Çözüldü Minecraft GLFW error 65542 hatasi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiş. Çözülmediyse bize rapor edebilirsiniz.
Silicone Android Uygulaması

Dream

Gold Sample
İfade skoru
336
İki bilgisayarda da farklı hesaplarla (orijinal) aynı hatayı alıyordum, birinde ekran kartı sürücülerini ve Java'yı yeniden yükledikten sonra düzeldi ancak birinde düzelmedi. Düzelmeyendeki aldığım hata:

The game crashed whilst initializing game
Error: org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated
Exit Code: -1

Kod:
---- Minecraft Crash Report ----
// Daisy, daisy...

Time: 11.06.2021 19:45
Description: Initializing game

org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated
    at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Native Method)
    at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(WindowsPeerInfo.java:52)
    at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisplay.java:247)
    at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
    at ave.ap(SourceFile:534)
    at ave.am(SourceFile:363)
    at ave.a(SourceFile:310)
    at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:124)

A detailed walkthrough of the error, its code path and all known details is as follows:
---------------------------------------------------------------------------------------

-- Head --
Stacktrace:
    at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Native Method)
    at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(WindowsPeerInfo.java:52)
    at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisplay.java:247)
    at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
    at ave.ap(SourceFile:534)
    at ave.am(SourceFile:363)

-- Initialization --
Details:
Stacktrace:
    at ave.a(SourceFile:310)
    at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:124)

-- System Details --
Details:
    Minecraft Version: 1.8.9
    Operating System: Windows 10 (amd64) version 10.0
    Java Version: 1.8.0_51, Oracle Corporation
    Java VM Version: Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM (mixed mode), Oracle Corporation
    Memory: 56600424 bytes (53 MB) / 134217728 bytes (128 MB) up to 2147483648 bytes (2048 MB)
    JVM Flags: 8 total; -XX:HeapDumpPath=MojangTricksIntelDriversForPerformance_javaw.exe_minecraft.exe.heapdump -Xmx2G -XX:+UnlockExperimentalVMOptions -XX:+UseG1GC -XX:G1NewSizePercent=20 -XX:G1ReservePercent=20 -XX:MaxGCPauseMillis=50 -XX:G1HeapRegionSize=32M
    IntCache: cache: 0, tcache: 0, allocated: 0, tallocated: 0
    Launched Version: 1.8.9
    LWJGL: 2.9.4
    OpenGL: ~~ERROR~~ RuntimeException: No OpenGL context found in the current thread.
    GL Caps:
    Using VBOs: No
    Is Modded: Probably not. Jar signature remains and client brand is untouched.
    Type: Client (map_client.txt)
    Resource Packs:
    Current Language: ~~ERROR~~ NullPointerException: null
    Profiler Position: N/A (disabled)
    CPU: <unknown>

İki farklı grafik birimi var, biri HD Graphics. Windows grafik ayarlarından ikisini de ayrı ayrı secerek açmayı denedım ancak bir şey değişmedi. Üstteki rapor 1.8.9 sürümünde aldığım hata.

1.17 ve 1.16.5yi acmaya calisirken de bunu aliyorum:
1623502027622.png

Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Not: En son pes edip temiz kurulum yaptım, her şeyi sıfırdan yükleyince düzelir sandım ancak nafile -_-
Not 2: R5 M330 için formattan önce WHQL olmayan en son sürüm sürücü yüklüydü, formattan sonra WHQL olanı yükledim ancak sonuç aynı. 2020'de yayinlanan eski bir WHQL surucuyu de denedim.
Not 3: Internete yazip karsiniza cikan videoyu atmayin, OpenGL.dll dosyasini Java'nin icine atmayi kac defa farkli surumlerde de denedim olmadi.

Bu da yabanci bir forumda az once actigim bir konu, DxDiag bilgileri falan da var yararlanmak isterseniz:

Çözüm
Sonunda cozdum arkadaslar. Bugun 2 gundeki 3. formatimi atip Win 10 Pro kurmustum, ondan sonra OpenGL.dll'yi falan attiktan sonra yine olmamisti. Crack launcherlarda Java hatasi aldigimda javaw.exe'yi oyunun baslatici ayarlarindan Java Runtime olarak elle secmem aklima geldi ve sorun en sonunda cozuldu. Bu konu daha cok yeni ve 2 gundur saatlerce arastirma yaptigim halde bir cozume ulasamamistim, OpenGL.dll disinda cozum sunabilen yok su an. Kac farkli Java surumu denemistim hepsi bosa gitti. O da kumar gibi, bazi bilgisayarlarda olurken bazilarinda olmuyor. Cozumu her yere yaymayi dusunuyorum :)

Tansu Çiller

Platinum Sample
İfade skoru
5.709
Mesajimi sonradan duzenleyip belirttim. Onerilen her bir cozum yolunu reddettigim yanlis anlamayin, gercekten arastirma yapip olabilecek ve olamayacak neredeyse tum ihtimalleri denedim. Buna ragmen cozemeyince kafayi siyirmak uzereyim.
MineCraft'ı silip yüklemeyi deneyin.

Olmaz ise aklıma 1 adet daha gelmekte fakat önce Modaratörlerin izni gerekli.

KS
D

Dream

Gold Sample
İfade skoru
336
Korsana girebilmekte.

Java'yı 64 bit kurulu ise 32, 32 bit ise 64 bit olanı dener misin?
Mesajlar otomatik birleştirildi:

64 bit java dene, olmazsa 32 bit dene.

Buradan dahili mahili ekran kartı , chipset veya işlemci güncel değilse güncelle.
Intel'in otomatik algilayip her seyi kuran bi yazilimi vardi, Intel Driver and Support Assistant gibi bir seydi herhalde. Ne bulduysa kurdurdum ama degisen bir sey yok :(

MineCraft'ı silip yüklemeyi deneyin.

Olmaz ise aklıma 1 adet daha gelmekte fakat önce Modaratörlerin izni gerekli.
Denedim, onceden calisan TLauncher ve CraftRise'yi de denedim hatta, o bile calismamaya baslamis. Rapor yolundan paylasip paylasamayacaginizi sorabilri misiniz? 1 gunde 2 kere format attim sinirden elle silmekten daha etkilidir herhalde :)

Tansu Çiller

Platinum Sample
İfade skoru
5.709
Intel'in otomatik algilayip her seyi kuran bi yazilimi vardi, Intel Driver and Support Assistant gibi bir seydi herhalde. Ne bulduysa kurdurdum ama degisen bir sey yok :(

Denedim, onceden calisan TLauncher ve CraftRise'yi de denedim hatta, o bile calismamaya baslamis. Rapor yolundan paylasip paylasamayacaginizi sorabilri misiniz?
Sordum şuan.
TLauncher işe yaramadı m? O zaman aklıma başka bir çözüm gelmiyor.
Eski sürücüyü deneyin.

KS
D

Dream

Gold Sample
İfade skoru
336
Sordum şuan.
TLauncher işe yaramadı m? O zaman aklıma başka bir çözüm gelmiyor.
Eski sürücüyü deneyin.
AMD sitesinde bulabildigim en eski surucu 2020'nin Q2'sinden kalmaydi, formattan once kurup denemistim. DxDiag bilgilerim de surada var:

Tansu Çiller

Platinum Sample
İfade skoru
5.709
AMD sitesinde bulabildigim en eski surucu 2020'nin Q2'sinden kalmaydi, formattan once kurup denemistim. DxDiag bilgilerim de surada var:
Tekrar onu deneyin.

Java silin 32bit olanı tekrar deneyin, olmazsa 64 bit olanı kurun tekrar.

Tansu Çiller

Platinum Sample
İfade skoru
5.709
Buradan indirip kurunca da X86'ya kuruluyor. Sorun kesin olarak 32 bit olarak kurulmasiysa elle Program Files'a kurayim ya da 64 bit hakkidna derin arastirma yapayim.
Başka çözüm yolu kalmadı artık, hepsini uyguladık.

KS
D

Dream

Gold Sample
İfade skoru
336
Sonunda cozdum arkadaslar. Bugun 2 gundeki 3. formatimi atip Win 10 Pro kurmustum, ondan sonra OpenGL.dll'yi falan attiktan sonra yine olmamisti. Crack launcherlarda Java hatasi aldigimda javaw.exe'yi oyunun baslatici ayarlarindan Java Runtime olarak elle secmem aklima geldi ve sorun en sonunda cozuldu. Bu konu daha cok yeni ve 2 gundur saatlerce arastirma yaptigim halde bir cozume ulasamamistim, OpenGL.dll disinda cozum sunabilen yok su an. Kac farkli Java surumu denemistim hepsi bosa gitti. O da kumar gibi, bazi bilgisayarlarda olurken bazilarinda olmuyor. Cozumu her yere yaymayi dusunuyorum :)

Çözüm

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube