Yemek arıyorum

Silicone Android Uygulaması
KS
D

Dark vader

Silver Sample
İfade skoru
1.992
Bence mola verin, o sırada aklınıza gelen tarifleri not tutun. Parça parça yayınlayın. Yoksa ilk günden tüm tuşlara basmışsınız gibi oluyor. Ve kırmak istemem ama konu bombardımanı olunca bi' "yemek forumu mu burası" diyor insan. Dediğim gibi kırma gibi bir amacım yok sadece fikrimi beyan ediyorum. :)

Mola zamanı zaten aklınıza istemediğiniz kadar tarif gelir. Ben yine de önerimi yapayım; yapıldı mı bilmiyorum ama çorba olabilir.
Hocam tüm tarifler bitince hepsini toplayıp bir kitap yapacağım o yüzden bombardıman gibi oldu.

Mert Ayıboğan

Bronze Sample
İfade skoru
459
@Dark vader,

Magnolya (yazımını tam bilmiyorum)

Bizim yaptığımız şekil:

Öncelikle 500 ml sütün içine 100 gram şeker koyup kaynamaya bırakıyoruz.
Onu beklerken bir kenarda toplam 64 gram olacak şekilde bir kaşık civarı (tepeleme değil) un koyup 64 gram olana kadar da nişasta koyuyoruz. Çok nişasta olmasın, bunun akışkan olması lazım sonrasında. Bir yumurta sarısı ve su koyuyoruz (göz kararı.) Çok yoğun olmasın, hamur gibi olmasın. Daha çorba gibi olsun yoksa açması da zor olur. Süt de kaynadıktan sonra un karışımına bir kaşık kaynar sütü koyup karıştırıyoruz. Bunu ısınan kadar tekrarlıyoruz. Sonra süt ve şeker karışımının içine döküyoruz. Bunu içindeki yumurta pişmesin diye yaptık. Yoğunlaşana kadar kaynatıp ılımaya bırakıyoruz. Tam soğumadan içine karışımın içine 6-7 pul beyaz çikolata atıyoruz. Pul çikolata kullanıyorum ben. Tam küp olarak bilmiyorum kaç taneye denk gelir ama 3-4 tane olur. İçine bir tatlı kaşığı gibi tereyağı koyuyoruz. Ilımaya bırakıyoruz. Tadabilirsiniz, eğer ağırsa ılıdıktan sonra biraz kremşanti koyup tadabilirsiniz bu daha hafifleştirecektir. Kreması hazır, alt taraf için biraz Burçak ufalayabilirsiniz. Bu kremanın nişastası biraz artırırsanız pastacı kreması olur ve pastalarda kullanabilirsiniz. Bir bardağın içine Burçak'ları koyun, biraz krema koyun, küp küp doğradığınız meyvelerden koyup biraz daha krema koyun ve devamı hayal gücünüze ait :)

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube