[TAHMİN] Fen lisesi yolu gözükür mü?

Silicone Android Uygulaması
KS
Nevtuğ A. Yalçın

Nevtuğ A. Yalçın

Gold Sample
YouTube Editörü
İfade skoru
7.666
LGS takılacak sınav değil, önemli olan YKS bence. Sonuçta hepsinde aynı dersi görüyorsun. Tabii fen falan daha ağır oluyormuş, anadoluya gidiyorum bilemem.
Yurt dışı istiyordum ondan kötü oldu. Özele gitsem aileye yük olacağım offf :(.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Yurt dışı istiyordum ondan kötü oldu. Özele gitsem aileye yük olacağım offf :(.
Bence siz kendinizi AE alanında geliştirmeye bakın. Kendinizi bu alanda profesyonelleştirin. İleride film stüdyolarında çalışma şansınız bile olur. Yani şu an elinizin altında çok büyük bir fırsat var ve değerlendirmelisiniz kesinlikle.

505

Gold Sample
İfade skoru
2.916
Kontrol ettiğimizde
Türkçe maalesef 15d 5y
İnkılap 9 1
Din 8 2
İngilizce 9 1

Matematik 8d 4y
Fen 17d 3y

Sizce güzel bir okul yolu gözükür mü?
Girenlerin büyük çoğunluğuna nazaran geridesiniz, güzel okul yolu biraz zor.
Sözeli olması gerekenden çok kötü yapmışsınız, dalgınlık durumu vardı sanırım.
Sayısalınız çoğu kişinin yaptığı gibi fakat o sözel netleri sizi çok geriye düşürecektir.

KS
Nevtuğ A. Yalçın

Nevtuğ A. Yalçın

Gold Sample
YouTube Editörü
İfade skoru
7.666
Girenlerin büyük çoğunluğuna nazaran geridesiniz, güzel okul yolu biraz zor.
Sözeli olması gerekenden çok kötü yapmışsınız, dalgınlık durumu vardı sanırım.
Sayısalınız çoğu kişinin yaptığı gibi fakat o sözel netleri sizi çok geriye düşürecektir.
Evet Türkçe dalgınlığıma geldi normalde 18 2 19 1 yapıyordum.

ShimadaSensei

Gold Sample
İfade skoru
1.421
Lisede otur çalış dersine, üniversitede yurt dışına at kendini. Çoğu ülkenin umurunda değil YKS, lise notlarına ve dil bilgine bakıyorlar. İngilizce şart, yanına Almanca/Fransızca çakarsan Avrupa'da rahat rahat okursun üniversiteni. İngiltere'de para sıkıntısı olabilir, burs işi sakat diye biliyorum ama Almanya/Fransa'da devlet bursu+part time çalışarak kendi kendine geçinirsin rahat. ABD'de yaşamak istemem ben, oranın şartlarına bakmadım ama Kanada için de en az 80-90 lise ortalaması yapmazsan zor olabilir üniversiteye alınman. 70 üstü collage'lara başvurabiliyor diye biliyorum Kanada'da.

Tansu Çiller

Platinum Sample
İfade skoru
5.709
Üzülecek bir şey yok hayat devam ediyor ve edecektir, sana önerim bunlar ile ilgilenme başka işlerle uğraş, saçma sapan işlerle ; ''yapamayacağım'' psikolojisi aşırı berbat bir durumdur. Elimizdeki ile yetineceğiz, Lise de çabalıyarak Üniversite mimarini oluşturacaksın, oradan Üniversite'de ileriki hayat için altyapını hazırlayacaksın.
İngilizce bilmen gerekli,-sağolsun sömürgeciler-, yanında başka diller olsa fena olmaz.
Kız arkadaş istiyorsan Rusça öğrenebilirsin :sneaky:

Yapamadıkların için ağlama, yapacakların için ağla.

Bu arada ''yapacakların için ağla kısmı, mutluluk ve tatmin duygusu yüzünden ağla amacıyla yazılmıştır yanlış anlamaya müsaittir.

𝙡𝙤𝙠𝙞.

Silver Sample
İfade skoru
3.842
Şu anda alacağın puanı, yüzdelik dilimini kesinlikle hesaplayamayız. Herkes iyi yapmış olabilir, beklediğinden daha düşük puanlar alabilirsin. Herkes kötü yapmış olabilir, beklediğinden daha fazla puanlar da alabilirsin. Yani buradaki olay senin ne yaptığın değil, herkesin ne yaptığı. Bu yüzden tahmin bile yürütmek zor.

Ancak fen lisesi gelmezse üzülme sakın. Tüm öğrencilik hayatın hedeflediğin fen lisesinden ibaret olmayacak. İyi eğitim veren okullar illa ki bulacaksındır.

C. Callahan

Gold Sample
İfade skoru
2.389
Bu sene girenlerin yorumlarını dikkate alarak konuşacağım:
Fen ve matematikten 3-5 bişey yapman iyi olmuş. Sözel basit diyorlar ordan açık vermen de kötü olmuş. 3 yanlış 1 doğruyu hala götürüyor mu bilmiyorum ama götürmese bile sayısalda kazandığın 3-5 puan fazlayı sözelden 10 puan eksilterek vermişsin.
Yine de kafayı takmana gerek yok. Bende son denemelerimde hiç yanlış bırakmadan geçiyordum ama sınavım tek kelime ile berbat geçti %6 ya girdim. Okulumdan aşırı memnunum. 3-5 puan fazla yapsaydım sadece isim yapmış liselere gidecektim. Yani demem o ki sonuçlar açıklanana kadar kafa yorma.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube