Hangi bisikleti kullanıyorsunuz?

Silicone Android Uygulaması

Hank Schrader

Bronze Sample
İfade skoru
1.067
- Hangi bisikleti kullanıyorsunuz?
- Neden bu bisikleti tercih ettiniz?
- Üstünde yükseltme yaptınız mı?
- Alalı ne kadar oldu, kullanımınıza bağlı nasıl sorunlar yaşadınız?
- Yeni alacaklara önerir misiniz?
- Değiştirmek istiyor musunuz, nasıl yükseltmeler yapacaksınız veya ne ile değiştireceksiniz?
- Hangi aksesuarları ve güvenlik ekipmanlarını kullanıyorsunuz?
- Kron Ares 4.0
- Sürekli köylere toprak yollardan gittiğim için çift amortisör rahat bir bisiklet istemiştim.
- Yapmadım, stok.
- 2019 yazında aldım, LGS'den sonra. Arka lastiğin benim fazla fren kullanımıma bağlı aşınması ve her engebeli yolda patlaması harici sorun yaşamadım. Lastiği değiştirince gitti o da.
- Stokta yok diye biliyorum şu an. Varsa da o paraya alınmaz. Ben 800₺'ye aldım, memnunum. Şehirde yoruyor biraz ama toprak yolda on numara.
- Değiştirmek istemiyorum. En son ŞOK'tan 2014 senesinde aldığım 220₺'lik bisikleti kullanıyordum. Onu 5 sene kullandıysam bunu da bir 7-8 sene kullanırım. Yükseltme fikrim şu anlık sadece koltuk için. Pek rahat değil, ince bir yarış koltuğu var.
- Kalın bir motorsiklet kilidi var üzerinde. Başka bir aksesuar kullanmıyorum.
10365938434098.jpg

540536195

Bronze Sample
İfade skoru
1.805
B'Twin Tilt 500 kullanıyorum. Alalı yaklaşık 6 ay oldu. Oturduğumuz apartman bisiklet kilitlemeye ve hırsızlık korumasına karşı uygunsuz olduğu için katlanır tercih ettim. Odamdaki dolabıma koyup istediğim zaman çıkarıp sürebiliyorum. Bir adet dikiz aynası eklemek dışında bir yükseltme yapmadım ama yakın bir zamanda konforlu bir sele kılıfı almayı düşünüyorum. Zira beni biraz rahatsız ediyor, sizi eder mi bilmiyorum. Onun dışında gayet memnunum, öneririm.

Odam karanlık olduğu için blurlu çıktı ama görüntüsü böyle.

1622452151602.jpg

Mr. Edri

Gold Sample
İfade skoru
3.836
Rockrider 520
IMG_20210517_161308.jpg

-Yaklaşık 2.5 yıl önce 1200 TL gibi şimdiye göre bedava denebilecek bir fiyata aldık. O zamanlar uzun süre işimizi görecek bir bisiklet lazımdı ve arkadaşımda da 540 olanı vardı ve bayağı güzel olup önermesi üzerine bu modeli aldık.
-Alındığı tarihten bu yana sadece trafikte işim kolaylaşsın diye sola ayna taktım ve arka lastiği formula tekeri gibi dümdüz olduğu için değiştirdim.
-2.5 yıl önce oldu, o kadar dağ taş-dar bir nehir-bataklık gibi yerlerde sürdüğüm oldu, kısaca bisikletin çok kez yamulup gidebileceği şeyler yaptım ama taş gibi hala 🥰
-Şu anki piyasayı bilmiyorum ama güzel bir modeldir.
-Değiştirmeyi düşünmüyorum.
-Aksesuar olarak zil var, bir de suluk kafesi ve bisiklet kilidi var. Güvenlik olarak hiçbir şey kullanmıyorum. Zaten 10 yıllık bisiklet serüvenimde ilk zamanları silsen en fazla 5 6 kez düşmüşümdür ki onlarda da hafif sıyrıklarla atlattım.

Son düzenleme:

onatygt

Bronze Sample
İfade skoru
527
Hayalindeki kırmızı Renault Laguna 1'in içinde.
-Ümit Camarro XC 150
- Bu tip bisikletler arasında en iyi denge vardı bu fiyata.
-Arka frenlerin rotoru ben aldığımda büyük olandı, zaten kaliperler orijinalde de büyük versiyondu.
- 5,5 yıl oldu alalı. Yaklaşık 5000km yapmış olabilirim. Geçen yaz 1500km'den fazla yol yapmıştım. Tek sorun süspansiyonu sert ve boyası taşlara karşı korumasız.
- Pahalı olduğundan bence alınmaz şimdileri ama kadro dengesi ve viraj kabiliyeti Kron ve Mosso'lardan daha iyi.
- Frenleri hidrolik yapmak, dişli setini değiştirmek ve yağlı ayarlı maşa fikrim var. Değiştirirsem BTWIN 27,5 inç jantlı bu tip cross cycle tipi alırım.
- Güneş gözlüğü ve suluk.Brogan, no
1622453377518.png

Son düzenleme:

i7-10510u

Gold Sample
İfade skoru
282
Herkese merhaba, size birkaç soru soracağım ki tecrübelerimizi yeni alacaklar için biriktirelim, biraz da muhabbet edelim.
- Değiştirmek istiyor musunuz, nasıl yükseltmeler yapacaksınız veya ne ile değiştireceksiniz?
Bianchi junior 24 jant
Ucuz ve güzeldi.
Sadece tekerlekler değişti.
3 yıl falan oldu.Tekerlekler çok patlıyordu.
Önerebilirim ama daha iyisi olabilir.
İstemiyorum.
Zil takıyorum. Ekipman yok.

TRG-Onur

Silver Sample
İfade skoru
202
- Santosa Alfa 26 jant 21 vites (3x7)
- Zamanında abime almıştık, sonra ben kullanmaya başladım, genelde çukurlu yerlerden gittiğim için değiştirmeye gerek duymadım (çift amortisörlü)
- Yakın zamanda Vites kolu, orta amortisör, Sele ve sele demirini değiştirdim
- 11 yıl oldu, 30km/h hızla giderken çukura girmiştim jantı hafif yamultmuştum, koltuğu zamanla bükülmüştü, vites kolları kırılmıştı
- Piyasada yok, ağır bir bisiklet, bacağı güçsüz olanlar uzak durmalı
- Değiştirmeyi düşünmüyorum, ileride biraz daha yenilikler yapmayı düşünüyorum
- Aksesuar vb. yok, aynı şekilde güvenlik ekipmanları da yok

unnamed.jpg

Fotoyu internetten buldum ama aynısı

Son düzenleme:

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Herkese merhaba, size birkaç soru soracağım ki tecrübelerimizi yeni alacaklar için biriktirelim, biraz da muhabbet edelim.
1)Trek 4300
2)Ben değil babam kendine almıştı fakat bisiklet mükemmel aga, çok rahat, çok konforlu, üstüne oturan öğeee ediyor.
3)Zaman içinde lastik, sele, fren değişti tabi. İlla sayılacaksa 2 yerine 2.10 kalınlıkta lastik taktım. Daha da konforlu oldu.
4)Yaklaşık 11 yıl, hala taş gibi kekw Hiç sorun yaşatmadı, babamdan sonra ben çok kötü kullandım lastiğinin üstünden araba geçti ve aynı lastikle arabaya çarptım ama jant tamirden akordan sonra hala taş gibi, hocam, shimano.
5)Öneririm tabi ama piyasada yoktur bu :D Genel olarak Trek markasını öneririm tabi, taş gibi bisikletler yapıyor.
6)Valla eksikliğini hissettiğim bir parçası yok, babam bu sene yükseltmeyi planlıyordu ama lüzumu yok bence. Zaten dolar yüzünden olmayacak gibi.
7)Kask ve gözlük, fular da kullanıyorum arada sineklere karşı. Iron Maiden söylerken ağıza sinek kaçınca hiç eğlenceli olmuyor kekw (fight for the st... öğğğğ)
Edit:Arka dişli SRAM ön dişli Shimano, mükemmel konfor.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Meret bu ama boyadık, mükemmel oldu boyamız.
Edit2:Bu disk frenliymiş benimki normal, balatalı.
1622454246551.jpeg

Son düzenleme:

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Corelli Snoop 4.1
Alacağım zamanlar bu fiyatta en iyisiydi.
Evet. Lastikleri falan kendim değiştirdim.

Bir yıl olmasına az kaldı. İlk başta biraz yumuşak davrandım fakat hemen sorunlar çıkarmaya başladı hatta alır almaz bisikleti kullanılamayacak hale getiren bir sorun yüzünden baya uğraştırdı. Üzerinde hazır gelen Dacron marka parçalar internette 15-20 TL'ye satılan ucuz parçaların aynısı ve aşırı kalitesiz. Pedalı kırılır mı bir bisikletin ya? Şaka gibi. Neyse, şimdilik gayet iyi çalışıyor sorunsuz değil ama çalışıyor.
Eğer gerçekten başka tercihiniz yoksa alabilirsiniz. Kendi fiyat bandında teknik özellik olarak gayet dolu gibi gözükebilir hatta öyle de fakat parça kalitesi biraz sınıfta kalmış. Tabi ben aldığımda o fiyat bandındaki en iyi modeli fakat şu an fiyatı aşırı uçmuş. İnternet sitesindeki fiyatı güncellemeyi unutmuşlar galiba.
Stok hali ile kullanıyorum. Tabi parça değiştirdim fakat o ana parçaların yanına ek parça almadım. Bir de lastik patladığında tamir kiti iş görüyor.
Değiştirmekten çok boyamak istiyorum. Çünkü rengi artık gözüme kötü geliyor. Yükseltme olarak şu an hedefim konforu zedeleyen unsurları kaldırmak kalitesiz sele kelepçesi gibi. Ondan sonra konfor arttıran şeyleri alabilirim.

Akif

Gold Sample
İfade skoru
4.549
Ucuz olduğundan tercih ettim. Aldığım gibi. Çok oldu. 2. el işte. Bir de sürekli zincir atıyor. 21 vites.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube