Çözüldü Witcher 3 Kötü Kalpli Cadı nasıl öldürülür? (BaW DLC Spoiler)

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiş. Çözülmediyse bize rapor edebilirsiniz.
Silicone Android Uygulaması

hüseyin aktepe

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
13.287
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.png

Merhaba arkadaşlar, kafayı sıyırdım. BaW DLC'sini oynuyorum, şu Kötü Kalpli Cadı'yı bir türlü kesemedim. Hangi işareti kullanmam gerekiyor, hiçbir şey anlamadım. Axii deniyorum, olmuyor. Sersemletip yere düşürmesini beklerdim ama yavaşlatma etkisi uyguladı sadece. Başka bir işaret de aklıma gelmiyor yere indirebileceğim. Arbeletle vs. vurmayı denedim ama etrafındaki baloncuk önlüyor hasar vurmasını. Bir de gıcık gıcık gülüyor, tilt etti beni. Nasıl kesiyoruz tam olarak?

Videoları izleyerek yapmayı pek sevmiyorum, bu yüzden foruma sorayım dedim. @Lyrinx

Çözüm
Uçarken size yaklaştığında Aard kullanın, onu yere düşürürsünüz bu sayede. Yerdeyken birkaç darbe vurabileceksiniz. Bunu birkaç kez tekrar ederseniz ölecektir.

Lyrinx

Gold Sample
İfade skoru
5.748
@Astroscott, öncelikle oyunu 450 saat oynamama rağmen BaW DLC'sini oynamadım, HoS'u oynadım sadece, hatta bu boss'u ilk defa gördüm, bu kadar saatte nasıl başlayamadın diye sormayın, uzun hikaye O.O2 ama yine de yardımcı olmaya çalışacağım :D

Uçan bir yaratığı yere düşürmek için (şayet bu boss düşüyorsa) Axii yerine Aard daha iyi bir tercihtir, ek olarak etrafındaki baloncukları yok etmek için başta dimerityum olmak üzere bombalar belki iş görebilir.

KS
hüseyin aktepe

hüseyin aktepe

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
13.287
@Astroscott, öncelikle oyunu 450 saat oynamama rağmen BaW DLC'sini oynamadım, HoS'u oynadım sadece, hatta bu boss'u ilk defa gördüm, bu kadar saatte nasıl başlayamadın diye sormayın, uzun hikaye O.O2 ama yine de yardımcı olmaya çalışacağım :D

Uçan bir yaratığı yere düşürmek için (şayet bu boss düşüyorsa) Axii yerine Aard daha iyi bir tercihtir, ek olarak etrafındaki baloncukları yok etmek için başta dimerityum olmak üzere bombalar belki iş görebilir.
1623517088756.png

Ben çok hızlı oynuyorum sanırım :/ Ana hikaye ve HoS bitti. Bundan sonra oyunu biraz daha tadarak oynamaya çalışacağım.

Her neyse, dediğiniz yöntemleri deneyip dönüş yaparım. Teşekkürler şimdiden.

𝙡𝙤𝙠𝙞.

Silver Sample
İfade skoru
3.842
Aard kullanman gerekiyor. Aard kullanınca cadı yere düşüyor, yere düştüğü gibi sumsuğu koyacaksın. Olay genel itibari ile bundan ibaret diyebilirim. Fightta yardımı dokunması için yıldırım ve kırlangıç iksirlerini içebilirsin. Ama sonrasında seni zehirleyen bitkiler ortaya çıkacak. Bence o zehirli bitkiler cadıdan bile zor. En azından ben onları öldürmekte daha zorluk çekmiştim.

KS
hüseyin aktepe

hüseyin aktepe

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
13.287
@Astroscott, evet, çok hızlı oynuyorsunuz, ben oyunu ilk oynayışımda sadece ana hikayeyi 130 saatte bitirmiştim mesela :D
O da çok fazla be 🤣
Ben sanırım ana hikayenin yarısına kadar hiç kontrat ya da yan görev yapmadım. Yan görev ne dahi bilmiyordum herhalde, oyunu hiç kurcalamıyordum :/

Aard tam olarak işe yaradı. Bombalar da kalkanın kalkmasını sağlıyormuş ama yere düşmediği sürece nafile.
Uçarken size yaklaştığında Aard kullanın, onu yere düşürürsünüz bu sayede. Yerdeyken birkaç darbe vurabileceksiniz. Bunu birkaç kez tekrar ederseniz ölecektir.
Aard kullanman gerekiyor. Aard kullanınca cadı yere düşüyor, yere düştüğü gibi sumsuğu koyacaksın. Olay genel itibari ile bundan ibaret diyebilirim. Fightta yardımı dokunması için yıldırım ve kırlangıç iksirlerini içebilirsin.
Teşekkürler, Aard dışında üstümüze doğru uçarken kılıçla saldırı yaparak da düşürebiliyormuşuz.
Aslında basit bir Boss'muş ama mantığını anlayana kadar canım çıktı.

Lyrinx

Gold Sample
İfade skoru
5.748
Ben sanırım ana hikayenin yarısına kadar hiç kontrat ya da yan görev yapmadım. Yan görev ne dahi bilmiyordum herhalde, oyunu hiç kurcalamıyordum :/
W3'de yapılan çok büyük bir hata bu, ve oyuncuların çoğu oyunu böyle oynuyor maalesef, bu biz Witcher severleri üzüyor tabii :(
O da çok fazla be 🤣
Çok fazla olduğu doğru, ama sömürerek oynadım, en iyisi böyle bence :D
Aard tam olarak işe yaradı. Bombalar da kalkanın kalkmasını sağlıyormuş ama yere düşmediği sürece nafile.
Boss'u bilmememe rağmen doğru tahminlerde bulundum, 450 saat oynamanın getirisi 💪

KS
hüseyin aktepe

hüseyin aktepe

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
13.287
W3'de yapılan çok büyük bir hata bu, ve oyuncuların çoğu oyunu böyle oynuyor maalesef, bu biz Witcher severleri üzüyor tabii :(
Ben de böyle yaptığıma pişman oldum tabii, biraz hayal kırıklığı oldu ama hala geç değil. Ben de olabildiğince sömürmeye çalışacağım oyunu. Bayağı hoşuma gitti, olabildiğince oyunun güzelliğinden faydalanmak istiyorum. Belki tüm seriyi baştan oynarım Evilol

YouTube'dan ilk 2 oyunun özetini izlemiştim 3. oyuna başlamadan önce. Ama oynamak gibisi olmuyor tabii, hala hikayeyle ilgili kafamda oturmayan kısımlar var. Tam olarak anlamak için kitapları da okumak gerekebilir sanırım.

Lyrinx

Gold Sample
İfade skoru
5.748
Ben de böyle yaptığıma pişman oldum tabii, biraz hayal kırıklığı oldu ama hala geç değil. Ben de olabildiğince sömürmeye çalışacağım oyunu. Bayağı hoşuma gitti, olabildiğince oyunun güzelliğinden faydalanmak istiyorum. Belki tüm seriyi baştan oynarım Evilol
İşte bu! İnsanlar W3'ü biliyorlar, çok popüler bir oyun zaten, ama genelde ne yazıktır ki oynamamış oluyorlar, oynayanların çoğu da sizin gibi oyunu çok seviyorlar üstelik :) @SİNAN KAYA da buna bir örnek, o da çok sevdi oyunu.
YouTube'dan ilk 2 oyunun özetini izlemiştim 3. oyuna başlamadan önce. Ama oynamak gibisi olmuyor tabii, hala hikayeyle ilgili kafamda oturmayan kısımlar var. Tam olarak anlamak için kitapları da okumak gerekebilir sanırım.
Doğru, kitaplar evreni anlamak için önemli bir unsur, oyunlar kitaplardan geliyor zaten, kitaplar olmasaydı oyunlar da olmazdı.

@TheFreaky de sizin gibi direkt W3'ten başlamıştı, fakat W2'yi oynadığı zaman onu W3'ten bile daha çok sevdi, ki W3'ü çok severdi normalde, W2 underrated bir oyun benim gözümde, hatta W3'ten bile daha iyi bence, fakat W3 grafik ve oynanış bakımından daha güncel bir oyun olduğu için daha çok zevk veriyor haliyle.

Yani demem o ki belki @TheFreaky kadar çok sevemeseniz de W2'ye de bakmanızı öneririm, o da güzel bir oyundur, W1'e de bakabilirsiniz fakat onu yüksek ihtimalle sevmezsiniz.
Hala hikayeyle ilgili kafamda oturmayan kısımlar var.
O kısımları konu açarak sorabilirsiniz bu arada :)

KS
hüseyin aktepe

hüseyin aktepe

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
13.287
O kısımları konu açarak sorabilirsiniz bu arada :)
Veya şu Witcher konusu altında sorarım artık, Witcher ile ilgili genel bir sohbet dönüyor bildiğim kadarıyla orada.
Oyunu daha tam anlamıyla bitirmediğimden o konuya neredeyse hiç bakmadım ama bakarım sanırım bundan sonra :d
Doğru, kitaplar evreni anlamak için önemli bir unsur, oyunlar kitaplardan geliyor zaten, kitaplar olmasaydı oyunlar da olmazdı.
Kitapları da okuma planım var, tabii ondan önce Witcher 3'ü güzelce sömürüp sonra seriyi tekrar bitirme planım var :d
Yani demem o ki belki @TheFreaky kadar çok sevemeseniz de W2'ye de bakmanızı öneririm, o da güzel bir oyundur, W1'e de bakabilirsiniz fakat onu yüksek ihtimalle sevmezsiniz.
Mutlaka oynarım, ayrıca dediğiniz gibi Witcher 1 pek sevilmiyor maalesef, ben de önyargılı olacağım sanırım bu oyuna. Mekaniklerin kötü olduğunu duyuyorum hep.

Lyrinx

Gold Sample
İfade skoru
5.748
Veya şu Witcher konusu altında sorarım artık, Witcher ile ilgili genel bir sohbet dönüyor bildiğim kadarıyla orada.
Evet, sadece W3 konuşuyoruz sananlar var, hatta önceden bir yetkili konumuzu "Konu Dışı" kategorisinden "PC Oyunları" kategorisine taşımıştı, bu yanlış bir hareketti, neden? Çünkü biz sadece W3 konuşmuyoruz, bu serinin evreni var, tabii ben raporlayıp bunu belirttim, sonra düzenlediler sağ olsunlar.
Oyunu daha tam anlamıyla bitirmediğimden o konuya neredeyse hiç bakmadım ama bakarım sanırım bundan sonra :d
Oyun dışı ufak tefek sansürsüz spoiler'lar da var ama, kitap spoiler'ları mesela, ama çok da büyük spoiler'lar değil, ufak tefek spoiler'lar, yani görseniz çok da bir şey değişmez, ama dikkatli olun yine de :D
Mutlaka oynarım, ayrıca dediğiniz gibi Witcher 1 pek sevilmiyor maalesef, ben de önyargılı olacağım sanırım bu oyuna. Mekaniklerin kötü olduğunu duyuyorum hep.
Witcher sever olarak oyunun mekaniklerinin kelimenin tam anlamıyla rezalet olduğunu kabul etmek zorundayım, oyunun hikayesi iyi olsa da mekanikleri kötü olduktan sonra bazı oyuncular katlanamıyor maalesef, ama ben zamanında katlanmıştım, fakat şimdi zar zor katlanıyorum.

Error50777

Silver Sample
İfade skoru
924
Bu arada Witcher 2 yeni oyun gibi resmen :D @Lyrinx
@TheFreaky, 27 saatte bitirdi bu arada oyunu, ortalama bir süre denilebilir W2 için, daha kısa veya daha uzun olabilir.
Witcher Serisini 2 oyunu oynadıktan sonra anladım hikayeyi. dediğiniz gibi öyle çözdüm ama kitaplarını da alacağım

Son düzenleme:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube