Forumun gidişatı sizce nasıl?

Sizce?

• Mükemmel. 1 aya kalmaz diğer forumları geçersiniz.

Oy: 10 17,9%
  • Güzel.

Oy: 35 62,5%
  • Eh, idare eder.

Oy: 5 8,9%
  • Nötr.

Oy: 4 7,1%
  • Kesat, batar burası.

Oy: 2 3,6%

• Toplam oy
    56
Silicone Android Uygulaması

Arsenik

Gold Sample
İfade skoru
4.505
Bunun için bir yerden tanınmak lazım ama. Birisi sorun yaşadığında "Bunlar sorunu çözer" vs. demeli.

Böyle kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz ama bence gidişat güzel.
SEO kasilarak yapilabilir bu dedigin. Fark ettiysen TP'nin eski konularinin hepsi rehberdir.

KS
M

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
SEO kasilarak yapilabilir bu dedigin. Fark ettiysen TP'nin eski konularinin hepsi rehberdir.
SEO için zaten kopyala+yapıştır konuları yasak artık. YouTube kanalı da açılabilir bence mavi ekran hatası çözümü adında video paylaşıp buraya üye çekebilirim.

AMD i9 10950X

Bronze Sample
İfade skoru
1.823
Şu anlık sorun yok gibi, forum ile alakalı soru sorulan konuların hemen sapıtması dışında.
Sapıtması normal.
Yardım isteyen kişi sayısı yok denecek kadar az. Bu durumde herkes mubabbete vuruyor, yabancılar gelene kadar böyle.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Cezaların katılaştırılması yapılması gereken bir şey. Bu şekilde üyeler disiplin edilmeli.

Profil mesajında bahsettiğim şeyler bunlar:

436 numaralı eki görüntüle437 numaralı eki görüntüle438 numaralı eki görüntüle439 numaralı eki görüntüle
Katılaştırmaktan kastınız yazım yanlışı falan değilse olabilir, ancak ciddiyet burada mümkün değil şu an. Herkesin önceden muhabbeti var.

Arsenik

Gold Sample
İfade skoru
4.505
Sapıtması normal.
Yardım isteyen kişi sayısı yok denecek kadar az. Bu durumde herkes mubabbete vuruyor, yabancılar gelene kadar böyle.

Katılaştırmaktan kastınız yazım yanlışı falan değilse olabilir, ancak ciddiyet burada mümkün değil şu an. Herkesin önceden muhabbeti var.
Yazim yanlisi uyari vermek icin yeterli bir sebep.

AMD i9 10950X

Bronze Sample
İfade skoru
1.823
Yazim yanlisi uyari vermek icin yeterli bir sebep.
Gereksiz katılıktan farkı yok bence. Herkes dikkat edecek ancak eften püften sebeplerden uyarı verilmemeli. Atıyorum noktalama işaretinden sonra boşluk bıraktı gibi.

Okunamayacak derecedeyse raporlanır, uyarısı verilir.

Arsenik

Gold Sample
İfade skoru
4.505
Gereksiz katılıktan farkı yok bence. Herkes dikkat edecek ancak eften püften sebeplerden uyarı verilmemeli. Atıyorum noktalama işaretinden sonra boşluk bıraktı gibi.

Okunamayacak derecedeyse raporlanır, uyarısı verilir.
Oyle kucuk hatalara, 0 puanlik uyari verilebilir. (y)

SlamGlamJam

Rütbesiz
İfade skoru
14
Gidişat iyi sayılır, artıları şunlar:
- Moderasyon ekibi genel olarak üyelerle iyi ilişkiler kuruyorlar, bilgili kişiler mevcut.
- Ortam gayet iyi, herkes birbirini tanıdığı için kavga pek olmuyor. Yazım kuralları konusunda sert kurallar olmasa da herkes genel olarak uyuyor, bu da okunurluğu ve kaliteyi arttırıyor.
- Kurallar dengeli ayarlanmış, kopyala-yapıştır konu kuralı esnetilmeli yalnız.
- Forum akıcı çalışıyor ancak kalabalıklaşmaya başladığında gerekenler yapılmalı, DH ve Technopat'ın başarısızlığı size ders olsun bu konuda.
- Güzel rehberler çıkıyor, moderasyonda da rehberleri ile tanınan çok kişi var.

Olursa iyi olur dediklerim:
- Temalar düzenlenebilir, AMOLED tema siyah değil mesela.
- Mesajlar-konum kısmının altına (yazılanın sol kısmındaki bölüme) durum özelliği getirilebilir, örneğin "MisakiTaro ile adam banlıyor", "Astroscott ile SSD öldürüyor", "Korsancılarla savaşıyor" gibi şeyler yazmak için.
- "Otomobil", "Bisiklet", "Motorsiklet" , "Şehirdışı ulaşım" ,"Şehiriçi ulaşım" gibi bölümleri içeren "Ulaşım" kategorisi açılabilir.
- "Eğitim" bölümü açılabilir.
- "Alışveriş" kategorisine "Firmalar ile yaşanan sorunlar" bölümü eklenebilir.
- "Yazılım" bölümü açılabilir.
- "Giyilebilir teknolojiler" bölümü açılabilir.

Birkaç konu daha var ancak onları özelden bildirmek daha doğru olur sanki.

SlamGlamJam

Rütbesiz
İfade skoru
14
Simdilik saglam bir kadro icin, Moderatorlerin "hepsini" gozden gecirebilirsin. Fark ettiysen, cogu moderatorun bir isi yok. Maksimum 2 kisi yeterlidir.
Ayrica, Moderatorlerin uyelerle cok icli disli olmamasina da dikkat etmen gerekiyor.

Discord sunucusu ise cok aceleye getirildi diye dusunuyorum. En azindan belirli bir kural dahilinde ve yazim/imla kurallari aynen burda gecerli oldugu gibi orda da gecerli olmali. Yoksa insanlar tamamen saliyor kendini gordugun gibi. Ek olarak, biraz daha ciddi davranmalisin diye dusunuyorum.

Aklima gelmisken, Katkida Bulunanlar tagi cok sacma sekilde veriliyor.
Neden üyelerle içli dışlı olmalarına karşısın? Uzak ve soğuk olunca Technopat'ta yaşananlar gibi gruplaşmalar, kavgalar olabiliyor. Yakın ve iç içe olmaları en iyisi ancak yönetimde kişisel kavgaların tamamen göz ardı edilmesi gerektiği de unutulmamalı.

Arsenik

Gold Sample
İfade skoru
4.505
Neden üyelerle içli dışlı olmalarına karşısın? Uzak ve soğuk olunca Technopat'ta yaşananlar gibi gruplaşmalar, kavgalar olabiliyor. Yakın ve iç içe olmaları en iyisi ancak yönetimde kişisel kavgaların tamamen göz ardı edilmesi gerektiği de unutulmamalı.
Icli dislidan kastim, fazla samimiyettir. Hepimiz insaniz. Fakat bir Moderator bir uyeyle cok icli/disli oldugu zaman kayirma gibi durumlar ortaya cikabiliyor.

SlamGlamJam

Rütbesiz
İfade skoru
14
Çözecek sorun yok ki bilgisiz üye sayımız maks. 1 bilemedim 2.
O zaman rehber üzerine öne çıkılmaya çalışılır, zaten (moderasyon ekibinde de varlar) rehberleri ile bilinen çok üye var. Ben de çorbaya biraz tuz atarım, Technopat'tan dabirkaç kişi var onların da belki katkısı olabilir, eğer bir durum onlar için sorun olmazsa (gerçi ben de pek haz etmiyorum) gelebilirler. Bazı arkadaşlarımı da çağırabilirim duruma göre hatta :)

Icli dislidan kastim, fazla samimiyettir. Hepimiz insaniz. Fakat bir Moderator bir uyeyle cok icli/disli oldugu zaman kayirma gibi durumlar ortaya cikabiliyor.
İşte ben de onu diyorum, hem samimi hem de objektif olmalı :) Aradaki hassas denge çok önemli ;)

Arsenik

Gold Sample
İfade skoru
4.505
O zaman rehber üzerine öne çıkılmaya çalışılır, zaten (moderasyon ekibinde de varlar) rehberleri ile bilinen çok üye var. Ben de çorbaya biraz tuz atarım, Technopat'tan dabirkaç kişi var onların da belki katkısı olabilir, eğer bir durum onlar için sorun olmazsa (gerçi ben de pek haz etmiyorum) gelebilirler. Bazı arkadaşlarımı da çağırabilirim duruma göre hatta :)
Gelecekse uyeler, SEO veya YouTube uzerinden gelecektir. Cok fazla rehber yapilmasi gerekiyor.

Vesemir

Gold Sample
İfade skoru
1.250
Bu durumu iyi biliyorum ve yaşadığım için hak veriyorum. Fakat yine de bir moderatörün sıfır samimiyet ile forum yönetmesine karşıyım.

Arsenik

Gold Sample
İfade skoru
4.505
Bu durumu iyi biliyorum ve yaşadığım için hak veriyorum. Fakat yine de bir moderatörün sıfır samimiyet ile forum yönetmesine karşıyım.
Sifir samimiyetle, eglenceli bir ortam olusmaz zaten dedigin gibi. Yukarida arkadas olayi gayet iyi ozetlemis. Demek istedigim biraz yanlis anlasildi.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube