Microfost yine fostluğunu yaptı; DirectStorage Windows 10'a da geliyor

Silicone Android Uygulaması
KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213

afacanc38

Gold Sample
İfade skoru
423
*NIX kullanıcıları olarak hıyar yiyerek tartışmanın keyfini çıkarıyoruz. (!) Microfost son zamanlarda ne yapacağını şaşırdı. E o zaman Windows 11 niye çıktı? Bundan sonra Windows 11'i Vista +++++++++++ olarak görmeye devam edeceğim.

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213

m3081

Silver Sample
İfade skoru
713
*NIX kullanıcıları olarak hıyar yiyerek tartışmanın keyfini çıkarıyoruz. (!) Microfost son zamanlarda ne yapacağını şaşırdı.
Windows 7 kullanan m3081 bunu beğendi.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Tüm tuşlara basıp bölüm geçmeye çalışan çocuk gibi. :evilol:
Ama sorun şu ki sürekli "S" tuşuna basıyor.

E o zaman Windows 11 niye çıktı?
Bir özelliği yok ki zaten sadece Edge'yi 2-3 ellemişler sonra Windows 10 kodlarını açmışlar. ctrl+a, ctrl+c, ctrl+v.

Windows 11'i Vista +++++++++++ olarak görmeye devam edeceğim.
Ben server 2003 +++++++++++++++ olarak görüyorum.
indir.png

indir.jpg

Son düzenleme:

İsmimBayaBayaCool

Gold Sample
İfade skoru
1.715
14 GB oyun nasıl 4GB vRAM ile çalışacak hocam?

Veya çalışmayacak mı?

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
14 GB oyun nasıl 4GB vRAM ile çalışacak hocam?

Veya çalışmayacak mı?
Oyunu komple VRAM'e yüklemeyecek ki. :D Oyunun yükleme sahnelerini normalde RAM üzerinde tutar SSD. Lakin XBOX konsollarında oyunlar SSD'den direkt GPU VRAM'ine yüklenir. Yüklenen kısım ise oyunun yükleme sahneleridir.

EFI Shell

Gold Sample
İfade skoru
763
Microfost'un az önce geliştirici bloglarına bakayım dedim. DirectStorage'in geliştirici önizlemesi çıktı diye bir paylaşım yapmışlar. Paylaşımda şu kısım dikkatimi çekti.
42025 numaralı eki görüntüle
Evet, yanlış görmediniz. Orada Windows 10 yazıyor. Sadece Windows 11'de olacağı söylenen DirectStorage'i Windows 10'a da getirmeyi planlıyorlar. Zamanında DirectX 12'yi sadece Windows 10 için olacak diyip Windows 7'ye getirmeleri gibi bir durumla karşı karşıyayız yine. :) Önce Windows 10 son işletim sistemimiz olacak dediler, Windows 11 çıktı. TPM 2.0 gerekiyor dediler, tepkiler üzerine geri adım attılar.. Şimdi de DirectStorage Windows 10'a gelecek diyorlar. Eeee Windows 11'e geçmeye değecek tasarım dışında ne kaldı bu durumda? Sizin görüşleriniz neler? Belirtirseniz sevinirim. :)
TPM 2.0 konusunda geri adım atmadılar. Hala daha setup TPM 2.0'ı denetliyor. Secure Boot'ta şart (yani UEFI 2.3.1C sürümü).

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
TPM 2.0 konusunda geri adım atmadılar. Hala daha setup TPM 2.0'ı denetliyor. Secure Boot'ta şart (yani UEFI 2.3.1C sürümü).
Attılar hocam. TPM 1.2'de de kurulabiliyor artık. Ayrıca ben RTM sürümünde zorunlu tutulacağını zannetmiyorum. Tepkiler çok büyük. Zorunlu tutarlarsa ikinci Vista faciası yolda.
Bazı sürümlerinde TPM gereksinimi olmayacak. Rusya ve Çin gibi ülkelerde TPM çipleri yasak olduğu için Windows 11'de TPM gereksinimini opsiyonel yapacaklardır RTM'de.

695

Bronze Sample
İfade skoru
205
Attılar hocam. TPM 1.2'de de kurulabiliyor artık. Ayrıca ben RTM sürümünde zorunlu tutulacağını zannetmiyorum. Tepkiler çok büyük. Zorunlu tutarlarsa ikinci Vista faciası yolda.
Bazı sürümlerinde TPM gereksinimi olmayacak. Rusya ve Çin gibi ülkelerde TPM çipleri yasak olduğu için Windows 11'de TPM gereksinimini opsiyonel yapacaklardır RTM'de.
Bencede TPM zorunlu olursa Vista gibi olur.
TPM istemesin 10 gibi.

2147483647

Gold Sample
İfade skoru
2.953
Microfost'un az önce geliştirici bloglarına bakayım dedim. DirectStorage'in geliştirici önizlemesi çıktı diye bir paylaşım yapmışlar. Paylaşımda şu kısım dikkatimi çekti.
42025 numaralı eki görüntüle
Evet, yanlış görmediniz. Orada Windows 10 yazıyor. Sadece Windows 11'de olacağı söylenen DirectStorage'i Windows 10'a da getirmeyi planlıyorlar. Zamanında DirectX 12'yi sadece Windows 10 için olacak diyip Windows 7'ye getirmeleri gibi bir durumla karşı karşıyayız yine. :) Önce Windows 10 son işletim sistemimiz olacak dediler, Windows 11 çıktı. TPM 2.0 gerekiyor dediler, tepkiler üzerine geri adım attılar.. Şimdi de DirectStorage Windows 10'a gelecek diyorlar. Eeee Windows 11'e geçmeye değecek tasarım dışında ne kaldı bu durumda? Sizin görüşleriniz neler? Belirtirseniz sevinirim. :)
Şimdi işlemci yükünü azaltıyorsa U serisi için iyi olur. Bu fırsatı kaybetmek istememişlerdir.

EFI Shell

Gold Sample
İfade skoru
763
Ha, o zaman TPM olmadığı için TPM 2.0 şart diyor ben de o kadar. TPM 1.2 olanlarda vs. bir şey demiyor.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube