Çözüldü Minecraft GLFW error 65542 hatasi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiş. Çözülmediyse bize rapor edebilirsiniz.
Silicone Android Uygulaması

Dream

Gold Sample
İfade skoru
336
İki bilgisayarda da farklı hesaplarla (orijinal) aynı hatayı alıyordum, birinde ekran kartı sürücülerini ve Java'yı yeniden yükledikten sonra düzeldi ancak birinde düzelmedi. Düzelmeyendeki aldığım hata:

The game crashed whilst initializing game
Error: org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated
Exit Code: -1

Kod:
---- Minecraft Crash Report ----
// Daisy, daisy...

Time: 11.06.2021 19:45
Description: Initializing game

org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated
    at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Native Method)
    at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(WindowsPeerInfo.java:52)
    at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisplay.java:247)
    at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
    at ave.ap(SourceFile:534)
    at ave.am(SourceFile:363)
    at ave.a(SourceFile:310)
    at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:124)

A detailed walkthrough of the error, its code path and all known details is as follows:
---------------------------------------------------------------------------------------

-- Head --
Stacktrace:
    at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Native Method)
    at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(WindowsPeerInfo.java:52)
    at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisplay.java:247)
    at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
    at ave.ap(SourceFile:534)
    at ave.am(SourceFile:363)

-- Initialization --
Details:
Stacktrace:
    at ave.a(SourceFile:310)
    at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:124)

-- System Details --
Details:
    Minecraft Version: 1.8.9
    Operating System: Windows 10 (amd64) version 10.0
    Java Version: 1.8.0_51, Oracle Corporation
    Java VM Version: Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM (mixed mode), Oracle Corporation
    Memory: 56600424 bytes (53 MB) / 134217728 bytes (128 MB) up to 2147483648 bytes (2048 MB)
    JVM Flags: 8 total; -XX:HeapDumpPath=MojangTricksIntelDriversForPerformance_javaw.exe_minecraft.exe.heapdump -Xmx2G -XX:+UnlockExperimentalVMOptions -XX:+UseG1GC -XX:G1NewSizePercent=20 -XX:G1ReservePercent=20 -XX:MaxGCPauseMillis=50 -XX:G1HeapRegionSize=32M
    IntCache: cache: 0, tcache: 0, allocated: 0, tallocated: 0
    Launched Version: 1.8.9
    LWJGL: 2.9.4
    OpenGL: ~~ERROR~~ RuntimeException: No OpenGL context found in the current thread.
    GL Caps:
    Using VBOs: No
    Is Modded: Probably not. Jar signature remains and client brand is untouched.
    Type: Client (map_client.txt)
    Resource Packs:
    Current Language: ~~ERROR~~ NullPointerException: null
    Profiler Position: N/A (disabled)
    CPU: <unknown>

İki farklı grafik birimi var, biri HD Graphics. Windows grafik ayarlarından ikisini de ayrı ayrı secerek açmayı denedım ancak bir şey değişmedi. Üstteki rapor 1.8.9 sürümünde aldığım hata.

1.17 ve 1.16.5yi acmaya calisirken de bunu aliyorum:
1623502027622.png

Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Not: En son pes edip temiz kurulum yaptım, her şeyi sıfırdan yükleyince düzelir sandım ancak nafile -_-
Not 2: R5 M330 için formattan önce WHQL olmayan en son sürüm sürücü yüklüydü, formattan sonra WHQL olanı yükledim ancak sonuç aynı. 2020'de yayinlanan eski bir WHQL surucuyu de denedim.
Not 3: Internete yazip karsiniza cikan videoyu atmayin, OpenGL.dll dosyasini Java'nin icine atmayi kac defa farkli surumlerde de denedim olmadi.

Bu da yabanci bir forumda az once actigim bir konu, DxDiag bilgileri falan da var yararlanmak isterseniz:

Çözüm
Sonunda cozdum arkadaslar. Bugun 2 gundeki 3. formatimi atip Win 10 Pro kurmustum, ondan sonra OpenGL.dll'yi falan attiktan sonra yine olmamisti. Crack launcherlarda Java hatasi aldigimda javaw.exe'yi oyunun baslatici ayarlarindan Java Runtime olarak elle secmem aklima geldi ve sorun en sonunda cozuldu. Bu konu daha cok yeni ve 2 gundur saatlerce arastirma yaptigim halde bir cozume ulasamamistim, OpenGL.dll disinda cozum sunabilen yok su an. Kac farkli Java surumu denemistim hepsi bosa gitti. O da kumar gibi, bazi bilgisayarlarda olurken bazilarinda olmuyor. Cozumu her yere yaymayi dusunuyorum :)

mert.irtgn.05

Rütbesiz
İfade skoru
0
Sonunda cozdum arkadaslar. Bugun 2 gundeki 3. formatimi atip Win 10 Pro kurmustum, ondan sonra OpenGL.dll'yi falan attiktan sonra yine olmamisti. Crack launcherlarda Java hatasi aldigimda javaw.exe'yi oyunun baslatici ayarlarindan Java Runtime olarak elle secmem aklima geldi ve sorun en sonunda cozuldu. Bu konu daha cok yeni ve 2 gundur saatlerce arastirma yaptigim halde bir cozume ulasamamistim, OpenGL.dll disinda cozum sunabilen yok su an. Kac farkli Java surumu denemistim hepsi bosa gitti. O da kumar gibi, bazi bilgisayarlarda olurken bazilarinda olmuyor. Cozumu her yere yaymayi dusunuyorum :)
aynı sorun bendede var. denemediğim yol kalmadı. biraz daha detaylı anlatabilirmisiniz?

atillademirci12

Bronze Sample
İfade skoru
14
Teşşekürler çözümü paylaştığın için :)

yusufçırak

Rütbesiz
İfade skoru
0
Kanka nasıl yapıldığını anlatır mısın?

KS
D

Dream

Gold Sample
İfade skoru
336

Ebu-ül Hashqakh

Rütbesiz
İfade skoru
0
Crack launcherlarda Java hatası aldığınızda javaw.exe'yi oyunun başlatıcı ayarlarından Java Runtime olarak elle seçmek derken neyi kastettiniz? Anlamakta güçlük çekiyorum.

Son düzenleme:

yigitkayra48

Rütbesiz
İfade skoru
0
Kanka bana tam bir şekilde yapmama yardımcı olur musun?

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube