve Windows Update'den tekrar yükleyin güncellemeyi.
Yok hoca imkansız gibi olmuyor
1629026070090.png

Bu hata asla geçmiyor her türlü şeyi denedim dediğiniz yani regedit falan da aynı kontrol etmiştim yok olmuyor

Son düzenleme:
KS
Steve Gates

Steve Gates

Gold Sample
İfade skoru
1.992
Hocam o attığınız yeni sürüm farklı mantıkla çalışıyor en baştan söyleyeyim ara yüzü aynı falan değil yani clean falan yok direk install var öyle bi buton.

Yok hoca imkansız gibi olmuyor
51444 numaralı eki görüntüle
Bu hata asla geçmiyor her türlü şeyi denedim dediğiniz yani regedit falan da aynı kontrol etmiştim yok olmuyor
Hocam farklı olduğunu bilmiyordum. Orada nasıl kullanılacağı yazıyordur. Bence eğer yapabiliyorsanız deneyin bir. Ben de araştırayım.

KS
Steve Gates

Steve Gates

Gold Sample
İfade skoru
1.992
Olmuyor valla dll replaced falan demesine rağmen TPM 2.0 çipi desteklemiyor demeye devam ediyor.
Format atamazsınız değil mi?

Hocam çalıştır'a "tpm.msc" yazar mısınız? Sonra da ekran görüntüsünü atar mısınız?
@æææ

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube