Yaz İndirimlerinden oyun tavsiyesi

Silicone Android Uygulaması

Ramazan Ö

Platinum Sample
İfade skoru
5.083
Merhaba. 200 TL bütçem var ama belki biraz daha yükseltebilirim. Okunabilirlik adına sürprizbozanlar kullanacağım :)

• Bannerlord
Bir Warband hayranı olarak başkalarıyla da oynayabilmek için almayı düşünüyorum.
  • Warband
  • Forza Horizon 4
Pek böyle oyunlar oynayan birisi değilim ama denemeyi düşünüyorum.
  • Witcher 3 GOTY
  • Payday 2
  • Far Cry 5
Daha önce hiç Far Cry oyunu oynamadım ama iyi gibi geldi.
  • 1 tane Crysis oyunu
Nasıl sizce? Neler eklenip çıkarılabilir?

Çoğu Halo oyunu varsa ve online tarafları da iyiyse düşünüyorum.
  • 1 tane Battlefield oyunu
Normali ne bilmiyorum ama bu siteye göre hikaye kısımlarının saati az geldi ve BF 4 var zaten, yeni oyunu çıkınca eski oyunların online kısmının öleceğini düşünüyorum. @mirsady ile de benzer görüşteyiz ama farklı düşünceleriniz varsa söyleyebilirsiniz tabii. Yeni oyununu uzun bir süre sonra belki alabilirim.
  • Dead By Daylight
Arkadaşlar ile çok daha zevkli oluyormuş sanırım ama buradakiler oynamiyorsa başka oynayabilecek arkadaşım yok.

Bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

• RDR 2
Her ne kadar değecek bir oyun da olsa tüm bütçemi bir oyun için harcamak maalesef mantıklı gelmiyor. Belki ileride alırım.
  • PUBG
Hoşuma gitmiyor nedense.

Screenshot_2021-07-07-05-26-16-098_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg
Screenshot_2021-07-07-05-26-21-552_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg
Screenshot_2021-07-07-05-26-26-619_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg
Screenshot_2021-07-07-05-26-30-934_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg
Screenshot_2021-07-07-05-26-35-173_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg
Screenshot_2021-07-07-05-26-40-397_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg
Screenshot_2021-07-07-05-26-44-954_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg
Screenshot_2021-07-07-05-26-55-377_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg
Screenshot_2021-07-07-05-27-06-924_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg
Screenshot_2021-07-07-05-27-11-080_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg
Screenshot_2021-07-07-05-27-16-134_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg
Screenshot_2021-07-07-05-27-20-510_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg
Screenshot_2021-07-07-05-27-24-528_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg
Screenshot_2021-07-07-05-27-28-349_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg
Screenshot_2021-07-07-05-27-54-947_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg
Screenshot_2021-07-07-05-27-58-948_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg
Screenshot_2021-07-07-05-28-04-127_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg

Çoğu oyunu belli bir sırada dursun, güzele benziyor ve unutup gitmeyeyim diyerek ekledim. Gözünüze çarpan varsa buradan da önerebilirsiniz.

• BF4
  • Dying Light
  • Epic Games'in verdiği çoğu ücretsiz oyun
  • Rainbow Six Siege
  • For Honor
  • Hoİ 4
  • AoE 2 DE
  • Life is Strange
  • Sea of Thieves

4300GE + 3200 MHz CL16 2*8 RAM temelli APU bir sistemde oynayacağım ama fazla FPS ve grafik takıntım yok. Leş bir görüntü olmayacak şekilde 30-40+ FPS oynasam yeter kafasındayım. Zaten 2 yıl sonra piyasa çok kötü olmazsa orta/iyi seviye bir laptop almayı düşünüyorum, dolayısıyla şimdi alacağım oyunların online taraflarını onda da oynamayı düşünüyorum.
Kısaca, oyunun fiyatına değmesini ve online veya değil, Warband gibi uzun ömürlü ve zevkli olmasını da istiyorum. Söylediklerim veya söylediklerimin dışında kalan önerilerinizi bekliyorum :)

NOT: 1-2 ay Game Pass almayı düşünüyorum ama düzenli para verecek ve sık oyun oynacak bir durumum yok. Şehir dışında pansiyonlu okulda okuyup pansiyonda kalıyorum. Yani yaz tatilinde ve arada gelebileceğim hafta sonu tatilleri gibi boşluklarda ve internet kafeye gittiğim zamanlarda oyun oynayabileceğim.

2. NOT: 240 GB SSD + 2 TB HDD sebebiyle depolama sıkıntısı yaşayacağımı düşünmüyorum ve ağır bir şekilde değilse çoğu oyundaki İngilizce kısımları anlayabileceğimi düşünüyorum ama en azından arayüzü Türkçe olursa fena olmaz. Oyun oynarken arkadan şarkı açtığım için seslendirmesi veya hikayesi ilgimi pek çekmezse dinlemem zaten. Böyle durumlarda nasıl davrandığım ektedir :D
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Donanımdan anlamadığını ve oyunlardan anladığını söyleyen Doğukan hocam, bakabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• öldürgeç.jpeg
    öldürgeç.jpeg
    22,4 KB · Görüntülenme: 42
Son düzenleme:

XecAts

Gold Sample
İfade skoru
638
Mafia 1-2’ye de bakabilirsin şu ana kadar oynadığım en iyi oyun.

Son düzenleme: Moderatör:

John Marston

Gold Sample
İfade skoru
2.804
Dark Souls Remastered 30 TL'ye falan düşebilir indirimlerde. Oyun sararsa, bitirince Dark Souls II: SOTFS ile devam et seriye.

Dark Souls II: SOTFS şu anda indirimde. Ancak serinin en kötü ve en zor oyunu diyor birçok kişi, bunu göz önünde bulundurarak alın oyunu.

Miraç

Bronze Sample
İfade skoru
403
Batman Arkham serisini öneririm.

İndie yapım seviyorsanız Broforce, Castle Crashers, Shank ve Hotline Miami gibi oyunları tavsiye ederim.
Sekiro, Dark Souls ve Nioh gibi oyunlara da göz atabilirsiniz.

Wolfenstein the New Order ve Wolfenstein the New Colossus deneyebilirsiniz.

Sleeping Dogs
Bioshock İnfinite
Sherlock Holmes the Devil's Daughter kesinlikle tavsiye ederim.
Outlast
Assassin's Creed: Unity
Beat Cop gibi oyunları oynamanızı öneririm.

Azexxes

Bronze Sample
İfade skoru
166
Yarış oyunları seviyorsan FH4 Ultimate kesinlikle almalısın. Dishonored 1 ve 2 ye bakabilirsin. Witcher 3 Goty oynamadiysan kesinlikle al ve oyna.
Ayrıca Heavy Rain, Beyond Two Souls, Quantum Break’de bakabilirsin.

444

Silver Sample
İfade skoru
591
Hocam, kesinlikle A Plague Tale: Innocence alın. Sağlam indirime girmiş ayrıca çok güzel bir oyun. Detroit: Become Human'ı da alırsanız yanında, mükemmel bir tercih yapmış olursunuz. Far Cry oyunlarından 5. oyunu öneririm. Severseniz New Dawn'ı alırsınız, sık sık indirime giriyor zaten. Hatta ikisi de neredeyse aynı olduğu için New Dawn'ı ortak hesap alarak oynayabilirsiniz.
Forza Horizon 4'ü de alın derim. Birkaç tane de önereyim:
Hellblade: Senua's Sacrifice
Battlefield 1
Middle-earth serisi
Batman Arkham Collection
The Walking Dead The Teltalle Definitive Series
SOMA
Metal Gear Solid V

540536195

Bronze Sample
İfade skoru
1.805
Control: Ultimate Edition şu an 83 lira. Bence bu kadar fiyatı düşmüşken ve bütçenize uyuyorken kaçırmayın.

KS
Ramazan Ö

Ramazan Ö

Platinum Sample
İfade skoru
5.083
Mafia 1-2’ye de bakabilirsin şu ana kadar oynadığım en iyi oyun.
Normal süreler ne kadar bilmiyorum ama oynama süreleri az geldi. Yine bir bakayım hocam.

@Synyster Gates hocam, Dark Souls serisi zaten ilgimi çeken bir seri ama ilerleyen zamanlarda başlayabilirim ancak.

Batman Arkham serisini öneririm.

İndie yapım seviyorsanız Broforce, Castle Crashers, Shank ve Hotline Miami gibi oyunları tavsiye ederim.
Sekiro, Dark Souls ve Nioh gibi oyunlara da göz atabilirsiniz.
Bunları da ileride oynamayı düşünüyorum hocam.

Wolfenstein the New Order ve Wolfenstein the New Colossus deneyebilirsiniz.

Sleeping Dogs
Bioshock İnfinite
Sherlock Holmes the Devil's Daughter kesinlikle tavsiye ederim.
Outlast
Assassin's Creed: Unity
Beat Cop gibi oyunları oynamanızı öneririm.
Bunların bir kısmı Game Pass kütüphanesinde var, oradan oynayacağım umarım. Devil's Daughter zaten kütüphanemde, belirtmeyi unutmuşum :)

Yarış oyunları seviyorsan FH4 Ultimate kesinlikle almalısın.
Aksine, hiç alakam yoktur :D
Bu türü de denemek için merak ediyorum bir yandan da. Normal sürümünü alsam olur mu?

Dishonored 1 ve 2 ye bakabilirsin. Witcher 3 Goty oynamadiysan kesinlikle al ve oyna.
Ayrıca Heavy Rain, Beyond Two Souls, Quantum Break’de bakabilirsin.
Olur hocam, dediklerinize bakayım ama Witcher 3 zaten kütüphanede sayılır :)

BF1 alabilirsin. BF1 arkadaşların ile mükemmel oluyor.
Burada yoksa galiba oynayacak arkadaşım yok hocam.
BF1 hakkında kararsızım. 4300GE + 3200 MHz çift kanal RAM'in BF1 ve BF4 için performansı yeterli olur mu? BF4 varken de alayım mı? Alıntıdaki kısım için ne düşünüyorsunuz?
[*]1 tane Battlefield oyunu
[/LIST]
Normali ne bilmiyorum ama bu siteye göre hikaye kısımlarının saati az geldi ve BF 4 var zaten, yeni oyunu çıkınca eski oyunların online kısmının öleceğini düşünüyorum. @mirsady ile de benzer görüşteyiz ama farklı düşünceleriniz varsa söyleyebilirsiniz tabii. Yeni oyununu uzun bir süre sonra belki alabilirim.

Control: Ultimate Edition şu an 83 lira. Bence bu kadar fiyatı düşmüşken ve bütçenize uyuyorken kaçırmayın.
Hocam, onu Epic Games verdiğinde almıştım.

Hades cok guzeldir.
Game Pass'den deneyeyim hocam, ilgi çekici gibi. Çok hoşuma giderse kütüphaneye de eklerim ileride.

Warband ve Bannerlord güzel bir tercih olabilir.
Onlar da kütüphanede sayılır :)
Warband'i belki bir sonraki indirime girişinde alırım.

Detroit, Ac Odyssey. Çok pişman olursun almazsan.
Onları ortak hesap olarak düşünüyordum hocam.

Hocam, kesinlikle A Plague Tale: Innocence alın. Sağlam indirime girmiş ayrıca çok güzel bir oyun. Detroit: Become Human'ı da alırsanız yanında, mükemmel bir tercih yapmış olursunuz.
Hellblade: Senua's Sacrifice
Battlefield 1
Middle-earth serisi
Batman Arkham Collection
The Walking Dead The Teltalle Definitive Series
SOMA
Metal Gear Solid V
Hocam, dediklerinizin bir kısmı Game Pass'de, bir kısmı da ortak hesap olarak bulunuyor. Diğerlerini de ileride alırım galiba. Zaten pek çok güzel öneri gelmiş, hepsini şu an alamam ama kaydediyorum bir kenara. :D

KS
Ramazan Ö

Ramazan Ö

Platinum Sample
İfade skoru
5.083
Screenshot_2021-07-08-12-50-23-300_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg

Arkadaşlar, nasıl sizce? Bir de olursa TP'deki 2. el bölümünden FH4 Ultimate Edition + Game Pass Ultimate Edition almayı düşünüyorum.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

BF1, Witcher 3 GOTY, Bannerlord, Warband ve Payday 2 satın aldım. Onun için 48 TL kaldı. Ne alayım? Ne önerirsiniz? Game Pass var sayılır, Forza Horizon 4'ü oradan oynamayı düşünüyorüm.

Son düzenleme:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube