Neden iPhone kulllanmıyorsunuz?

Neden iPhone kullanmıyorsunuz?

• Toplam oy
    68
Silicone Android Uygulaması

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Ayrıca JB yapmak da biraz sıkıntılı. Olabildiğince 9 yaşında ''Merhaba arkadaşlar bugün ceilbreksiz kaydia kurulumu yapacağız'' diyenlere inanmamak gerek, ben Jailbreak yapmak istediğimde 10 yaşından büyük değildim, saçma sapan Jailbreak yapmaya çalışıyordum. İlk öncelikle Jailbreak yapılmadan Cydia kurulmaz, bunlara inanmayın. Ayrıca Unc0ver gibi güvenilir kaynaklardan kurun. Yoksa benim gibi 1 sene boş boş uğraşırsınız.
Daha profesyonel kullanıcılar Checkra1n ile de JB yapabilir. Direkt donanımsal bir açıktan yararlanarak JB yaptığı için hangi sürümde olursanız olun JB yapabiliyorsunuz iPhone X'e kadar olan cihazlarda. Ayrıca Cydia yerine Sileo gibi alternatiflere bakılabilir. Cydia eskidi artık. Arayüzü de modern değil. Hackyouriphone ve K-iiimo gibi repolardan da uzak durulmalı. Mutlaka orijinal Tweak'ler kullanılmalı.

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
Daha profesyonel kullanıcılar Checkra1n ile de JB yapabilir. Direkt donanımsal bir açıktan yararlanarak JB yaptığı için hangi sürümde olursanız olun JB yapabiliyorsunuz iPhone X'e kadar olan cihazlarda. Ayrıca Cydia yerine Sileo gibi alternatiflere bakılabilir. Cydia eskidi artık. Arayüzü de modern değil. Hackyouriphone ve K-iiimo gibi repolardan da uzak durulmalı. Mutlaka orijinal Tweak'ler kullanılmalı.

Checkra1n bana zor gelmişti, 11 yaşında daha BİOS ne demek onu bile bilmeyen bir çocuk nasıl USB'ye İSO yazdırıp boot etsin ki :D Ben onun daha kolay yolu olan Unc0ver'ı tercih etmiştim. Şu an Jailbreak yapmak istesem yüksek ihtimal Checkra1n kullanırdım.

55superx

Rütbesiz
İfade skoru
401
İkisini de kullanan ve şuan iPhone kullanan biri olarak yorumum şu:

Evet iPhone akıcılık konusunda tartışılmaz düzeyde iyi ama günümüzde insanlar genelde telefonu günlük işler için kullanıyor ve 2000-3000TL bandına işlerini görecek, pil ömürleri yüksek, ekranları büyük Android alternatifler varken iPhone almak pek mantıklı gelmiyor.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube