Dindar insanlar neden ateistleri kendini havalı sanan ergenler olarak görmek ister?

Silicone Android Uygulaması

ShimadaSensei

Gold Sample
İfade skoru
1.421
Öncelikle başlığa dikkat çekmek isterim, görür değil görmek ister! Peki neden? Ben bunun tamamen psikolojik olduğuna inanırım. Kendi inandığı din onu cehennemle korkuttuğu için onun yanlış olduğu düşüncesinin varlığından bile hoşlanmaz insanlar. Bu yüzden ateizm düşüncesini kalın duvarlar ardına hapseder, tamamen saçmalık olduğuna şartlar kendini. Böyle olunca da ateist insanları ister istemez düşünemeyen aptal insanlar olarak görmeye başlar. Bu görüş de onların yaptığı her hareketin gözlerine batmasına neden olur. Mesela ateisti toplum içinde sigara içerken gördüğü zaman direkt gözüne batar ve "şuna bak, ateist olduğu için nasıl rahat rahat içiyor, kesin hırsızlık da yapar bu. Tek amacı millete şov yapmak, herkesin içinde nasıl tüttürüyor şovmen" diye düşünmeye başlar.

Ben hayatımda hiç ateist olduğu için kendini havalı sanan birini görmedim. Sırf havalı olduğu için, farklı olduğu için ateist olan birini de görmedim, göreceğimi de hiç sanmıyorum. İşin ucunda ebedi cehennem hayatı var. Kimse kız düşürmek için ebediyen yanmayı göze almaz, emin olabilirsiniz. İronik, kızların umurunda bile değil zaten.

Lyrinx

Gold Sample
İfade skoru
5.748
Ben hayatımda hiç ateist olduğu için kendini havalı sanan birini görmedim. Sırf havalı olduğu için, farklı olduğu için ateist olan birini de görmedim, göreceğimi de hiç sanmıyorum.
Ben de görmedim, ben de geçenlerde sizin gibi bu konuyu düşünüyordum, ilginç...

onatygt

Bronze Sample
İfade skoru
527
Hayalindeki kırmızı Renault Laguna 1'in içinde.
İnsanlar anca yargılar ama hiçbir zaman dinlemez ve incelemez. İşte bu yüzden bu tür problemler yaşanır. Cahilliğin olduğu yerde problemler abidesi olur ve ön yargı seviyesi artar.

Amiral Tulpar

Silver Sample
İfade skoru
1.084
Bende hiç görmedim. Ama uzun zamandır, bu konu hakkında düşünüyorum.

darloch

Gold Sample
İfade skoru
2.976
Ben de o tip ergenlere hiç rastlamadım sizin gibi. Şehir efsanesi falanlar herhalde. Bence insanların ateizmi saçma olarak görmeleri kendi dinlerini reddettiği ve ölüm son olduğu için ölümü kabullenememelerinden kaynaklanıyor.

takla king

Platinum Sample
İfade skoru
15.850
Galiba dünkü konu için yazdınız. O konudaki insanlardan cidden rahatsız oldum. Kendileri inanıyorlar diye başkalarını da öyle görüyorlar. Çok yanlış bir haraket. Nedeni bence direkt araştırmadıkları ve eleştiri kültürleri olmadığı için. Ben bazıları gibi onlara Mantıksız demem.

Dexter

Platinum Sample
İfade skoru
6.025
Çünkü kendilerini ona inandırmışlar. Ateist mi? Havalı olmak için olmuştur. Klasik. Teistlerin geneli bu şekilde düşünüyor.
Galiba dünkü konu için yazdınız. O konudaki insanlardan cidden rahatsız oldum. Kendileri inanıyorlar diye başkalarını da öyle görüyorlar. Çok yanlış bir haraket. Nedeni bence direkt araştırmadıkları ve eleştiri kültürleri olmadığı için. Ben bazıları gibi onlara Mantıksız demem.
Konunun linkini atsanız olur mu?

7777

Gold Sample
İfade skoru
2.379
Bahsettiğiniz ergen ateist olayları çok eskide kaldı artık istediğiniz kişiyi örnek gösterin öyle birini bulmanız imkansız. :) Devir bilim devri.

Güzel açıklamışsınız hocam.

Haruki Murakami

Silver Sample
İfade skoru
2.612
Güzel aciklamissin abi, kısaca sorduklari sorulari gecistirmek için de diyebiliriz.
Şahsen öyle görmem. Sadece yanlış yolda oldukları için acırım.
Hayırdır niye aciyorsun? Sizinle aynı fikirde olmayan insanlar ne ara acınası oldu? Komik yargilarda bulunmayın lütfen.

kaplanharun

Rütbesiz
İfade skoru
444
Hiçbir zaman herkesi aynı kefeye koymam ama çevremde ateist ve deist olup kendi her şeyi biliyormuş gibi davrananlar var.
Bir de kendi inancım doğrultusunda savununca bana düzgünce cevap vermek yerine gülüp dalga geçiyorlar.
(Ya moruk Allah ne ya her şeyi bilim açıklıyor gibi saçma cevaplar)
Tabi adam akıllı düşünüp doğru tartışan insanlar da çok.
Tıpkı müslümanım deyip müslümanlıkla alakası olmayanlar gibi hiç beynini kullanmayıp popüler kültüre uyan ateistlerde çok.
Lise hayatımdan tecrübeliyim

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube