Hangi ekipmanları kullanıyorsunuz? Bilgi ve tecrübe paylaşım konusu

Silicone Android Uygulaması

fryzen

Silver Sample
İfade skoru
2.527
Bilgisayar ekipmanları hakkında çokça ürün önerisi konusu açılıyor ancak bu ürünlerin eknik özelliklerinin yanı sıra kullanım tecrübeleri de seçim aşamasında önemli oluyor. Bu nedenle böyle bir konu açtım, kullandığımız ekipmanları ve onlar hakkındaki deneyimlerimizi, başkalarına (önerirsek kimlere) önerip önermediğimizi yazalım.

TLP

Bronze Sample
İfade skoru
161
K55 Pro XT kullanıyorum, memnun ediyor. Basım hissiyatından tatmin oldum, 6 makro tuşu işime yarıyor. Multimedya tuşları olan bir klavye alabiliyorsanız alın derim gerçekten büyük rahatlık.

Everest SGM-X77, 3 sene iyi dayandı bana harbi. Ama sağ tıkı geberdi, arada basmıyor. Onun harici dümdüz fare, herhangi bir özelliği yok. Zamanında arkadaşım doğum günümde almıştı, emekliye ayrılma zamanı geldi.

HS35 Carbon, dümdüz kulaklık. Ses kasma konusunda en iyisi değil, müzik performansı meh. Daha iyi alternatifleri olabilir. 2020 Ekim'de aldım, 1.5 senelik kullanımda kötü iş çıkarmadı. Uzun yola da götürdüm, PC'de de kullandım.

Mousepad, Inca'nın Medium bir mousepadi. Memnun edecek bir şey de yapmadı memnun kalmamama vesile olacak bir şey de.

Koltuk, ofis koltuğu. Kurtarın beni.

ASUS VG249Q1R, ghosting vs sorunları gördüm internette ancak benimkinde ghosting yok. 3-5 defa Ufo Ghosting testi yaptım bence geçti, oyunlarda da rahatsız edecek bir durum yok.

Show Stopper

Gold Sample
Yönetici
İfade skoru
2.216
Klavye: Razer Blackwidow Ultimate 2014 (arada çift basma oluyordu da düzeliyor sonra)
Mouse: Razer Deathadder V2 ( son derece memnunum, G102'den sonra ilaç gibi geldi)
Kulaklık: Rampage Comfort (malzeme kalitesini beğenmedim ama ses kalitesi ve mikrofonu memnun etti, H2002D alsaydım keşke)

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Klavye: A101 klavyesi :D Yazım hissi rezalet, performans falan yok malzemesi kalitesiz ama işte ucuz klavye ne diyeyim. 30₺ civarına falan almıştım. Gamenote KBL487L modeline geçmeyi düşünüyorum.

Fare: Platoon PL1550 bu da rezalet. :D Bunu da değiştireceğim oyun falan oynanıyor ama USB girişi bozuldu. Corsair Katar Pro almayı düşünüyorum.

Kulaklık: Anker Soundcore Life Q10. İşte burada her şey değişiyor. İyi ki almışım ses kalitesi çok hoşuma gidiyor. Rekabetçi oyunlarla işim olmadığından ses kasma derdim de yok ama hikayeli oyunlar vs. gayet memnunum. Bu basit kulaklık bile bende böyle etki bıraktıysa çok daha pahalı olanları düşünemiyorum.

3866-14-14-8-12-21-34

Platinum Sample
İfade skoru
13.667
  • Trust GXT 830 RW Avonn
  • Razer DeathAdder Chroma 2014 RGB
  • Logitech G PRO
  • QP Prism 80x30 mousepad
Hepsinden memnunum. Mouse ile geçirdiğim 6. sene ve hala taş gibi çalışıyor. Klavye ve mousepad sırf işini yerine getirsin diye ucuz seçildi. KB435L vardı 10 gün kullandım 11. gün direkt sattım çok rahatsız ediciydi Content Blue. Kulaklık güzel ancak benim beklentimi karşılamadı çünkü HD560S'yi deneme fırsatı bulmuştum ve o kulaklıktan sonra kulağıma ne takarsam takayım tatmin etmedi. 800 TL'ye gayet iyi tabi.

mutlu pide

Gold Sample
İfade skoru
2.016
Mouse Asus ROG Strix Impact II. Drag click güzel olmasa da sol ve sağ tık geniş olduğundan 2 parmakla 13 CPS'ye çıkabiliyorum.

Kulaklık Trust GXT 450 Blizz. Eh işte. Sol tarafından ses gelmiyor bazen vuruyorum tokadı düzeliyor.

Mousepad Logitech logolu bir mouse pad. O da eh işte.

ByCadros

Bronze Sample
İfade skoru
486
Klavye: Piranha Gaming Klavye 2345
Mouse: SteelSeries Rival 3
Kulaklık: Polosmart FS51 Brezza
Mousepad: Polosmart PGM15

Bir tek klavyeden memnun değilim çünkü ghosting problemi var. Yeni klavye alacak param olmadığı için yenisini malesef alamadım.

Cem Toker

Silver Sample
İfade skoru
1.190
  • Klavye: Asus TUF K3 Red Switch
  • Mouse: Asus TUF M3
  • Kulaklık: SteelSeries Arctis 3 2019 Edition
  • Mousepad: Markasız siyah mousepad
Genel olarak hepsinden memnunum, isteklerimi karşılıyorlar. Sadece bütçe bulduğumda mouse'umu yükseltmeyi düşünüyorum, o da elime tam oturmadığından.

Duke The Java

Gold Sample
İfade skoru
1.736
Mouse 2018 Yılında şoktan alınmış bir mouse eh işte idare ediyor.
Modeli Philips M344 Beyaz.

Klavye yok Çünkü laptop klavyesi.

Ama İş Kulaklığa geldiğinde cidden çok güzel bir ürün var 1999 yılından DiscMan için kalmış Mükkemel bir spor kulaklığı.
Bas dersin Mükkemel Ses kalitesi Mükkemel herşey mükkemel.

takla king

Platinum Sample
İfade skoru
15.850
  • Gamenote KB435L
  • Gamenote H2016D
  • Sharkoon Light 2 200
  • JD 900 Pro
Klavyede bazen basmama sorunları oluyor sonradan geçiyor. Onun dışında kulaklığın mikrofonun bazen içi kirleniyor ve ses boğuk geliyor. Genellikle memnunum.

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
  • Trust GXT 830 RW Avonn
  • Razer DeathAdder Chroma 2014 RGB
  • Logitech G PRO
  • QP Prism 80x30 mousepad
Hepsinden memnunum. Mouse ile geçirdiğim 6. sene ve hala taş gibi çalışıyor. Klavye ve mousepad sırf işini yerine getirsin diye ucuz seçildi. KB435L vardı 10 gün kullandım 11. gün direkt sattım çok rahatsız ediciydi Content Blue. Kulaklık güzel ancak benim beklentimi karşılamadı çünkü HD560S'yi deneme fırsatı bulmuştum ve o kulaklıktan sonra kulağıma ne takarsam takayım tatmin etmedi. 800 TL'ye gayet iyi tabi.
Harika denk geldi. Trust klavyeden almayı düşünüyorum. Gamenote mu bu mu diye kararsızım. Sizce hangisi iyi?

furkh

Gold Sample
İfade skoru
405
Klavye : GamaKay MK61 Red switch (Launcher'ı aşırı detaysız onun dışında sorunu yok)
Mouse : Asus Rog Gladius II Core (Elime uygun olduğu için aldım hiçbir eksisi yok)
Kulaklık : Gamepower Jin (Zamanında ucuz diye almıştım şimdi fiyatları uçmuş , daha iyi markalara bakılabilir)
Mousepad : Rampage KM-401

Margot Robbie

Gold Sample
İfade skoru
1.746
Razer DeathAdder V2
Razer DeathAdder Elite
Razer Viper mini
Razer DeathAdder V2 mini kullanıcısıyım.

Elite alacağınıza az daha koyun V2 alın. Değer. Elite de yeterince iyi bir mouse ve sensörü vs. de güzel ancak daha iyisi varken neden o alınmasın. Bir de tuşların şekilleri biraz değişik.

V2 mini ve viper mini ise küçük ellere uygun. Kendim kullanamadım duruyor kutularında.
Aktif olarak V2 kullanıyorum. Dünyanın en iyi mouseu olabilir. Tam elime uygun ve FPS oyunlarında çok iyi avantaj sağlıyor.

Son düzenleme:

Batuh_n

Silver Sample
İfade skoru
1.430
Redragon K552 Red switch: Bir süre sonra bazı tuşlar basmamazlık edebiliyor, bazı tuşlar da geçici olarak basmamazlık edebiliyor. (Basmamazlık derken ya çift basıyor, ya basmıyor, ya da normal basıyor)

Asus Rog Pugio 2: Güzel diyebilirim. Ama tek bir sorun var o da bunu kabloyla laptopumda kullanamamam. Bu yüzden dolayı gelen güncellemeyi yapamıyorum, yapamadığım için de yazılımını kullanamıyorum. Öbür bilgisayarlarda denemedim. Şuan kullandığım mouse bu. "Fingertip" denilen tutuş için güzel.

Razer Deathadder V2: Fena değildi ama elim için rahatsız ediciydi, şeklini pek beğenmedim. Bu yüzden satıp Asus Rog Pugio 2 aldım.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube