Silicone yazılım ekibi kurmak nasıl fikir?

Silicone Android Uygulaması

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Bu arada @PossibleTurco ve Berkay haklı. Bir işte gönüllülük esas olunca, o iş savsaklıyor. Kim ne derse desin. YT, Makale ve yazılım işini forum büyüyünce ve kazanç elde edince belli bir ücret ile yaptırmak lazım. Öbür türlü yürümez.
O zamana kadar küçük ödüller de verilebilir bu işi yapanlara. Misal adam çok iyi iş çıkartır o ay. 20 veya 50 TL Steam kodu veririz. Böyle küçük hediyelerle bu işi yapanların moral ve motivasyonunu da arttırmış oluruz hem. Forumun maddi imkanlarının el verdiği kadar ödüller verilebilir.

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Yani işe yarar bir fikir fakat birisi C# diğeri Pyhton öbürü Java biliyorsa ortak bir uygulama yapılamaz ki. Ya tek bir dil seçilip sadece onu bilenler alınacak ya herkes belirlenen dili öğrenmeye çalışacak ya da herkes bildiği dil ile katılıp dilleri bilenler gruplaştıracak ve ona göre uygulama değil uygulamalar yapılacak.

Ben de katılmak isterim fakat kodlama bilgim yerlerde. Burada paylaştığım bir uygulama var fakat çok olumlu karşılanmadığı için durdurdum sayılır.

KS
M

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
Yani işe yarar bir fikir fakat birisi C# diğeri Pyhton öbürü Java biliyorsa ortak bir uygulama yapılamaz ki. Ya tek bir dil seçilip sadece onu bilenler alınacak ya herkes belirlenen dili öğrenmeye çalışacak ya da herkes bildiği dil ile katılıp dilleri bilenler gruplaştıracak ve ona göre uygulama değil uygulamalar yapılacak.

Ben de katılmak isterim fakat kodlama bilgim yerlerde. Burada paylaştığım bir uygulama var fakat çok olumlu karşılanmadığı için durdurdum sayılır.
Bir uygulamanın tek programlama dili ile yazılması gerekmiyor ki. :)

Amiral Tulpar

Silver Sample
İfade skoru
1.084
HTML verseydin girerdim.

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Bir uygulamanın tek programlama dili ile yazılması gerekmiyor ki. :)
Doğru, fakat uyumsuzluk probleminin çıkması içten bile değil. Çok iyi seçim yapılması ve yönetilmesi gerekiyor.

Furkan_Elci

Gold Sample
İfade skoru
1.237
Kurucu olduğunuz için forumun "yalaka"kısmı yapalım diyecek ama bu kısıma kendi düşüncesi ile olmasını isteyenleri katmıyorum.Bence çok işlevli olmaz ve boşuna hayal kırıklığı yaşamaya gerek yok ama yinede denemek size kalmış.Sağlam bir arkadaş ortamı olmadığı sürece kargaşa çıkmasının ihtimali ve grubun dağılmasının ihtimali çok yüksek.
O kitle kendini belli ediyor Evilol Muhteşem atmalar falan.
@AhmetHaMzA1232

TeknocuYusuf

Silver Sample
İfade skoru
1.219
Çoğu hocamın dediği gibi şuan var olan bölümleri geliştirdikten sonra yapalım @Doğu'kan @PossibleTurco ve diğer hocalarım bu konuda haklı bu işler bazen ufakta olsa karşılık isteyebiliyor organize sorunu olabiliyor. Birde şöyle bir şey olmalı herkes kafasına göre şu olsun bu olsun 1000 tane şey çıkartıp grup içi biz senin neden dediğini yapıyoruz ya gibi tartışmaların önüne bir kaç proje tavsiyesinin oylanarak seçilmesi ve buna bağlı olarak ekibin sadece o projede çalışması gerektiğini düşünüyorum. Bu fikrin şimdiden ortaya çıkması iyi, gelişmekte olan bir forum kendini her yönden gelistirmeli bence. Bazı özel sebepleri olan arkadaşlara lafım yok umarım onlarda özel sebeplerini aşıp buradaki görevlerini yerine getirebilir.
Bu forumu kuranlar firma sahibi değil yaşı genç yaşları birbirine yakın kişiler illaki gevşeklik olabilir sonuçta sınavlar bu sene neredeyse herkes giriyor. Seneye de girenler olacak bence buna göre yedek kadro oluşturulmalı mesela sınav zamanı olan adamın haftada 1 2 gün yazmaya vakti varsa yedekteki adam da o adamın eksiğini giderebilir ana yazar 3 kişi ise bi yedek kadro olarakta 3 kişi eklenebilir mesela örnek.

Yagi

Bronze Sample
İfade skoru
1.173
Makale kısmıyla ilgili ben çok konuştum hocam. Yazarlara aktif yazı yazın dedim ama dinleyen olmadı. Haliyle biz de bu işe soğuyoruz. YT kısmında Nevtuğ LGS'yi bahane ediyordu ama LGS bitti. Halen daha video göremiyoruz kendisinden. Sıkıntıları varsa veya aile içi bir durum varsa sorun yok. Ama hiçbir sıkıntı olmamasına rağmen keyfiyen kanal ile ilgilenmiyorsa bence bir uyarılmalı. :) Koca kanalı @Yagi idare ediyor bir tek. Bence bizim öncelikle forum olarak organizasyon sorununu çözmemiz lazım. Yoksa yürümüyor bu işler.

Hocam Nevtuğ biliyorsunuz LGS sınavından yeni çıktı, biraz dinlenmek hakkı diye düşündüm. Bugün attığı videodan itibaren devam edecek kendisi :)

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Hocam Nevtuğ biliyorsunuz LGS sınavından yeni çıktı, biraz dinlenmek hakkı diye düşündüm. Bugün attığı videodan itibaren devam edecek kendisi :)
Yalnız adam çoklu üyelik kurbanı olmuş. Birisi de çıkıp bakmıyor adamın sorununa. :D

AhmetHaMzA1232

Silver Sample
İfade skoru
449

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube