Yaşamın Anlamı Olmamasına Rağmen Niye Onu Kaybetmek İstemiyoruz?

Silicone Android Uygulaması
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ethem

Gold Sample
İfade skoru
3.321
Dinlerden bağımsız olarak düşünürsek yaşamın anlamsızlığını kabul edebiliriz, insanlar bunu bile bile nasıl yaşamaya devam edebiliyor? Para kazanma hırsı ve kariyer gibi şeyler insanları oyalıyor mu? Yaşamın anlamsızlığını bilip, ondan nefret eden kişiler bile niye ölümden korkuyor?

Dark vader

Silver Sample
İfade skoru
1.992
Dinlerden bağımsız olarak düşünürsek yaşamın anlamsızlığını kabul edebiliriz, insanlar bunu bile bile nasıl yaşamaya devam edebiliyor? Para kazanma hırsı ve kariyer gibi şeyler insanları oyalıyor mu? Yaşamın anlamsızlığını bilip, ondan nefret eden kişiler bile niye ölümden korkuyor?
Yaşamın bence bir anlamı var çünkü çok ekşınlı.

12

Gold Sample
İfade skoru
4.767
Anlık mutluluklar buna neden oluyor benim gözümde. Hayatında 10 kere kötü bir şey yaşıyorsan en fazla 1 kere iyi bir şey yaşıyorsun orantısal olarak baktığımız zaman.
Hayatı çekilebilir kılan şeyler de bu anlık mutluluklar benim gözümde. Para hırsı, güç hırsı dediğimiz şeyler de dediğim "Anlık mutluluk" kapısına çıkıyor.

darloch

Gold Sample
İfade skoru
2.976
Çünkü yaşamdan sonra bir belirsizlik var, halihazırda yaşıyorken neden yaşamayasın?

darloch

Gold Sample
İfade skoru
2.976
@Ethem Aslan, Yaşamdan sonra ne olacağı belli olmadığı için, korktuğu için yaşıyor doğrusu. Senin elinde 1000 dolar olsa ve 1 saat sonra kaybolacak olsa, onu harcar mısın yoksa çöpe mi atarsın?

hadwiger

Gold Sample
İfade skoru
4.115
Neden yaşasın? Sorun burada zaten, yaşaması için bir sebep yok.
Her zaman söylerim, hayatın anlamını bulmak imkansızdır. "Ben neden yaşıyorum?" sorusuna asla cevap bulamayacağız.

İşte bu yüzden ortalama 80 yıl süren hayatımızı, boş işlerle geçirmemek için yaşıyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube