Samsung A31 mi A21S mi?

Hangisi

• Toplam oy
    10
Silicone Android Uygulaması

Haruki Murakami

Silver Sample
İfade skoru
2.612
A3 ve A5 hariç iyi bir A serisi telefon görmedim şimdiye dek. Onlar da iyi değildi aslında da rakibi P9 Lite falan olduğu için alınabiliyorlardı.

"Always on Display yaptık gençler bakın ekran hiç kapanmayacak saat görü, aaa şarj bitmiş neyse sıradaki sunumda gösteririz."

Biz de dedik ki 2300 mAh ile ne diye ekranı hiç kapatmayacak yazılım geliştiriyorsunuz, batarya zaten kıt. "Bizim 2300 milletin 3000'inine bedel, bir Super Amoled yaptık var ya bataryayı kullanmıyor kokluyor resmen." türü zırvaları da fayda etmeyince mecbur bastılar bataryayı.

Bence Note 9 Pro Max muadili M31S, hatta pil ömrü olarak önünde.

Kesinlikle katılıyorum abi, hele o Always on Display saçmalığını hatırlamak bile istemiyorum. Telefonu aldıktan 2 ay sonra gına geldi kapattım direkt. İlk aldığımda 1.5 gün rahat çıkıyordu, gayet dikkat ederek kullandım, 2 yıl sonra 1 günü zor çıkarıyor. Aynı şekilde eskiden arayüz yağ gibi akardı, şimdi telefon zevk vermiyor.

KS
onatygt

onatygt

Bronze Sample
İfade skoru
527
Hayalindeki kırmızı Renault Laguna 1'in içinde.
Kesinlikle katılıyorum abi, hele o Always on Display saçmalığını hatırlamak bile istemiyorum. Telefonu aldıktan 2 ay sonra gına geldi kapattım direkt. İlk aldığımda 1.5 gün rahat çıkıyordu, gayet dikkat ederek kullandım, 2 yıl sonra 1 günü zor çıkarıyor. Aynı şekilde eskiden arayüz yağ gibi akardı, şimdi telefon zevk vermiyor.
Babamda S7 Edge var ve Always on Display açık telefonu kullanmasına rağmen telefonun şarjı bir gün rahat gidiyor. Telefona sürekli bakan birisidir bu arada kendisi.

Haruki Murakami

Silver Sample
İfade skoru
2.612
Babamda S7 Edge var ve Always on Display açık telefonu kullanmasına rağmen telefonun şarjı bir gün rahat gidiyor. Telefona sürekli bakan birisidir bu arada kendisi.
Telefonda neler yapıyor? Ben yine söylüyorum, telefondan beklentim büyük. Ağır işler yapıyorum, oyun oynuyorum. Çeşitli programlar kullanıyorum.

KS
onatygt

onatygt

Bronze Sample
İfade skoru
527
Hayalindeki kırmızı Renault Laguna 1'in içinde.
Telefonda neler yapıyor? Ben yine söylüyorum, telefondan beklentim büyük. Ağır işler yapıyorum, oyun oynuyorum. Çeşitli programlar kullanıyorum.
Facebook, Tweeter, Sahibinden, Spotify, Youtube ve Adobe kullanıyor. Genellikle Spotify açık oluyor tüm gün. Genellikle şöyle bir geziyor sonra haberlere bakıyor ve Sahibinden ya da Aliexpress'e bakıyor. Arkadaki uygulamaları pek kapatmaz. Ha birde günde 1 saat rahat telefonla konuşur.

Haruki Murakami

Silver Sample
İfade skoru
2.612
Facebook, Tweeter, Sahibinden, Spotify, Youtube ve Adobe kullanıyor. Genellikle Spotify açık oluyor tüm gün. Genellikle şöyle bir geziyor sonra haberlere bakıyor ve Sahibinden ya da Aliexpress'e bakıyor. Arkadaki uygulamaları pek kapatmaz. Ha birde günde 1 saat rahat telefonla konuşur.
Çok da ağır işler yaptığı söylenemez, normal. Neyse, konudan daha fazla uzaklaşmayalım, tekrardan hayırlı olsun, güle güle kullanın. Bir de inceleme yapsanız iyi olur tabii ki.

Brainstorm

Rütbesiz
İfade skoru
408
A serisi çok fena bozdu, A5 2017,A7 2017 ve A51 kullandım/kullanıyorum. Biraz da A3 2017 kullandım. Eskiden alınabilirdi ama şimdi alınmaz. İkisi arasından seçmek şart ise A31, değilse M serisine yönelin.

Son düzenleme:

qGhosT

Bronze Sample
İfade skoru
673
Asus'un fabrikasından Rog phone 5 çalamıyor.
A serisi çok fena bozdu, A5 2017,A7 2017 ve A51 kullandım/kullanıyorum. Biraz da A3 2017 kullandım. Eskiden alınabilirdi ama şimdi alınmaz. İkisi arasından seçmek şart ise A31, değilse M serisine yöneli

A52 ve A72 ile nispeten eski kalitesine döndü. Bir de cam artı metal kasa koysalar.

Arkadaş bence realme 7 almalı. M31s çok güçsüz kalıyor.

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
Arkadaş bence Realme 7 almalı. M31s çok güçsüz kalıyor.
Neresi çok daha güçsüz acaba? Sanki dağlar kadar fark var gibi söylemişsiniz, çipset farkı var biraz o kadar. Kaldı ki Exynos 9611'in daha verimli olacağını düşünüyorum. Üstüne Realme 7 pek sağlıklı bir telefon değil. Ghost touch yaşayabilir.

elden ring fanboy

Gold Sample
İfade skoru
4.593
Neresi çok daha güçsüz acaba? Sanki dağlar kadar fark var gibi söylemişsiniz, çipset farkı var biraz o kadar. Kaldı ki Exynos 9611'in daha verimli olacağını düşünüyorum. Üstüne Realme 7 pek sağlıklı bir telefon değil. Ghost touch yaşayabilir.
Realme yüzünden linç yiyordun, hala arkasında mısın yav. :cautious: Bence o kadar da abarttığın kadar da kötü değil be. O kadar soba olduğunu düşünmüyorum.

A21S'i gram beğenmedim ben. Ekranını ilk gördüğün anda anlıyorsun. Sırf o ekrandan almam ben. Kamera güzel gibi ama.

qGhosT

Bronze Sample
İfade skoru
673

Arada dağlar kadar fark var. Exynos 9611 daha verimli olabilir ancak çekirdek yapısı eski. Daha güncel olan G95 almak daha uzun ömürlü olur. Ghost touch düzelmişti en son güncelleme ile.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Realme yüzünden linç yiyordun, hala arkasında mısın yav. :cautious: Bence o kadar da abarttığın kadar da kötü değil be. O kadar soba olduğunu düşünmüyorum.

A21S'i gram beğenmedim ben. Ekranını ilk gördüğün anda anlıyorsun. Sırf o ekrandan almam ben. Kamera güzel gibi ama.

O hiç alınmaz zaten. TCL 10 plus daha mantıklı olur. Ancak realme 7 gayet alınabilir. Yerine reno 4 lite da düşünülebilir

elden ring fanboy

Gold Sample
İfade skoru
4.593
Arada dağlar kadar fark var. Exynos 9611 daha verimli olabilir ancak çekirdek yapısı eski. Daha güncel olan G95 almak daha uzun ömürlü olur. Ghost touch düzelmişti en son güncelleme ile.

O hiç alınmaz zaten. TCL 10 plus daha mantıklı olur. Ancak realme 7 gayet alınabilir. Yerine reno 4 lite da düşünülebilir
TCL 10 Plus bu bütçede mi geziyor ki?

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
Arada dağlar kadar fark var.
Günlük kullanımda oyunlar dışında fark edebileceğini düşünmüyorum. One UI daha iyi deneyim yaşatabilir hatta.
Exynos 9611 daha verimli olabilir ancak çekirdek yapısı eski. Daha güncel olan G95 almak daha uzun ömürlü olur.
Günlük kullanımda daha verimli telefon daha iyi olacaktır, uzun zamanda baş ağrıtmaz hiç olmazsa. Yoksa farkındayım, A53 ve A73 çekirdekleri eskidi.
Ghost touch düzelmişti en son güncelleme ile.
Hala yaşayan var.

Gökkayahan

Gold Sample
İfade skoru
3.680
2 yıl sonra zaten Samsung desteği kesecek, LineageOS falan kurmak zorunda kalacağız. Ben olsam Poco M3 alırdım.
Neden? Yani niye 2 sene sonra custom ROM kurmak zorunda kalalım ki. Tamam isteyen kurar ama zorunluluk? Kusura bakmayın ama 5 senedir ben stok ROM kullanıyorum diye enayilik mi yapmış oluyorum? Yanlış yönlendirmeyin insanları, arayüz ve yazılımdan dolayı Samsung'u eleştirip de Xiaomi de önermeyin.

qGhosT

Bronze Sample
İfade skoru
673
TCL 10 Plus bu bütçede mi geziyor ki?
Evet. 2600 tl fiyatı var ve a21s den daha mantıklı.
Günlük kullanımda oyunlar dışında fark edebileceğini düşünmüyorum. One UI daha iyi deneyim yaşatabilir hatta.

Günlük kullanımda daha verimli telefon daha iyi olacaktır, uzun zamanda baş ağrıtmaz hiç olmazsa. Yoksa farkındayım, A53 ve A73 çekirdekleri eskidi.

Hala yaşayan var.

Evet one ui daha iyi ancak uzun vade de yetmeyecektir. Annem de j7 prime 2 var android 9 ve one ui yüklü. Exynos 7870 ile bazen çökse de gayet akıcı.

2 yıl sonra zaten Samsung desteği kesecek, LineageOS falan kurmak zorunda kalacağız. Ben olsam Poco M3 alırdım.

One ui sonrasında da yeter. Miui gibi değil.

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
Neden? Yani niye 2 sene sonra custom ROM kurmak zorunda kalalım ki. Tamam isteyen kurar ama zorunluluk? Kusura bakmayın ama 5 senedir ben stok ROM kullanıyorum diye enayilik mi yapmış oluyorum? Yanlış yönlendirmeyin insanları,
Orada zaten ''kesinlikle zorundasın'' dememiş, sinir edecek, yüksek ihtimal kuracaksın demiş sanırsam Derek hocamız.
arayüz ve yazılımdan dolayı Samsung'u eleştirip de Xiaomi de önermeyin.
Niye? Xiaomi telefonlarda MIUI kötü değil.
Evet One UI daha iyi ancak uzun vade de yetmeyecektir.
Realme sanki çok güncelleme sağlıyor ve Mediatek cihazlar çok uzun ömürlü sanki?
One UI sonrasında da yeter. MIUI gibi değil.
Samsung genelde 3 yıl sonra telefonlara güncelleme sunmayı keserken, Xiaomi genelde yazılım güncellemesini 2 yıl sonra kesse bile MIUI güncellemelerine devam ediyor.
1619209983629.png

Örneğin bu telefona Xiaomi, 4.4.4 verip Android güncellemelerini kesse bile MIUI güncellemesi vermeye devam etmiş.
1619210106750.png

Mesela burada S8'e baktığımızda, 2 yıl hem Android hem arayüz güncellemesi alıp bırakılmış. Demek istediğim, Xiaomi telefon alınca yazılım güncellemesi olarak geride kalmıyorsunuz.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube