Yazılıma nasıl başlanmalı?

Silicone Android Uygulaması

AhmetHaMzA1232

Silver Sample
İfade skoru
449
Selam Silicone Forum ahalisi. :)

Bu sıralar yazılıma başlamak istiyorum, nereden başlamalıyım, nasıl başlamalıyım hiç bilmiyorum.

Sizce nereden başlamalıyım? Hangi dil daha iyi olur? Udemy'deki ücretli kursları satın almak işe yarar mı, kurslar güzel mi? Önerebileceğiniz ücretli/ücretsiz bir kanal veya site var mı?
Genel olarak oyun programlama üzererine çalışmak istiyorum. Sizce neler yapmalıyım?

Cevaplarınız için teşekkürler.

İfade skoru
358

Bu sıralar yazılıma başlamak istiyorum, nereden başlamalıyım, nasıl başlamalıyım hiç bilmiyorum.

Sizce nereden başlamalıyım? Hangi dil daha iyi olur? Udemy'deki ücretli kursları satın almak işe yarar mı, kurslar güzel mi? Önerebileceğiniz ücretli/ücretsiz bir kanal veya site var mı?
Genel olarak oyun programlama üzererine çalışmak istiyorum. Sizce neler yapmalıyım?

Merhaba, ne yapmak istiyorsunuz? Amacınız nedir yani.

İfade skoru
358
Oyun diyor herhalde.
Evet onu görmemişim.

https://blog.tanshaydar.com/oyun-yapimcisi-programcisi-olmak.html Bu yazıyı tavsiye ederim bir ara bende okumuştum.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Buradan başlıyorsun. O mood'a giriyorsun. Sonra amacına göre ilerliyorsun.
Mantıklı yorum gibi fakat önce ne yapmalı dillerin ne işe yaradığını hangi alanlarda kullanıldığını öğrenmeli, Sonra hedefine göre başlayabilir.

Shhmar Ihmmas

Gold Sample
İfade skoru
2.125
Araştırma yapmayı öğrenerek başlayabilirsiniz. Ayrıca cumburlop diye oyun programlamaya girmenizi önermem, önce kullanacağınız oyun motorunun (Unity öneririm) kullandığı dil ile (Unity, C# kullanır) basit basit uygulamalar yapın.

Kreato

Silver Sample
İfade skoru
1.166

Python'dan başla derim. Bence kurs alma, internette tonla bedava rehber ve dokümentasyon var. Başlangıç için Python Docs'a bakabilirsin. Program yapa yapa kendini geliştirebilirsin.Oyun yapma konusunda pek birşey bilmiyorum ama, PyGame'ye bakabilirsin, bildiğim popüler olan bir oyun yapmak için library.

KS
AhmetHaMzA1232

AhmetHaMzA1232

Silver Sample
İfade skoru
449
Hepinize teşekkürler. İlk önce başka bir forumun da tavsiyesi ile algoritma öğrenip sonra C# kodlama dili ile devam etmeyi düşünüyorum.
Araştırma yapmayı öğrenerek başlayabilirsiniz. Ayrıca cumburlop diye oyun programlamaya girmenizi önermem, önce kullanacağınız oyun motorunun (Unity öneririm) kullandığı dil ile (Unity, C# kullanır) basit basit uygulamalar yapın.
Ben de öyle düşünüyorum, ilk Mario, Flappy Bird gibi basit oyunları yaparak başlanılabilir.

Elektrikci Hasan

Gold Sample
İfade skoru
1.098
Hala direk oyun nasıl yaparım gibi konular açılıyorsa bu millete hiçbir şey öğretemeyiz demektir. Oyun yapımının oyun oynamak değil iş olduğu, kodlamanın 10 tane daldan sadece birisi olduğu ve diğer 9'u olmadan oyunun yapılamadığını hala öğretemediysek ne diyeyim yani. Onlarca forumda hala hepsinde bu konular açılıyor, açılmaya devam ediyor.

@AhmetHaMzA1232 Bak kardeşim bu yazıya kulak ver;
Bir yerden başlamak gerekiyor 3 büyük dal grafik tasarım, programlama dili ve animasyondur.
Her biri uzun uğraşlar süresince öğrenilir minimum 6 ay.

Programlama dilinden başlayacaksan önce araştırman gereken oyunu hangi arayüze? Hangi oyun motoruyla yapacaksın? Oyun motorunu öğrendikten sonra kullandığı dili öğreniyorsun.

Ondan sonra bir tane güzel animasyon programı buluyorsun. Güzelce öğreniyorsun.
Ondan sonra bir tane grafik tasarım programı buluyorsun karakterleri oluşturmaya başlıyorsun.

2 yıl içinde tüm gününü ayırıp bu ilmi öğrendin artık oyun yapımına başlayabilirsin.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube