Aileye PC aldırma taktikleri

Silicone Android Uygulaması

Syntax Error

Gold Sample
İfade skoru
1.312
Eğer hiçbir şekilde haketmene rağmen almıyorlarsa ailen ile arana mesafe koyma vakti gelmiştir.

Ayrıca deden falan senin tarafında biriyse bu durumu ona da anlatmayı deneyebilirsin. Az fırça atsın ailene.
Ailesi ne kadar da kötü davransa da bence mesafe koyması daha kötü olabilir.

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
Eğer hiçbir şekilde haketmene rağmen almıyorlarsa ailen ile arana mesafe koyma vakti gelmiştir.

Ayrıca deden falan senin tarafında biriyse bu durumu ona da anlatmayı deneyebilirsin. Az fırça atsın ailene.

Dedesine "Dede ders için lazım" derse %90 aldırır. Tabii dedesinin nasıl bir insan olduğuna da bakar.

Erdem

Gold Sample
İfade skoru
1.319
Kendi istediklerimi haketmeme rağmen almayan birilerine, kendi çocuğuna alaycı ifadeler kullanan kişilere bence evet mesafe koyma vakti gelmiştir. Daha kötü olması derken daha mı zorlayıcı olurlar gibi bir şey mi demek istediniz? Bence zaten zorlayıcılar. Kendi parasına bile el koymuşlar.

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035

Bu durumdan daha kötüsünü düşünemiyorum. Elinden parasını bile almışlar (Çocuk istemediğine göre hırsızlık bu bildiğin)

Erdem

Gold Sample
İfade skoru
1.319
Yaşımdan dolayı koyamıyorum hocam.
Hocam öyle birden bire tamamen uzaklaşmayı kast etmiyorum. Mesela onların almayacağı şeyleri devamlı istemeyi bırakmalı, illa habire onların kölesi olmayı bırakıp kendi köşene çekilmeyi, onlarla çok samimi olmayı bırakıp zamanla soğursanız zaten az biraz mesafe koymuş olursunuz zaten.

Laptop'u da dedenizle bir konuşun. Öyle 10K'lık bir şey olmasa da idare edebilen bir şey almanıza yardımcı olabilir bence.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Öncellikle sizi çok iyi anlıyorum. Çünkü benim babam da ders ayağına falan senelerce düzgün bir bilgisayar kullandırtmamıştı. Ancak 2011'de babamı ikna edip düzgün bir cihaza geçtim. O yıl yaz aylarında çalışarak biriktirdiğim para ile laptop almıştım. Tabii üstüne biraz abimde ekledi.

Yukarıda yazdığınıza göre sanırım paranızı elinizden alıyorlarmış. Sizi anlayan başka bir aile büyüğüne danışıp durumu izah edebilirsiniz. Anne ve babanızı uyarabilir yani. Çocuğun parasını da almak ayrı bir kafa olsa gerek. Dedenizle konuşun bence bir. Ayrıca paranızı kimsenin bulamayacağı yerlere saklayın bence.

Syntax Error

Gold Sample
İfade skoru
1.312
Durumu olmasa yine neyse de, elinden paranı alan biri sana bilgisayar falan almaz. Tanıdığım çok aile var. Dedenin onlara yaptığını onlar sana yapıyor.
Öyle olsaydı dedesi ona para yollamazdı.

KS
Radeon RX 5600M

Radeon RX 5600M

Rütbesiz
İfade skoru
68
Bu ihtiyaçlarını anneni düzgünce karşına alarak konuştun mu? Bu arada ne kadarlık bir şey almayı düşünüyorsun? Eğer 10K'lık bir laptop ise illa onu almaya gerek yok. Annenle pazarlık yaparak 8K civarına bir şey almaya ikna etmeye de çalışabilirsin.
Yaklaşık 4 yıldır konuşuyorum. Bütçe değişken. İstediğim PC 13k'ydı en son, malum dolar artmıştır.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Belki maddi durumları iyi değildir. Olaya tek yönlü yaklaşmamak lazım.

Bu durumdan daha kötüsünü düşünemiyorum. Elinden parasını bile almışlar (Çocuk istemediğine göre hırsızlık bu bildiğin)

Öncellikle sizi çok iyi anlıyorum. Çünkü benim babam da ders ayağına falan senelerce düzgün bir bilgisayar kullandırtmamıştı. Ancak 2011'de babamı ikna edip düzgün bir cihaza geçtim. O yıl yaz aylarında çalışarak biriktirdiğim para ile laptop almıştım. Tabii üstüne biraz abimde ekledi.

Yukarıda yazdığınıza göre sanırım paranızı elinizden alıyorlarmış. Sizi anlayan başka bir aile büyüğüne danışıp durumu izah edebilirsiniz. Anne ve babanızı uyarabilir yani. Çocuğun parasını da almak ayrı bir kafa olsa gerek. Dedenizle konuşun bence bir. Ayrıca paranızı kimsenin bulamayacağı yerlere saklayın bence.

Ailenizin sizden sakladığı bir cezası olabilir borcu olabilir. Durumu anlatın oturup güzelce. 440 puan mükemmel bir puan.

Durumu olmasa yine neyse de, elinden paranı alan biri sana bilgisayar falan almaz. Tanıdığım çok aile var. Dedenin onlara yaptığını onlar sana yapıyor.

Öyle olsaydı dedesi ona para yollamazdı.
Öncelikle şu konuya açıklık getireyim. Maddi durumumuz fena sayılmaz. Son 4 yıldır özel okula gidiyorum. Şişli'de 2 ev 1 arabamız var. Ailedeki diğer insanlar da aynı şekilde. Hollanda'da yaşayan teyzeme istediğim PC'nin 1200€ olduğunu söyleyince "200-300€'luk neyine yetmiyor?" diye cevap verdi. Aynı şekilde dayıma 13k olduğunu söyleyince "3-4 binlik bir PC neyine yetmiyor?" dedi.
(Umarım bu söylediklerimden dolayı ban yemem.)

Son düzenleme:

elden ring fanboy

Gold Sample
İfade skoru
4.593
Maddi durumdan başka bir şey değil bence. Değilse de kötü etkileyeceğine inanıyor. Neden almak istemediklerini sor bence.

drmstafaa

Gold Sample
İfade skoru
1.243
Hollanda'da yaşayan teyzeme istediğim PC'nin 1200€ olduğunu söyleyince "200-300€'luk neyine yetmiyor?" diye cevap verdi. Aynı şekilde dayıma 13k olduğunu söyleyince "3-4 binlik bir PC neyine yetmiyor?" dedi.
PC için para veren dedeniz baba tarafından mı? Anne tarafındansa bayağı garip olur çünkü.

Dexter

Platinum Sample
İfade skoru
6.025
Öncelikle şu konuya açıklık getireyim. Maddi durumumuz fena sayılmaz. Son 4 yıldır özel okula gidiyorum. Şişli'de 2 ev 1 arabamız var. Ailedeki diğer insanlar da aynı şekilde. Hollanda'da yaşayan teyzeme istediğim PC'nin 1200€ olduğunu söyleyince "200-300€'luk neyine yetmiyor?" diye cevap verdi. Aynı şekilde dayıma 13k olduğunu söyleyince "3-4 binlik bir PC neyine yetmiyor?" dedi.
(Umarım bu söylediklerimden dolayı ban yemem.)
Sen de onlara "1000 Euroluk telefon niye? 200 Euro yetmiyor mu? Falan dersen, neden 1200 Euro olduğunu, 400 Euroluk ile farklarını anlatırsan anlayışla karşılayabilirler.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube