Ezan Neden Her Ülkenin Kendi dilinde okunmuyor

Silicone Android Uygulaması

onatygt

Bronze Sample
İfade skoru
527
Hayalindeki kırmızı Renault Laguna 1'in içinde.
@Piksel JoJuk, Birisini okutuyorsa hepsini okutacak. Ben dediğim gibi ya hepsi ya hiçbirinin okutulması fikrindeyim. Bu arada Müslüman bireyler bile aralarında birbirne karşı çok sivri uçlar. O yüzden o iş çok zor.

Shhmar Ihmmas

Gold Sample
İfade skoru
2.125
Avrupa kıskanıyor zaten bizi bu konuda.
Her konuda olduğu gibi.
Hayatıma 2. kural ekledim.
1- Bir cümlede "ama" kelimesi varsa o kelimeden önceki şeyler önemsizdir.
2- Bir cümlede "Avrupa bizi kıskanıyor" kelimeleri varsa o paragraf önemsizdir.

299

Silver Sample
İfade skoru
3.075
KS
Bwoah

Bwoah

Silver Sample
İfade skoru
665
@Piksel JoJuk, Birisini okutuyorsa hepsini okutacak. Ben dediğim gibi ya hepsi ya hiçbirinin okutulması fikrindeyim. BU arada Müslüman bireyler bile aralarında birbirne karşı çok sivri uçlar. O yüzden o iş çok zor.
okutulmaması kısmı pek mantıklı gelmesede 2. söylediğiniz doğrudur

Viserys Targaryen

Bronze Sample
İfade skoru
529
Ezanı da ibadetten sayarız. Mesela siz namazı kılarken sureleri Türkçe okur musunuz? Tabii ki hayır. Arapça referans alınmıştır.

Buna ek olarak bu ibadetin asırlar boyunca tahriften uzak kalması, bozulmaması ve içerdiği derin manaların sonraki nesillere ulaşmasının en güzel yolu onun olduğu gibi korunmasıdır.

KS
Bwoah

Bwoah

Silver Sample
İfade skoru
665
Ezanı da ibadetten sayarız. Mesela siz namazı kılarken sureleri Türkçe okur musunuz? Tabii ki hayır. Arapça referans alınmıştır.

Buna ek olarak bu ibadetin asırlar boyunca tahriften uzak kalması, bozulmaması ve içerdiği derin manaların sonraki nesillere ulaşmasının en güzel yolu onun olduğu gibi korunmasıdır.
türkçe okumayız evet ama türkçe okursak birşey olacağını sanmam anlamı aynı cümlelerin farklı dilde olması bir şeyi değiştirmez allah dile değil amaca bakar

onatygt

Bronze Sample
İfade skoru
527
Hayalindeki kırmızı Renault Laguna 1'in içinde.
@Piksel JoJuk, eşitlik ilkesi benimsenerek bence hepsi eşittir. Hepsi bir din ve benim için eşit saygıya sahipler ki bu laik bir ülke içinde geçerlidir.

@Viserys Targaryen, ezanın ülkenin anadiliyle okutulması tahrif etmez. Bence sizin düşünceniz bu konuda yanlış. Sonuç olarak ezan bir ibadet değil ibadete çağrıdır. Bu yüzden dili önemli değildir ki zaten Kur'an bile okuduğunu anla der.

sami şahin

Silver Sample
İfade skoru
337
Şuan arapça okunmasının bir zararı yok fakat türkçe okunmasına çok karşı çıkan olacaktır türkçe okunması dediğin gibi mantıklı ama bana hangi dilde okutulduğu farketmez hiç ellenmese daha iyi gibime geliyor.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube