XPG Summoner mı Razer Blackwidow V3 mü?

Silicone Android Uygulaması

SweetMuffins

Rütbesiz
İfade skoru
98
Merhaba, şu iki klavye arasında çok tereddüt ediyorum ikisi arasında kaldım.

Kazanmak ancak doğru silahlarla mümkündür ve oyun klavyesi her cephaneliğin önemli bir parçasıdır. CHERRY MX anahtarlı ve Her Tuş için RGB arka aydınlatması
https://www.hepsiburada.com/razer-b...-yesil-switch-kablolu-klavye-p-HBCV00000144T1
Şu an 3 senedir kullandığım Corsair K70 klavyem var fakat CTRL tuşunun Switch'i içinde kalıyor ve basmıyor FPS oyunlarında çok kötü bir durum oluyor. Bu yüzden bu iki klavye arasında kaldım. Şöyle açıklayayım, XPG Summoner klavyesinde sonsuz döngülü ses arttırma yeri var, bu benim çok işime yarıyor. Ayrıyeten GTA V gibi oyunlar oynarken uçak ve helikopter uçururken NumLock tuşları lazım oluyor bu yüzden XPG Summoner avantajlı + USB çoklayıcı var üzerinde ve Cherry MX Blue Switch var. Ayrıca bilek desteği yastıklı olduğunu ve çok rahat olduğunu gördüm. Öte yandan ise TKL yani NumLock tuşları olmayan CS:GO gibi oyunlar oynarken rahat olan bir özelliği var ve Razer Green Switch kullanılmış. Fakat demin belirtmiş olduğum sonsuz döngülü ses arttırma yeri yok, USB çoklayıcısı da yok ve bilek desteği o kadar da rahat değil. Bir de Razer klavyesinde garip bir çınlama sesi olduğunu da duydum. Sizce hangi klavyeyi almalıyım? Bütçem 800-850 TL civarı.

Hyphast

Silver Sample
İfade skoru
1.067
KS
SweetMuffins

SweetMuffins

Rütbesiz
İfade skoru
98
Saçma.

Önceki konuda çınlama sesini kafaya çok takarım diyordun, o yüzden Summoner'da da karşılaşabileceğini belirttim.
Size göre saçma hocam. Hangisinde daha az rahatsız ediciyse o benim için öncelikli olur anlamında demek istemiştim ben aslında. Saçma olduğunu düşünmüyorum.

Hyphast

Silver Sample
İfade skoru
1.067
Size göre saçma hocam. Hangisinde daha az rahatsız ediciyse o benim için öncelikli olur anlamında demek istemiştim ben aslında. Saçma olduğunu düşünmüyorum.
Çınlama sesi varsa vardır, klavyeleri önüne alıp aaa bundaki çınlama sesi daha azmış bunu alayım demek saçma bir düşünce. Ayrıca hatırladığım kadarıyla Summoner'da karşılaşılan çınlama sesi V3'teki çınlama sesinden daha fazlaydı.

KS
SweetMuffins

SweetMuffins

Rütbesiz
İfade skoru
98
Çınlama sesi varsa vardır, klavyeleri önüne alıp aaa bundaki çınlama sesi daha azmış bunu alayım demek saçma bir düşünce. Ayrıca hatırladığım kadarıyla Summoner'da karşılaşılan çınlama sesi V3'teki çınlama sesinden daha fazlaydı.
Kaynağınızı belirtebilir misiniz? Ayrıca hala sadece çınlama sesinden dolayı Summoner tercih ettiğimi düşünüyorsunuz. Üstte yazdığımı iyice okur musunuz? Bilek desteği, Ses butonu, NumPad, USB çoklayıcı?

Tansu Çiller

Platinum Sample
İfade skoru
5.709
Cherry Mx anahtarlar daha az çınlıyor diğer üreticilere göre.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Blue switchler yapıları gereği çınlamak zorundalar, MX için durum farklı zamanla geçmekte dikey açıyla basmanız yeterli. Benim asus rog klavyede de aynısı olmaktayı zamanla geçti, tabi %100 geçme garnatisi yok fakat MX anahatrarla çınlama çok az seviyede.

OnTheRoonKilled

Gold Sample
İfade skoru
2.345
Yer ve boşluk açısından V3 TE daha önde.

Ama benim asıl önerim bu paraya Çin'den Custom klavye alınması olur.

Gateron Blue bulunmakta içinde.

Son düzenleme:

Hyphast

Silver Sample
İfade skoru
1.067
Kaynağınızı belirtebilir misiniz?
Kaynağım bir XPG Summoner kullanıcısı, farklı bir forumda konusunu açmıştı fakat az önce baktığımda videoları kaldırmış.

Ayrıca hala sadece çınlama sesinden dolayı Summoner tercih ettiğimi düşünüyorsunuz. Üstte yazdığımı iyice okur musunuz? Bilek desteği, Ses butonu, NumPad, USB çoklayıcı?
Hayır, öyle düşünmüyorum.

Tansu Çiller

Platinum Sample
İfade skoru
5.709
Yer ve boşluk açısından V3 TE daha önde.

Ama benim asıl önerim bu paraya Çin'den Custom klavye alınması olur.

Gateron Blue bulunmakta içinde.
Gateron MX'e göre çok alt bir marka ve çınlama oranı daha yüksek olacaktır.

OnTheRoonKilled

Gold Sample
İfade skoru
2.345
Gateron MX'e göre çok alt bir marka ve çınlama oranı daha yüksek olacaktır.
Bunu kim dedi bilmiyorum ama yanlış.

İkisi de aynı kalibrede bir marka ama biri optik diğeri mekanik yani karşılaştırılamaz.

Benim bunu önermemdeki diğer ama sıkıldığında veya switch arızalandığında hızlıca çıkarıp yeni switchleri takabilmesidir.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube