Microfost yine fostluğunu yaptı; DirectStorage Windows 10'a da geliyor

Silicone Android Uygulaması

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Microfost'un az önce geliştirici bloglarına bakayım dedim. DirectStorage'in geliştirici önizlemesi çıktı diye bir paylaşım yapmışlar. Paylaşımda şu kısım dikkatimi çekti.
1626792780197.png

Evet, yanlış görmediniz. Orada Windows 10 yazıyor. Sadece Windows 11'de olacağı söylenen DirectStorage'i Windows 10'a da getirmeyi planlıyorlar. Zamanında DirectX 12'yi sadece Windows 10 için olacak diyip Windows 7'ye getirmeleri gibi bir durumla karşı karşıyayız yine. :) Önce Windows 10 son işletim sistemimiz olacak dediler, Windows 11 çıktı. TPM 2.0 gerekiyor dediler, tepkiler üzerine geri adım attılar.. Şimdi de DirectStorage Windows 10'a gelecek diyorlar. Eeee Windows 11'e geçmeye değecek tasarım dışında ne kaldı bu durumda? Sizin görüşleriniz neler? Belirtirseniz sevinirim. :)

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Hocam bu olayları pek takip etmiyorum. DirectStorage nedir bir açar mısınız özetle? :D
Oyunları direkt SSD'den GPU VRAM'ine yükleyen bir teknoloji kendisi. Böylece oyunlarda yükleme süreleri azalıyor ve performans artıyor.
Eğer Windows 11'de, Windows 10'un verdiği "Vista 2.0" izlenimini düzelttilerse geçmek için halen bir neden var. Ben düzelttiklerini düşünmüyorum gerçi ama bilemiyorum.
Çokta düzeltmemişler. Çoğu Vista uygulaması halen daha var. Misal denetim masası. :)

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213

m3081

Silver Sample
İfade skoru
713
KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
@m3081 Bu bahsettiğim DX12 API'si ile ilgili. Bazı DX12 destekli oyunlar için Windows 7'ye de DX12 API'si eklemişlerdi. Sistem geneline etki etmiyor lakin Windows 7'nin bir yerlerinde bulunuyor bu API lazım olur diye.

m3081

Silver Sample
İfade skoru
713
@m3081 Bu bahsettiğim DX12 API'si ile ilgili. Bazı DX12 destekli oyunlar için Windows 7'ye de DX12 API'si eklemişlerdi. Sistem geneline etki etmiyor lakin Windows 7'nin bir yerlerinde bulunuyor bu API lazım olur diye.
Yani var ama kullanamıyoruz. Buna tabiri caizse şeref****** denir.

m3081

Silver Sample
İfade skoru
713
Eskiden Süreyya Hanımın muhteşem değişimi diye dalga geçerdik. Şimdi daha da az fark var. 😃
Cidden Süreyya hanım daha çok değişmiş. En azından kadın Edge üzerine kurulu değil (Windows 11 de Edge silince arayüz oluyor sana windows 10. Kaynak: possible turco nun windows 11 ana konusu)

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
windows 11 de artık beni etkileyecek birşey yok. kalırım 10da ne şaşacam yükseltme uğraşıyla.
Eğer performansa etkisi yoksa ben tasarım için geçerim. Sıkıldım sipsivri köşelerden ve demode görev çubuğundan.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube