Monster, Excalibur çöplerini daha fazla ne kadar öveceksiniz?

Silicone Android Uygulaması

drmstafaa

Gold Sample
İfade skoru
1.243
Monster Abra'nın bazı modelleri, özellikle 16.6.5 modeli, fiyatı 6000-6500 civarında olsa gayet alınabilir bir model olurdu. O modelde kasanın Abra kalitesizliğinde oluşu dışında fazla sorun gözlemlemedim (yanlış biliyorsam bilgilendirin). Casper'a gelirsek; almayın, aldırmayın. Casper'ın servis anlayışı tamamen ''kullanıcı hatası'' diyip müşteriden para kesmek. Hadi diyelim servisi geçtim, verdiği ürün tamamen rezalet. Monster en azından servisi iyi denebilir. Cihazların periyodik bakımlarını ücretsiz yapıyorlardı bir ara, halen yapıyorlar mı bilmiyorum.

Turkish Kebab

Silver Sample
İfade skoru
870
Monster Abra'nın bazı modelleri, özellikle 16.6.5 modeli, fiyatı 6000-6500 civarında olsa gayet alınabilir bir model olurdu. O modelde kasanın Abra kalitesizliğinde oluşu dışında fazla sorun gözlemlemedim (yanlış biliyorsam bilgilendirin). Casper'a gelirsek; almayın, aldırmayın. Casper'ın servis anlayışı tamamen ''kullanıcı hatası'' diyip müşteriden para kesmek. Hadi diyelim servisi geçtim, verdiği ürün tamamen rezalet. Monster en azından servisi iyi denebilir. Cihazların periyodik bakımlarını ücretsiz yapıyorlardı bir ara, halen yapıyorlar mı bilmiyorum.
Evet yapılıyor. Servis çok ilgili.

Turkish Kebab

Silver Sample
İfade skoru
870
Bir fotoğraf görmüştüm, Monster servisinin önü dopdoluydu. O kadar insanın sadece bakım için orada olacağını düşünmüyorum 😀
Randevu almadan gidenleri kuyruğa alıyorlar. Ben de yaşadım :) Her söylentiye inanmayın.

Turkish Kebab

Silver Sample
İfade skoru
870

540536195

Bronze Sample
İfade skoru
1.805
Bu adam nasıl olur da 92 dereceyi az bulur anlamıyorum ki? Artık günümüzün laptopları bu kadar yüksek sıcaklıkları görmüyor.

1622112812054.png

drmstafaa

Gold Sample
İfade skoru
1.243
Bu adam nasıl olur da 92 dereceyi az bulur anlamıyorum ki? Artık günümüzün laptopları bu kadar yüksek sıcaklıkları görmüyor.

21416 numaralı eki görüntüle
O.O2 Verilebilecek tek tepki. O.O2
Cihazı bir arızalansa servisten cihaz yerine uzun bir şey (kullanıcı hatası adı altında dizüstü parası yazan fatura) alacak haberi yok, belki de var.

540536195

Bronze Sample
İfade skoru
1.805
Cihazı bir arızalansa servisten cihaz yerine uzun bir şey (kullanıcı hatası adı altında dizüstü parası yazan fatura) alacak haberi yok, belki de var.
İşte. Hadi Monster'ın teknik ve satış sonrası desteği yine mutlu edici düzeyde, ee Casper'da sorun yaşayanlar sorunu bir kere yaşıyor, çözümünü bulamıyor.

Eğer Silicone'da kendi fikrinden olmayanlara "siz hiçbir şey bilmiyorsunuz, sizler cahilsiniz, 9-10 yaşında konuşuyorsunuz, buradan kaybol" şeklindeki kaba konuşmalarını yapsaydı burada direkt banlanırdı. Donanım Arşivi'nde halen cirit atıyor bu arkadaş. Moderatörler de şikayetçi değil bu durumdan anlaşılan.

1622113634365.png

Burada da arkadaş ekran kartından, ısınma problemlerinden bahsediyor, Casper'la alakası yok diyor. Aynı ekran kartı çipini kullanan başka bilgisayarlarda niye ısınma problemi daha az karşılaşılıyor o zaman? Allahım...

KS
Airlemur89765

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
2020 Temmuzunda alırken de sitelerine bu destek vardı. Almadan önce araştırırken gördüm. Birde cihaza ömür boyu temizleme (ücretsiz) garantisi vardı. Kutuda bir yer de mi ne yazıyordu.

Değişik. Zaten bazı çalışanlar bilgisiz oluyor. O kişide bilgisiz kişiye denk gelmiş belli ki.

drmstafaa

Gold Sample
İfade skoru
1.243
Burada da arkadaş ekran kartından, ısınma problemlerinden bahsediyor, Casper'la alakası yok diyor. Aynı ekran kartı çipini kullanan başka bilgisayarlarda niye ısınma problemi daha az karşılaşılıyor o zaman? Allahım...
Bence bu adam cihazından memnun falan değil. Cihazı iade etmek yerine cihazı savunmaya çalışan tiplerden. Genelde cihazı kendi çalışarak alırlar. Cihaz istediği kadar kötü olsun, o cihaz artık değerlidir. Asla kötü olamaz. Her yerde o cihaz savunulacaktır.

AMD i9 10950X

Bronze Sample
İfade skoru
1.823
Zaten Nitro kasaları standart da ben de Monster denedim, pek tatmin edici değildi.
Fark var. Değerseniz biraz hissedersiniz. Hem Acer Nitro'da ısınma yok. Daha düşük bütçede o alınabilir.
Yine de malzeme olarak pek fark olacağını sanmıyorum. Normal ABS plastik işte. Belki Acer biraz daha kalındır o kadar. Monster alınır demiyorum sadece malzemesinin ya standardın bir tık altında ya da normal standart olduğunu düşünüyorum.

EnverPasha

Bronze Sample
İfade skoru
363
Biliyorum başlıkta çöp dedim ama şu an nedenini açıklayacağım.

Konumuzda ki video bu. Gece gece YouTube'da dolanırken dikkatimi çekti ve bende girdim. Başlayım eleştirilerime

Önemli bir not: Laptop gibi elektronik bir cihaz alırken lütfen YouTube kanallarına bakmayın. Silicone Forum gibi bilgili insanların olduğu forumlarda araştırma yapın.

İlk başta önerdiği cihaz Monster Abra A7 V16.6.5. Adamın bu cihazda değindi noktalar sadece şunlar; Görünüm, ekran kartı, işlemci ve ekran yenileme hızı (Hz). Hiçbir şekilde ısınmadan, panel kalitesinden, ekran kalitesinden, kasa kalitesinden bahsedilmesiş. Birde İ5 var diyor. O İ5 10. Nesilin en kötülerinden. Bir insan önerirken hiç mi araştırmaz? Ya bir sorunu varsa. Ya kronik sorunlu cihazı önerdiyse. Ama hiçbirinin umrunda değil. Yorumlarda da bu gibi insanlara inanan bolca masum arkadaşlarımız var. Oysaki bu bilgisayarda bol bol sorun var. Örneğin bu cihazda çok yüksek derecede ısınma sorunu var, Kasa kalitesi kötü, garanti bittiği an anakart bozulmaları yaşayan insanlar var, ekranda bol bol ölü pixel çıkabiliyor. Varda var. İnsan hiç mi utanmıyor bu cihazları önerirken?

Geldik benim çılgına döndüğüm yere. Bu cihazın aynı kasası (Yada aynı cihaz) ablamda vardı. Cihaz öyle ısındı ki kendi ekranına sıcak hava üflemeye başladı. Ekranı bu durumdan etkilendi ve yandı. Alan bir kaç arkadaşım var ve hepsi de ısınma sorunundan şikayetçi. Asla önermiyorum. Bu insanları da Allah'a havale ediyorum.

Geldik Abra A5 V15.10.1. Burada başka bir cihaz ile karşılaştırma yapmış. Sırf İ7 var diye diğerini seçiyor. Ama arkadaşımız bilmiyor ki V15.10.1'in daha pahalı olma sebebi daha iyi kasa kalitesine sahip olması. Yine hiçbir sorundan bahsetmemiş. Yine yarım yamalak donanımdan bakmış ve önermiş.

@Wolerm gel gel. Bu sefer de Excalibur G900 geldi. Allah'ım sana geliyorum. Bakıyor ekran kartına bakıyor işlemciye "hİMmM bU İimis" diyor ve rehbere ekliyor. Acaba bu Arkadaş yüzünden kaç kişinin canı yandı?

Bak bu seferde GF serisi. Abi ben bu kadar uğraşsam bu kadar kötü cihazları bir araya getiremem. 14.000 TL'yi o cihaza veren afedersiniz ama enayidir. Sırf donanıma bakan insan bile bakmaz bu cihaza. Isınma sorunlu bir model. Hiç kimseye önermiyorum.

Dostlar biliyorum biraz sinirli yazdım Üslûbum doğru değil ancak bu sinirle ancak bu kadar düzgün yazıyorum. Sizin bu yazıdan çıkaracağınız, saçma sapan videolar izlemek yerine gidin bir foruma sorun. Onlar yanıtlasın. En azından daha doğru şeyler alırsınız. Ailenizin ekonomisi zarar görmez. Görüşürüz.
Excalibur ile Monster'ı aynı kefeye koyarak bilgi seviyeni gösterdin zaten :D
Gerek yok bir şey eklemeye.
Monster yeryer çoğu markadan daha f/p ve serin çalışan laptoplar üretiyor.
Beyninizi kullanıp adam gibi bir model alırsanız sorun yaşamazsınız kolay kolay.
Yaşarsanız da 30gün iade hakkı var ve kolayca alıyorlar.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube