[TAHMİN] Fen lisesi yolu gözükür mü?

Silicone Android Uygulaması

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
Yahu güzel kardeşim bırak şu sonuçlara bakmayı. Sonuçlar açıklanana kadar kafanı dinle, bir işle meşgul ol ve hayatını yaşa. Boşuna böyle kendine eziyet etme. Böyle şeyleri kafana takarsan bu hayatta asla mutlu olamazsın ve başarısız olursun. O yüzden takma kafana.
Di' mi hocam? Olmuş bitmiş şey sabaha kadar oyun oyna. Ne bileyim video falan çek niye sınav sonucuna bakıyorsun ki?

KS
Nevtuğ A. Yalçın

Nevtuğ A. Yalçın

Gold Sample
YouTube Editörü
İfade skoru
7.666

Ramazan Ö

Platinum Sample
İfade skoru
5.083
Küçükçekmece fen lisesi var isteklerimden. Yeni açıldığı için geçen sene 436 ile almıştı.
Kaç kere diyeceğim bilmiyorum ama şu puanı çok da önemsemeyin. Sınav kolaysa puanın önemi daha da artar. Sınav hakkında kaç kişi kolaydı diyor?

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
2.32 almıştı geçen sene.
O biraz zor maalesef hocam. Yine de siz o kadar üzülmeyin, belki sürpriz olur. Bir arkadaşım çok kötü yapmıştı ama %3'e girip istediği liseye girdi.

Şu an çok iyi bir lisedeyim ama lise çok kötü, uç bir lise olmadığı sürece çok fark etmiyor bana kalırsa. Asıl önemli olan üniversite.

Siz gerçekten sonuçlara bakmayın. Olmuş bitmiş bir şey. 4 yıl da sınav stresi olmayacak daha.

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
Moralim çok bozuldu 1 saat ağladım sonuçları görünce.

Ya Nevtuğ kendini neden bu kadar zorluyorsun. Anadolu okullarıda çok güzel okullar. Fen lisesi kazanacağım diye kendini bu kadar yorma.

Şu an tek üzüleceğin şey 1 yılının gitmesi, ona da 1 saat hiç durmadan ağlanmaz.

KS
Nevtuğ A. Yalçın

Nevtuğ A. Yalçın

Gold Sample
YouTube Editörü
İfade skoru
7.666
Yüzdelik dilimine bağlı. Fen lisesi olmasa da ortalama üstü anadolu lisesi tutar. Herkes Fen okumak zorunda değil. Sıkma canını. :)
İlla fen lisesi istemiyorum hocam nitelikli bir okul istiyordum. Galiba özele gideceğim :(.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Ya Nevtuğ kendini neden bu kadar zorluyorsun. Anadolu okulları da çok güzel okullar. Fen lisesi kazanacağım diye kendini bu kadar yorma.

Şu an tek üzüleceğin şey 1 yılının gitmesi, ona da 1 saat hiç durmadan ağlanmaz.
İşte günümüz de öğrenciler tutturmuş bir Fen lisesi diye. Fen lisesine gidince o liseden ordinaryüs veya profesör olarak çıkmıyorsun. :) Fen liselerinde ki ders ağırlığını birçok öğrenci kaldıramaz. Fen lisesinde okuyan arkadaşlarımın çoğu okuduğuna pişman bile oldular. O yüzden Fen lisesi fetişistiliği yapmaya gerek yok. Anadolu liseleri de gayet iyi. Fen kazanmak gibi bir derdiniz olmasın.

KS
Nevtuğ A. Yalçın

Nevtuğ A. Yalçın

Gold Sample
YouTube Editörü
İfade skoru
7.666
İşte günümüz de öğrenciler tutturmuş bir Fen lisesi diye. Fen lisesine gidince o liseden ordinaryüs veya profesör olarak çıkmıyorsun. :) Fen liselerinde ki ders ağırlığını birçok öğrenci kaldıramaz. Fen lisesinde okuyan arkadaşlarımın çoğu okuduğuna pişman bile oldular. O yüzden Fen lisesi fetişistiliği yapmaya gerek yok. Anadolu liseleri de gayet iyi. Fen kazanmak gibi bir derdiniz olmasın.
İlla fen lisesi istemiyorum hocam nitelikli bir okul istiyordum. Galiba özele gideceğim :(.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
@nevtugardic Bunu size değil daha çok genele söyledim hocam. Çevrem de görüyorum çünkü böyle gençler. Adamların tek derdi Fen lisesi olmuş. Fen diye kafayı sıyıracak adamlar. Oysa ki bizim güzel Anadolu liselerimiz de var. İlla Fen okumak zorunda değil bu gençler. Ama işte kafayı takan adama bunu anlatamıyorsun maalesef.

KS
Nevtuğ A. Yalçın

Nevtuğ A. Yalçın

Gold Sample
YouTube Editörü
İfade skoru
7.666
@nevtugardic Bunu size değil daha çok genele söyledim hocam. Çevrem de görüyorum çünkü böyle gençler. Adamların tek derdi Fen lisesi olmuş. Fen diye kafayı sıyıracak adamlar. Oysa ki bizim güzel Anadolu liselerimiz de var. İlla Fen okumak zorunda değil bu gençler. Ama işte kafayı takan adama bunu anlatamıyorsun maalesef.
Of eğer aynı kalırsa yüzdelik çok kötü olur.

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035

Bunun nedeni aslında öğrenciler değil. Aileler tutturmuş Fen lisesi diye. Çocuğu aşırı tempo ile çalıştırıyorlar ve çocuk Fen Lisesine gidiyor. Daha sonra çocuk Fen Lisesinin temposunu kaldıramıyor ve daha da üzülüyor. Üzülmeyin. Fen lisesi kazanamamak dünyanın sonu değil.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Of eğer aynı kalırsa yüzdelik çok kötü olur.
Hocam kafanız da felaket senaryoları kurmayı bırakın bence. Cidden bunun sonu hiç iyi yerlere varmıyor çünkü. Sizin gibi 2007 yılında OKS hakkında kafamda o kadar çok felaket senaryosu hazırlamıştım ki psikolojim bozulmuştu ve aşırı sinirli birisine dönüşmüştüm.

Kimisi pencereden bakınca dışarının pisliğini, çamurunu görür. Kimisi ise pencereden bakınca dışarının güzelliğini, Dünya'nın bereketlerini ve refahını görür. Siz ise bakınca sadece pisliği ve çamuru görüyorsunuz. Pisliği ve çamuru da görün ama güzellikleri ve bereketleri de görmeyi ihmal etmeyin. Yoksa bu hayatta kendiniz mutsuz olduğunuz gibi çevreniz de mutsuz olur.

445

Gold Sample
İfade skoru
2.555
Moralim çok bozuldu 1 saat ağladım sonuçları görünce.
Nevtuğ yaşıtın bir kardeşin olarak söylüyorum. Kasma bu kadar. Sen çalıştıysan kaderinde bu varmış. Yapabileceğin bir şey yok. Ayrıca LGS o kadar saçma bir sistem ki istersen 100 al. O seneye göre %0.1'lik dilime bile girebilirsin.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube