Yurt disinda okumak hakkinda bazi sorularim.

Silicone Android Uygulaması

Omer 34242432

Silver Sample
İfade skoru
926
Ethem hocammmmm lutfen bana kizmayinnnnnnnnnnnnnnn
Merhaba! Suan lisede okuyan normal bir ogrenciyim. Universiteyi yurt disinda okumak istiyorum. Bunun icin arastirma yaptim ve sunlari buldum;

1- TOELF sinavina girmek(ingilizcem yasitlarimdan cok daha iyi, hobilerim sayesinde ingilizcemi cok gelistirdim.)
2- SAT sinavina girmek
3- Lise notunun 100 uzerinden minimum 80 olmasi
4- Universite'nin istedigi bazi evraklar

Fakat burs konusunu anlamadim, eger ozel bir uniye gitmek istersem burs nasil alacagim? Kendi sinavlari vs. mi var? Yoksa proje vs. ile mi burs aliniyor? 2. Sorum ise su; Yurt Disinda okuyabilecegim en iyi ulkeler neler?

Vesemir

Gold Sample
İfade skoru
1.250
Merhaba! Suan lisede okuyan normal bir ogrenciyim. Universiteyi yurt disinda okumak istiyorum. Bunun icin arastirma yaptim ve sunlari buldum;

1- TOELF sinavina girmek(ingilizcem yasitlarimdan cok daha iyi, hobilerim sayesinde ingilizcemi cok gelistirdim.)
2- SAT sinavina girmek
3- Lise notunun 100 uzerinden minimum 80 olmasi
4- Universite'nin istedigi bazi evraklar

Fakat burs konusunu anlamadim, eger ozel bir uniye gitmek istersem burs nasil alacagim? Kendi sinavlari vs. mi var? Yoksa proje vs. ile mi burs aliniyor? 2. Sorum ise su; Yurt Disinda okuyabilecegim en iyi ulkeler neler?
Yurt dışı konusunda burs alacak isen çok üst düzey bir yabancı dil bilmen lazım ve bence tek ingilizce yetersiz kalır. Çünkü adamların ana dili zaten İngilizce. Ek olarak İspanyolca, Fransızca bilmen lazım ki diğer rakiplerinden farkın olsun. Ayrıca eğer maddi durumunuz çok iyi değil ise yurt dışında okumak şuanlık hayalden öteye geçemez.

KS
Omer 34242432

Omer 34242432

Silver Sample
İfade skoru
926
Yurt dışı konusunda burs alacak isen çok üst düzey bir yabancı dil bilmen lazım ve bence tek ingilizce yetersiz kalır. Çünkü adamların ana dili zaten İngilizce. Ek olarak İspanyolca, Fransızca bilmen lazım ki diğer rakiplerinden farkın olsun. Ayrıca eğer maddi durumunuz çok iyi değil ise yurt dışında okumak şuanlık hayalden öteye geçemez.
Almanca ogreniyorum suan, Maddi durumumuz super degil ama ortalamanin 2-3 tik ustunde

İrfan

Bronze Sample
İfade skoru
2.357
Fakat burs konusunu anlamadim, eger ozel bir uniye gitmek istersem burs nasil alacagim? Kendi sinavlari vs. mi var? Yoksa proje vs. ile mi burs aliniyor?

Cok daha fazlasini bulabilirsin.

2. Sorum ise su; Yurt Disinda okuyabilecegim en iyi ulkeler neler?
Bu sana gore degisir, cok fazla kriter var.

Ingilizce seviyen ne? B2-C1 falan mi?

Vesemir

Gold Sample
İfade skoru
1.250
Almanca ogreniyorum suan, Maddi durumumuz super degil ama ortalamanin 2-3 tik ustunde
Almanca iyidir ama önerim İspanyolca, Fransızca veya Rusça. Umarım hayallerini gerçekleştirirsin. Kaçıncı sınıfsın bu arada?

MESs¹¹

Gold Sample
İfade skoru
6.522
Fakat burs konusunu anlamadim, eger ozel bir uniye gitmek istersem burs nasil alacagim? Kendi sinavlari vs. mi var? Yoksa proje vs. ile mi burs aliniyor? 2. Sorum ise su;
Girdiğin sınav notlarına göre onlar kendileri veriyor zaten. Başarına göre. Sen bulmuyorsun onlar seni buluyor. Bazı yerler ayrı bir sınav alabiliyor fakat ben ayrıyeten bursluluk sınavına girmemiştim. %100 burs ile okudum.
Yurt Disinda okuyabilecegim en iyi ulkeler neler?
Bazı ülkeler YKS bile istemiyor. İyi bir ingilizce ile gidebilirsin. Başta İngiltere, Amerika, Kanada geliyor listede. İnternete yazsan hemen hemen aynı sonuçlar çıkar zaten.

Sen sadece o dediğin sınavlardan iyi almaya bak, gerisi kolay.

MESs¹¹

Gold Sample
İfade skoru
6.522
Dediğim gibi. En çok tercih edilen ülkeler bunlarmış TR'de.

1622023847451.png

KS
Omer 34242432

Omer 34242432

Silver Sample
İfade skoru
926
Girdiğin sınav notlarına göre onlar kendileri veriyor zaten. Başarına göre. Sen bulmuyorsun onlar seni buluyor. Bazı yerler ayrı bir sınav alabiliyor fakat ben ayrıyeten bursluluk sınavına girmemiştim. %100 burs ile okudum.

Bazı ülkeler YKS bile istemiyor. İyi bir ingilizce ile gidebilirsin. Başta İngiltere, Amerika, Kanada geliyor listede. İnternete yazsan hemen hemen aynı sonuçlar çıkar zaten.

Sen sadece o dediğin sınavlardan iyi almaya bak, gerisi kolay.
%100 burs ile okudum derken uniye basvuru yaptiniz ve burs mu verdiler?

İrfan

Bronze Sample
İfade skoru
2.357
Orta okulu ozel okulda okuyorumdum, oradaki seviyemizi test etmek icin gelen kisiler sinav sonucunda B1
Abicim su an kac diyorum, tam su an. Eger hala B1 ise cok iyi bir seviye olmadigini bil. TOEFL gibi sinavlar icin yetersiz kalir.

Ayrica TOEFL'a girme olayini simdiden dusunme, sadece hazirlan. Zaten 2 yil gecerliligi var sinavin simdi girsen de isine yaramayacak. :D

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube