Hangi bisikleti kullanıyorsunuz?

Silicone Android Uygulaması

SweetMuffins

Rütbesiz
İfade skoru
98
- Hangi bisikleti kullanıyorsunuz?
- Ghost Kato 5 2015 kullanıyorum.
- Neden bu bisikleti tercih ettiniz?
- Yaklaşık 2 sene önce eski bisikletim küçük geldiği için değiştirecektim, ortalama bütçe 3000 TL idi. Carraro Daytona 2727 alacaktım ki buradaki abinin şahsi bisikletinin bu olduğunu ve sattığını öğrenene kadar. 3500 TL'ye ikinci el bu bisikleti aldım.
- Üstünde yükseltme yaptınız mı?
- Bir kaç aksesuarını değiştirdim, ilk başlarda birkaç kaza yaptığımdan ötürü ön frenimi Shimano MT-200 ile değiştirdim.
- Alalı ne kadar oldu, kullanımınıza bağlı nasıl sorunlar yaşadınız?
- 1.5 - 2 yıl oldu. Birkaç hata kullanımdan, birkaç hata almadan önceki sorunlardan kaynaklı hatalar yaşadım. Şuan kullanıyorum hiçbir sorun yok.
- Yeni alacaklara önerir misiniz?
- Tabii ki öneririm, fakat orijinal alman yapımı bir bisiklet ve türkiyede sayılı adet mevcuttur, Kato 5 2015 şuan ikinci el harici bulamazsınız ki bulsanız bile bu fiyatlara bulabilmeniz mümkün değil.
- Değiştirmek istiyor musunuz, nasıl yükseltmeler yapacaksınız veya ne ile değiştireceksiniz?
- Şuan değiştirmek gibi bir amacım yok.
- Hangi aksesuarları ve güvenlik ekipmanlarını kullanıyorsunuz?
- Genellikle sadece kask kullanıyorum, o da uzun tur yaparken şehir içi kullanımda normal sürüyorum.
(Fotoğraf temsilidir, aynı model fakat 1-2 aksesuarı değişik. Genel olarak bisiklet bu şekilde.)

Ekli dosyalar

• large_IMG_0732.jpg
    large_IMG_0732.jpg
    742,1 KB · Görüntülenme: 29

feahleinda_

Gold Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
3.857
- Hangi bisikleti kullanıyorsunuz?

Rockrider 540 XL beyaz gidonlu eski model 3x9 vites.

- Neden bu bisikleti tercih ettiniz?

Konforlu ve şu zamana göre ucuz. 3500 TL'ye aldım.

- Üstünde yükseltme yaptınız mı?

Zil ve fener aldım zil duruyor feneri çıkardım.

- Alalı ne kadar oldu, kullanımınıza bağlı nasıl sorunlar yaşadınız?

Alalı 1 ay oldu neredeyse. Ön maşası biraz ağır basıyor sadece. Ve maşa kilitleme mekanizmasını fazla oynayarak bozdum. Ancak allen anahtar ile 1 dakikada halledilebilecek bir şeymiş. Sadece lock konumuna getirip kapağı takıyorsunuz.

- Yeni alacaklara önerir misiniz?

Şu anki fiyatından(Sıfırı 7800 TL) dolayı önermem. Sedona 850 daha iyi bir seçim olur.

- Değiştirmek istiyor musunuz, nasıl yükseltmeler yapacaksınız veya ne ile değiştireceksiniz?

Maşa değiştirmek istiyorum ama Türkiye'de pek kaliteli maşa bulamıyorum. Ya da bulabileceğim yerleri bilmiyorum. Zaten çok da acelesi yok.

- Hangi aksesuarları ve güvenlik ekipmanlarını kullanıyorsunuz?

Kask alacağım.

Show Stopper

Gold Sample
Yönetici
İfade skoru
2.216
Salcano NG650MD 24" kullanıyorum, aşırı küçük gelmeye başladı.
Şükür artık L boydaki 28" olan Riverside 500'e geçtim.

Screenshot_20220408-125421_Gallery.jpg

Ramazan bitince bu bisiklet hakkında detaylı rehber yapmayı düşünüyorum. O rehberde ne var ne yok aktarırım :)

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube