Monster, Excalibur çöplerini daha fazla ne kadar öveceksiniz?

Silicone Android Uygulaması

Wolerm

Gold Sample
İfade skoru
6.005
Monster düşük bütçelerde alınabilir.
Excalibur mu? Asla.
Beğenmedim atanlar herhalde yanlış anladı; 10200H'lı model ucuzken alınabilirdi mesela çünkü başka makine yoktu o bütçede.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Kendisi TP'de de vardı. Ben bırakmadan önce fanboy değildi veya benim yanımda öyle davranmıyordu🧐

505

Gold Sample
İfade skoru
2.916
Kasa kalitesi laptoplarda en önemlilerinden. O olmaz ise laptop olmaz, laptop ısınır, çizilir, kırılır. İyi falanda değil. O fiyata Acer Nitro varken ben Monster'ın yüzüne bile bakmam.
Laptop çok ısınmıyor ki, bakın incelemelere. Malzeme kalitesinden ne bekliyorsunuz ki?
Acer Nitro'nun da aman aman bir kalitesi yok malzeme olarak. O da sert plastik sadece.
Nitro'nun olayı, ucuz fiyata güzel soğutmalı ve marka bir bilgisayar alabilme şansı tanıması.
Monster'dan aman bir kasa kalitesi farkı yok fakat aynı fiyattayken de kimse Monster almaz.
Benim de zaten önerdiğim yok Monster'i. Abarttığınız kadar kötü değil, onu demek istedim.

KS
Airlemur89765

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
Laptop çok ısınmıyor ki, bakın incelemelere. Malzeme kalitesinden ne bekliyorsunuz ki?
Acer Nitro'nun da aman aman bir kalitesi yok malzeme olarak. O da sert plastik sadece.
Nitro'nun olayı, ucuz fiyata güzel soğutmalı ve marka bir bilgisayar alabilme şansı tanıması.
Monster'dan aman bir kasa kalitesi farkı yok fakat aynı fiyattayken de kimse Monster almaz.
Benim de zaten önerdiğim yok Monster'i. Abarttığınız kadar kötü değil, onu demek istedim.
Testlerde gözükmüyor çünkü ya sponsorlu oluyorlar ya da videolara gelen bütün cihazlar yeni oluyor.

Wolerm

Gold Sample
İfade skoru
6.005
Abarttığımız kadar kötü, boruları 2 tane koyup kaplamamak:eek:
Plastik var, plastik var. Kimse kimseyi kandırmasın; arabalarda bile fark ederken bu cihazlarda kesinlikle fark eder.

Haruki Murakami

Silver Sample
İfade skoru
2.612
Excalibur'u hiçbir bütçede tercih etmem ve önermem, bizzat deneyimlediğim bir bilgisayar. Kapalı kutu gibi, hava giren ya da çıkan bir yeri yok sayılır. Malzeme kalitesi desen üstüne çok da uzak olmayan bir yerden mause düştü ve çatladı. Mausem de hafif he. :D

Ama Monster'a gelecek olursam, bazı Tulpar modelleri gerçekten güzel. Abra serisi genel olarak kötü ama bütçe çok kısıtlı ise ve gaming laptop zorunluysa tercih edilebilir, Excalibur kadar kötü değil kesinlikle.

AMD i9 10950X

Bronze Sample
İfade skoru
1.823
Plastik var, plastik var. Kimse kimseyi kandırmasın; arabalarda bile fark ederken bu cihazlarda kesinlikle fark eder.
Acer Nitro'nun bir modelini kullanıyordum unuttum tam modelini, bildiğin normal plastik işte. Bir olayı yok. Monster'ın da çok farklı olacağını sanmıyorum.

Wolerm

Gold Sample
İfade skoru
6.005
Acer Nitro'nun bir modelini kullanıyordum unuttum tam modelini, bildiğin normal plastik işte. Bir olayı yok. Monster'ın da çok farklı olacağını sanmıyorum.
Zaten Nitro kasaları standart da ben de Monster denedim, pek tatmin edici değildi.

KS
Airlemur89765

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035

Fark var. Değerseniz biraz hissedersiniz. Hem Acer Nitro'da ısınma yok. Daha düşük bütçede o alınabilir.

505

Gold Sample
İfade skoru
2.916
Ben de inceledim, merak etmeyin. Detaylı bilgiye sahibim kaliteleri hakkında.
Aynı şekilde kuzenlerim de Acer Nitro kullanan da var, Monster Abra kullanan da var.
"Plastik var, plastik var." diye bir durum yok açıkçası. Benzer kalitede ABS plastiğe sahipler.

Monster Abra serisinin modele göre iç yapısı:
mosnter.png
monster2.png

Bu da Nitro serisinin iç yapısı:
acer.png

Sanırım "Vay, dostum! Şu Monster'a bak. Hiç boru koymamış yahu, 2 tane." bir durum yok.
Benzerler fakat tabii ki Acer'in bir tık daha iyi, bir tık kalın, biraz daha sağlam durumda olacaktır.
Sponsorlu bir video durumu yok, hangi incelemeye bakarsanız 70° civarı bir sıcaklık göreceksiniz.
Ha eksisi nedir? Fanları çok sesli çalışıyor, bunu da bilmeyeniniz yoktur sanırım. Paraya göre köfte.
3. kez söylüyorum, zaten Monster şu anlık önerilesi durumda değil. Gereksiz pahalı bir durumdalar.
Eski f/p olmasından eser kalmadı, markalarla aynı fiyatta sayılır. Böyle iken kimse satın almaz zaten.
Benim sitemim, Monster'i gereksiz yere yerin dibine sokmanız. Abarttığınız kadar çok kötü değiller.

KS
Airlemur89765

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
Aynı şekilde kuzenlerim de Acer Nitro kullanan da var, Monster Abra kullanan da var.
"Plastik var, plastik var." diye bir durum yok açıkçası. Benzer kalitede ABS plastiğe sahipler.

21291 numaralı eki görüntüle21292 numaralı eki görüntüle

21295 numaralı eki görüntüle

Sanırım "Vay, dostum! Şu Monster'a bak. Hiç boru koymamış yahu, 2 tane." bir durum yok.
Benzerler fakat tabii ki Acer'in bir tık daha iyi, bir tık kalın, biraz daha sağlam durumda olacaktır.
Sponsorlu bir video durumu yok, hangi incelemeye bakarsanız 70° civarı bir sıcaklık göreceksiniz.
Ha eksisi nedir? Fanları çok sesli çalışıyor, bunu da bilmeyeniniz yoktur sanırım. Paraya göre köfte.
3. kez söylüyorum, zaten Monster şu anlık önerilesi durumda değil. Gereksiz pahalı bir durumdalar.
Eski f/p olmasından eser kalmadı, markalarla aynı fiyatta sayılır. Böyle iken kimse satın almaz zaten.
Benim sitemim, Monster'i gereksiz yere yerin dibine sokmanız. Abarttığınız kadar çok kötü değiller.

İlk olarak ısınma sorunu var. İleride çıkıyor.

2. Olarak ben sadece ısınma sorunundan mı bahsettim? Anakart sorunu da var. Hemde birçok kullanıcıda çıkabiliyor. En fazla olan sorun Ölü piksel var, kasa çatlayabiliyor falan filan.

Wolerm

Gold Sample
İfade skoru
6.005

21291 numaralı eki görüntüle21292 numaralı eki görüntüle

21295 numaralı eki görüntüle

Ben boru koymamış demiyorum, bir kere borular kaplı olmazsa ısı dışarıya yani laptopun içine daha hızlı yayılır. Bu ısı yayılımının kuralıdır!
Öte yandan 4600H, Intel'e göre daha az ısınır. Geç ısınır, erken soğur. Son olarak madem önermiyoruz neyi tartışıyoruz:unsure:

İlk olarak ısınma sorunu var. İleride çıkıyor.

2. Olarak ben sadece ısınma sorunundan mı bahsettim? Anakart sorunu da var. Hemde birçok kullanıcıda çıkabiliyor. En fazla olan sorun Ölü piksel var, kasa çatlayabiliyor falan filan.
Kasa çatlaması durumu yok, olsaydı ben çatlatırdım. O kadar vura vura...

KS
Airlemur89765

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
Ben boru koymamış demiyorum, bir kere borular kaplı olmazsa ısı dışarıya yani laptopun içine daha hızlı yayılır. Bu ısı yayılımının kuralıdır!
Öte yandan 4600H, Intel'e göre daha az ısınır. Geç ısınır, erken soğur. Son olarak madem önermiyoruz neyi tartışıyoruz:unsure:

Kasa çatlaması durumu yok, olsaydı ben çatlatırdım. O kadar vura vura...

Var hocam. Isıdan kaynaklı oluyor. Cihazın ya kendi ısısı ya da dışarının ısısı. Vurarak değil zaten.

P0WeR

Silver Sample
İfade skoru
2.283

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube