Hangi ekipmanları kullanıyorsunuz? Bilgi ve tecrübe paylaşım konusu

Silicone Android Uygulaması

hüseyin aktepe

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
13.287
Gamenote HV-KB432L: Gayet memnunum, başlarda Blue Switch rahatsız etse de alıştım artık, sorun yaratmıyor. Content Blue üzmedi şimdiye kadar, basmamazlık vs. bir sorun yaşamadım. RGB modları da zengin.

Rampage SMX-R4: 4 yıl olacak hala sağlam, bu da yine bir sorun yaşatmadı bana. Hatta bir ara duvara fırlatmıştım, sağ click kısmı kopmuştu. Japon yapıştırıcısıyla kırılan kısmını yapıştırdım ve şu anda sanki hiç kırılmamış gibi. Görüntüsü tatmin etmediğinden değiştireceğim yakın zamanda. Transformers'ten çıkmış gibi.

Gamenote H2016D: Bundan da memnunum gayet. Ses kalitesi, mikrofon kalitesi gayet tatmin edici. Tek beğenmediğim yanı kablosu örgü olmadığı için sürekli dolanıyor, çok can sıkıcı bir durum.

crazyreign

Silver Sample
İfade skoru
346
CORSAIR SABRE RGB PRO CHAMPION SERIES: Çok scroll kullanan biriyim. Önceden G102 Prodigy, Viper Mini mouselarımda da scroll'u kullanmaktan tam düzgün çalışmasının önüne geçmiştim, SABRE RGB PRO'da da var maalesef. Eğer benim gibi scroll kullanmıyorsanız mouse güzel. Mouse'un küçük skatezleri sizi korkutmasın, fena kayıyor.

CORSAIR K68 RGB Cherry MX Red: Yine mouse gibi klavyeyi de hor kullanan biriyim. Çok kullanılan tuşların iki kere basma sorunu haricinde sıkıntısı yok ve çok memnunum, 10/10 klavye. Çift basma her zaman olmuyor ama olma sıklığı az değil. "Meselaa", "iyii" yazdığımı gören çok arkadaşım var Discord'da :D.

Razer Kraken 7.1 V2: 3.5 yıldır kullanıyorum, bu haziranda 4 yıllık olacak. Taş gibi kulaklık, on numara. Çok uzun kullanılınca pad değiştirirseniz 5 yıldan uzun süre de kullanılır kulaklık.

AlfhaRitek13

Bronze Sample
İfade skoru
35
Everest Rampage SMX-R10 Orion X: Hediye geldiği ve masrafa girmek istemediğim için kullanıyorum, 1 seneden fazladır bozulmadı ama çok kötü bir mouse.

Redragon K512 Shiva: Makro tuşları çok kullanışlı, bilek desteği de rahat, herhangi bir bozulma da olmadı. Tek sorunu içinin çok kirlenmesi.

GameNoteH2016D: Alalı çok olmadı, kulaklık ve mikrofon gayet iyi, takması da güzel ama kafayı ağrıtıyor, çıkar-tak yapıyorum sürekli.

Dark SP110: Hoparlörün sesi yeterli, yanına telefon koyunca cızırtı yapıyor, yüksek seste de patlıyor tuhaf bir şekilde. Bunların dışında yeterince iyi.

C. Callahan

Gold Sample
İfade skoru
2.389
Mouse: Sharkoon Light 2-100, güzel mouse herhangi bir sorunu ile karşılaşmadım. Programı sıkıntısız çalışıyor

Klavye: Redragon Dyaus K509, membran klavye memnunum sadece Space ve Enter tuşundan çok fazla yay sesi çıkıyor ve rahatsız ediyor, genelde tek renk kullanıyorum çünkü kayan RGB efekti hiç güzel değil :D

Kulaklık: Rampage RGW-9 nam-ı diğer Comfort, güzel kulaklık 250 TL gibi ucuz bir fiyata almıştım 400 TL iken kesinlikle önermem, Son zamanlarda mikrofonu kendi kendine gitmeye başladı bi alçak bi boğuk ses veriyor onu halletmeye çalışıyorum bunun dışında bir sorun yaşamadım. Bir de ses 100 iken dışarı hafif ses veriyor.

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Gamenote KB487'yi diyorsan o daha oturaklı bir klavye ancak tuşlarda aydınlatma yok yalnızca tuş etrafında var. GXT 830'dan memnunum ancak 160 TL çok sanki. Ben 92'ye almıştım.
Evet KB487.

Bu arada Trust Migros Sanal Market'te 102 TL. O yüzden demiştim ben.

𝙡𝙤𝙠𝙞.

Silver Sample
İfade skoru
3.842
Razer Cynosa Chroma. RGB olarak alınacak uygun fiyatlı en iyi membran klavye bana göre. Razerin uygulamasından istediğiniz tüm modları indirebilirsiniz.

Razer Deathadder Essential. Eski bir mouse ama yurtdışında satıldığı için normalin neredeyse yarı fiyatına almış oldum. Eli büyük olanlar iyi bir indirimde göz gezdirebilir ama eski yani, değerlendirir misiniz bilmiyorum. Yine de memnunum.

Razer Kraken TE. Gayet başarılı bir kulaklık, son derece memnunum.

SALOOWEN

Silver Sample
İfade skoru
585
Redragon K553 USAS: 10-12 ay civarı oldu alalı, tepkime vs gayet memnunum. Hafif yay sesi var yalnızca, seri yazarken ve kulaklık takılıyken duyulmuyor. 299TL’ye aldım.

Gamepower Ursa: 2,5 yıl civarı oldu alalı, Scroll arada tilt ediyor, RGB’ler bazen kafayı yiyor onun dışında problem yok. Malzeme kalitesi eh işde, bozulana kadar kullanacağım. 130TL’ye aldım.

Gamepower Magnus V2: 3 yıl oldu galiba. 90TL’ye almışdım, memnun değilim. Her anlamda kötü.

Disty

Bronze Sample
İfade skoru
266
Mouse: Logitech G203
Bir sıkıntısını görmedim.

Klavye: Logitech G213
B tuşu temassızlık yapıyor diye tuşun içindeki boşluğa kağıt sıkıştırdım, düzeldi.

Kulaklık: Anker Soundcore Liberty 2 Pro
Düşük seslerde az bir white noise sorunu var. Müzik dinliyorken fark edilemiyor.
Gayet güzel bir kulaklık.
Kullandığım EQ:
Screenshot_20220125-230857_Soundcore~2.png

Son düzenleme:

Hank Schrader

Bronze Sample
İfade skoru
1.067
KB487L: Sıradan membran klavye. Tuş aralıkları, yüksekliği güzel. 5 aydır sorun çıkarmadı. 100 liraya almıştım ama 160 civarına çıkmış. Daha iyileri bulunur belki.

Trust Lumen: Aynı şekilde idare eder seviyede bir kulaklık. Mikrofonu anladığım kadarıyla net ses veriyor, 4-5 aydır Discord'da takılıyoruz hiçbir şey demedi arkadaşlarım. Sesi de güzel bence. Aynı şekilde 100 liraya almıştım da uçmuş gitmiş, şu an alınmaz sanırım.

SGM X7: Anlatacak pek bir şey yok :D Milli mouse. 1.5 seneyi devirdi halen çalışıyor. İleri geri tuşundan birini bas-konuş olarak atamıştım o bile sapasağlam.

Işık

Gold Sample
İfade skoru
2.612
Kulaklık: Anker Q10

Gayet iyi bir kulaklık, kara cuma ayağına indirimde (?) 279 liraya almıştım. Pek objektif şeyler söyleyemem çünkü önceki rezalet kulaklığımdan sonra ne alsam bana iyi gelecekti.

Malzeme kalitesi cidden çok iyi, elinize aldığınızda kaliteli bir şey tutuyorsunuz hissini veriyor kesinlikle. Benim için bir eksi olmasa da kulaklık biraz iri ve ağır yapıda. Sizin için istenmeyen bir durum olabilir bu.

Kulaklığın kulağa oturuşu gayet düzgün ve sağlam, düşçek mi diye görmek için kafamı sağa sola salladım yerinden kıpırdamadı bile. Tek sıkıntısı kafa bandı kısmı. O tarafta acıtmaması için silikon bir tabaka bulunuyor fakat çok işe yaradığını söyleyemem. İlk kullanmaya başladığımda cidden rahatsız ediyor ve ağrıtıyordu ama artık alıştım, rahatsız etmiyor.

Kulaklığı kendi kafanıza göre ayarlama şansınız da var. Bunun yanında katlanabilme özelliği de var. Bu da taşınabilirliğini kolaylaştırıyor ama dediğim gibi kulaklık biraz kallavi olduğu için taşınabilme kolaylığı açısından diğer kulaklıklardan bir tık geride kalıyor.

Ses kalitesi ve şiddeti gayet iyi. Enstrümanlar gayet güzel ayırt edilebiliyor. Bass modunu neredeyse hiç denemedim çünkü benim için gereksiz bir özellik.

Şarj ömrü ise gayet tatmin edici. Markanın iddiası zaten 60 saatlik şarj ömrü, buna yaklaşıyor. Tam 60 saat oldu mu hesaplamadım ama en az 45 saat gittiğini söyleyebilirim. Bunun yanında çok da hızlı şarj oluyor. Boş batarya yaklaşık 1.5 saatte %100 oluyor.

Ayrıca ses full olmadığı sürece dışarıya neredeyse hiç ses vermiyor, aynı şekilde dışarıdan gelen seslerin neredeyse tamamını kesiyor. Pasif gürültü engelleme olarak gayet iyi yani.

Benim aldığım fiyata değdiğini düşünüyorum fakat şu an fiyatı 430 küsürden başlıyor. O kadar paraya değer mi bilemem, 430 fazla para.

TRG-Onur

Silver Sample
İfade skoru
202
Kulaklık: Snopy SN-338
70Tl'ye almıştım 1.5 sene önce, Sesi makul seviyede, iyi bir müzik zevki vermiyor, oyunlarda iş görüyor, mikrofonu ise kalitesiz sırf o yüzden mikrofon aldım.

Mikrofon: Trust GXT232
150TL'ye almıştım ses kalitesi o fiyata göre çok iyi, yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım.

Klavye mouse:
HP 160 klavye mouse setini 100TL'ye almıştım yakın zamanda, mouse gayet iyi klavye ise bildiğiniz iş klavyesi.

Mikrofon haricinde diğerlerini pek tavsiye etmem.

Mighty Eagle

Silver Sample
İfade skoru
2.294
Logitech G102 LS: Meh. Başta olumluydum ancak sonradan kirli çamaşırlarının ortaya çıkmasından soğudum, ek olarak scroll arada sapıtıyor daha fazla olmaya başlar ise garantiye göndereceğim. Işıklandırması güzel malzeme kalitesi fena değil. Kablosu ince ve örgü değil. Bu bayağı bir dezavantaj uzun ömürlülük adına. Clicklerin basım hissiyatı cidden güzel.

Monofiyat Product Strike 0120: Geçen yıl neredeyse bedavaya aldığım ürün. :D Fiyatına göre çok iyi. Tuşlar sorunsuz çalışıyor ve kullandıkça yay sesi bayağı bir azaldı. Her zaman kullanmıyorum ama düşük profil klavyede daha rahat ettiğimden. Işıklandırması da harfleri aydınlatıyor gayet iyi. Klasik modlar var RGB değil ama. Fiyatından bağımsız konuşuyorum, malzeme kalitesi vasat. Hafif bir klavye zaten.

Rampage Clash Sn-R11 Kulaklık: Padleri 1 saat kullandıktan sonra kafamı haşlaması dışında sorun yok. :D Mikrofonu şaşırtıcı şekilde iyi sesi tertemiz karşıya iletiyor, patlama falan yapmıyor. Sabit olması kötü mikrofonun. Kulaklığın sesi yüksek ve beklediğimden iyi. Oyun oynarken ses kasma adına işlevini yerine getiriyor. Müzik kısmında ise yine beklediğimden iyi baslar yoğunlukta ama sesin temizliği beni tatmin etmedi. Enstrumanlar seçilmiyor, birbirine karışıyor bazı müzik türlerinde. Ama iyi ürünleri deneyimlememiş olan insanlara verirseniz bu kulaklığı bayağı hoşlarına gidecek ve tatmin olacaklar diyebilirim. Bence fiyatına göre idare eder bir ürünmüş. Malzeme kalitesi olarak da yine idare eder.
Bu kulaklığı emekli edip Trust Lumen alacaktım ama bunun da beni tatmin etmeyeceğini düşündüğümden satın almadım. Sonrasında fiyatı uçtu zaten.

Everest Game Mouse Mat :D : Bayağı vasat bir ürün ama 5 yılı aşkın kullanıyorum. Temiz kullandığımdan alt kısmında olan biraz zarar harici sağlam. Üstü biraz kolay pisleniyor ve pislenince mouse kaymıyor bile. İdare ediyor beni ama kötü bir ürün olduğunu söyleyebilirim.

Son olarak çakma DS3'üm var. Bunu yazmaya üşendim, kısaca fena bir ürün değil tetikleri harici. Parasının(80TL idi ancak kupon ile bedava) hakkını verdi.

Dream

Gold Sample
İfade skoru
336
Mouse, Pugio II. Begendigim degil de begenmedigim yonunu soyleyeyim, dahili hafizasina makro atanamiyor, yalnizca tek bir tus atanamiyor. Ornegin yan tuslardan birine "7" atayabilirken "Alt+Tab"i sadece yazilim acikken kullanabiliyorum. Onun disinda gayet memnunum.

Klavye, Kemove Snowfox. Memnun olmadigim bir yani oldugunu zannetmiyorum, Anne Pro 2'yi her kulvarda yere yatirir :)

Mousepad, 30 TL'lik cakma Razer mousepad. Bez parcasindan hallice iste.

Adolf Hitler

Gold Sample
İfade skoru
2.006
Trust Blizz: 170 lira gibi bir fiyata almıştım ve oyun anlamında iyi, rahat ama boyası biraz atıyor. Mikrafon olarak iyi, sesimin gerçektekiyle aynı olduğunu söylüyorlar.
Rival 3: En iyi ekipmanım. :) SteelSeries yapıyo bu işi, elim küçük tam oturuyor, uygulaması bayağı detaylı ve makro, multimedya kısayollarına izin veriyor.
Philips SPK8401B: Çok sesli, yay sesi var ve boşluk tuşunda sorun yaşıyorum. 180 liraya bir mekanik klavye için idare eder derim.

OnTheRoonKilled

Gold Sample
İfade skoru
2.345
E900 Pro; 1 seneden beri kullanıyorum gayet memnunum. Ses konusunda ise ufak bir EQ ayarı ile gayet iyi ve tatmin edici bir ses deneyimi yaşatabiliyor. Mikrofon olarak gayet iyi ve temiz bir ses almakta. Gayet rahat ve ne kadar hafif olmasa da hafifi hissi veriyor. Oyun müzik her anlamda kullanıyorum memnunum 235₺ gibi bir fiyata almıştım Çin'den vergi dahil ama artık alınmaz fazlasıyla arttı fiyatı.

Lenovo Legion K500; 10 ay kadar kullanmaktayım bir sorununu görmedim, hissiyat ve ses anlamında beni oldukça memnun etmekte, kalitesiz bir yerini görmedim. Işık konusunda yorum yapmayacağım sadece mor renkte veya turkuaz renkte kullandığımdan dolayı benlik bir sorunu yok. 415₺ gibi bir fiyata almıştım memnunum daha iyisini de bulamazdım herhalde. Bilek desteği yerine tuş çıkarma ve temizleme kiti gelseydi daha memnun oldurdum kullanmadım kullanmıyorum da bilek desteğini.

Razer Deathadder 3500; Yaklaşık 3.5 seneden beri kullanıyorum Bim'den 175₺'ye almıştım o zaman memnunum beni götürüyor ama eskidiğini hissediyorum yakın zamanda değiştirmeyi düşünüyorum. Yan makro tuşlarının olmaması bazen zorluk çıkartıyor ve skatezleri de hakkın rahmetine kavuşmaya yakın hem sürtüyor hem de tahta üzerinde daha iyi kayıyor. Bakacağız artık ne zaman değişecek.

Önermem gidin güzelinden DA Essential alın aynı para. :D

Monster Pusat Wireless Gamepad; 2.el olarak param güvende ile 185₺'ye aldım yaklaşık 3 aydan beri kullanıyorum analog hassasiyetinden birazcık kalsa da wireless olması ve titremişimi vs güzel yansıtması ile önerebilirim. Xbox dizilimi daha çok hoşuma gittiğin böyle bir tercihte bulundum gayet rahat ancak biraz terletiyor eli tek eksi yanını ona ve alıcı ile arasında ufak bir şey geçse bile bağlantı sorunu oluşmasından kırabilirim.

Dell S2721HGF; Tam olarak 4 aydan beri kullanıyorum gayet memnunum herhangi bir sorununu görmedim istediğim gibi bir ürün 1630₺ gibi bir paraya almıştım. Evet ışık sızıntısı var ama curved olduğundan oldukça normal olduğundan dolayı benim için bir sorun teşkil etmiyor belki gözümün alışıklığındandır bilinmez ama bir sorununu göremedim şu ana kadar. Tek önerim var ise o da display port ile bağlantı sağlamanız olacaktır. Hoparlörü olmayan monitörün hoparlörü var sanıyor bilgisayar her discord açıkken monitör kendini uyku moduna aldığında yeni ses cihazı diye gösterip duruyor.

Çakma Razer Goliathus mousepad; Babam 5 sene önce 30₺'ye aldıydı 90x40 bir model control tip sevmiyorum yakın zamanda mouse ile birlikte bu da değişecek.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube