Dindar insanlar neden ateistleri kendini havalı sanan ergenler olarak görmek ister?

Silicone Android Uygulaması
KS
S

ShimadaSensei

Gold Sample
İfade skoru
1.421
Müslümanım diyen 7/24 başını secdeden kaldırmaması mı gerekir.
Cidden din dediğin olgu senin için bundan mı ibaret?
Öyle gerekir demiyorum, dinin öyle diyor da demiyorum. İnsan psikolojisi gereği öyle yapar diyorum. Okuduğunu anla da öyle tartış benimle.

elden ring fanboy

Gold Sample
İfade skoru
4.593
Tamam kanka Hristiyanlardan bahset o zaman. Demek istediğim sadece Müslümanlardan ve Ateistlerden bahsetmiyoruz.
ateist olmayi havali sananlarin yuzde 99.9'u musluman oldugu icin burada muslumanlik, deistlik, agnostiklik ve ateistlik konusulur. burada dindar derken sadece turkiye kapsaniyor, kimse 4300 dini katamaz simdi konuya.

Shhmar Ihmmas

Gold Sample
İfade skoru
2.125
ateist olmayi havali sananlarin yuzde 99.9'u musluman oldugu icin burada muslumanlik, deistlik, agnostiklik ve ateistlik konusulur. burada dindar derken sadece turkiye kapsaniyor, kimse 4300 dini katamaz simdi konuya.
Sadece 2 inanç hakkında da konuşamaz. En azından o saydığın 4 inançtan bahsetseydin. Ayrıca Türkiye'de Hristiyan da var.

elden ring fanboy

Gold Sample
İfade skoru
4.593
Sadece 2 inanç hakkında da konuşamaz. En azından o saydığın 4 inançtan bahsetseydin. Ayrıca Türkiye'de Hristiyan da var.
agnostikligin bahsedilecek bir seyi yok zaten, ateistlik ve muslumanlik ana iki inanc oldugu icin simdilik sadece ikisinden bahsettim

merak etme gayet iyi biliyorum ne konusacagimi
Mesajlar otomatik birleştirildi:

hristiyani hic ekleme asiri alakasiz

kaplanharun

Rütbesiz
İfade skoru
444
Öyle gerekir demiyorum, dinin öyle diyor da demiyorum. İnsan psikolojisi gereği öyle yapar diyorum. Okuduğunu anla da öyle tartış benimle.
Bilgisizsin,yorum yapma.
İslamiyet de fazla ibadet yapmak da doğru bulunmaz.
Düşünceyle tasdik(yani sorgulamak) çok daha değerlidir.
Hatta 1 saat tefekkür,1 yıllık ibadetten daha değerlidir dinimizde.
Kısacası psikolojiyle alakası yok bize emredileni yaparız.
Vadedilen için çalışırız.
Sana mantıklı veya mantıksız gelir,beni alakadar etmez.
Ancak bir şeyi eleştirirken mutlaka o konuda bilgili olun ve lütfen genelleme yapmayın.

Shhmar Ihmmas

Gold Sample
İfade skoru
2.125

Dexter

Platinum Sample
İfade skoru
6.025
Aynısını Müslümanlar için söyleyince güzel linç yemiştim zamanında. Konuyu okudum, çok büyük laflar edilmiş. Hodri meydan. Mümkün olduğunca bir şeyler demiyordum ama hem ayranım dökülmesin hem tatsız olaylar yaşanmasın olmaz. Bakalım Müslümanlara salak deyince linç yiyecek miyim?
Kur'an'ın yolladığı İslam dininde ateizm, deizm gibi fikirler lanetlenmezken
Şahsen buna pek katılmıyorum. Ali'nin ateistleri öldürdüğü söylenen hadisler var.

TerabyteForever

Rütbesiz
İfade skoru
395
Şahsen buna pek katılmıyorum. Ali'nin ateistleri öldürdüğü söylenen hadisler var.
İmam Ali (a.s) karşıtı propagandalardan birisi. İmam Ali (a.s), ayrım yapmadan herkese vatandaşlık maaşı vermiştir. Ben hadislerin -çoğunun- gerçekliğine inanmıyorum açıkçası.

Dexter

Platinum Sample
İfade skoru
6.025
Hadislerin değiştirilmediğini kanıtlayabilir misin?
Hayır, hadislerin hiçbir tarihi güvencesi yoktur. En sahih hadis ile Muhammed arasında 200 yıl var.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

İmam Ali (a.s) karşıtı propagandalardan birisi. İmam Ali (a.s), ayrım yapmadan herkese vatandaşlık maaşı vermiştir.
Öyledir veya değildir bir bilgim yok. Hadise göre konuşuyorum.

TerabyteForever

Rütbesiz
İfade skoru
395
Öyledir veya değildir bir bilgim yok. Hadise göre konuşuyorum.
Buhari'nin veya öteki kişilerin hadis diye pazarladıklarına inanmıyorum. Ehlibeyt düşmanı olan Emevilerin lideri Muaviye ile yakın dostlar kendileri. Ayrıca peygamber öldükten ~200 yıl sonra bu hadisleri getirdiğini iddia ediyor.

Dexter

Platinum Sample
İfade skoru
6.025
Buhari'nin veya öteki kişilerin hadis diye pazarladıklarına inanmıyorum. Ehlibeyt düşmanı olan Emevilerin lideri Muaviye ile yakın dostlarmış kendileri. Ayrıca peygamber öldükten ~200 yıl sonra bu hadisleri getirdiğini iddia ediyor.
Tabii, dediğim gibi hadislerin bir güvencesi yok. Buhari ve diğer alim kılıklı tiplere güvenmiyordum zaten inançlıyken. Bilinen en eski hadis mushafı 795 yılından kalma.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube