Çözüldü Windows 11'e geçemiyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiş. Çözülmediyse bize rapor edebilirsiniz.
Silicone Android Uygulaması

Işık

Gold Sample
İfade skoru
2.612
Selamlar öncelikle.

Windows 11 bildiğiniz gibi Insider'a geldi ve ben de bilgisayarımda Windows 11'e geçmek istiyorum fakat bilgisayarım eski. Windows 11'i kurmaya başlayınca bu uyarı ile karşılaşıyorum ve kuramıyorum.

Bunları düzeltip Windows 11'i kurma gibi bir olanağım var mıdır? Varsa nasıl?

1628505868863.png

Yardım edecek olan herkese şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Şöyle bir yöntem buldum;
buradaki programı indirin
Daha sonra programı yönetici olarak açın.
Şimdi Next'e basın.
Daha sonra Clean'e basın ve tekrar Next'e basın.
Sonra Apply'e basın
Sonra programı kapatmadan ayarlara gidin ve güncellemeleri denetleyin. Tekrar indirilecek Windows 11.
Daha sonra setup yine uyumsuzluk hatası verene kadar bekleyin.
Sonra programdan iki kere next'e basın tekrar
Sonra Setup'ı kapatın ve programdan Replace'e basın.
Sonra Setup'ı tekrar açın. Olması lazım.
Umarım olur.
KS
I

Işık

Gold Sample
İfade skoru
2.612
Ben de araştırayım biraz daha.
Bir şey bulabildiniz mi? Ben de araştırıyorum ama pek bir şey bulamadım. o bahsettiğimiz 3 programı tamamen sildim ama hala olmuyor. Yenile diyorum olmuyor, daha da olmazsa salıcam zaten çok önemli değil ama aklıma takıldı.

Steve Gates

Gold Sample
İfade skoru
1.992
Bir şey bulabildiniz mi? Ben de araştırıyorum ama pek bir şey bulamadım. o bahsettiğimiz 3 programı tamamen sildim ama hala olmuyor. Yenile diyorum olmuyor, daha da olmazsa salıcam zaten çok önemli değil ama aklıma takıldı.
Hocam bulamadım maalesef. Hep 3 program mevzusu çıkıyor. Onun dışında bir şey bulamadım.
Sorun şu ki ilgilenmeniz gerekenler'in altında neyle ilgilenmemiz yazsa hallederiz ama yazmıyor işte.
Kuruluma bahsettiğim programla sıfırdan başlayabilirsiniz. Başka da bir şey bulamadım. Bulursam söylerim ama işte dediğim gibi kurulumun bize sorunun ne olduğunu söylemesi gerekiyor. Ama söylemiyor.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

@11tkisi bir yöntem buldum. Daha doğrusu yöntemden çok sorunun kaynağını bulmaya çalışacağız.
Öncelikle şu yolu tırnak işaretleri olmadan dosya gezgininin adres çubuğuna yapıştırın.(kolay olsun diye yoksa elle de gidebilirsiniz.)
"C:\$WINDOWS.~BT\Sources\Panther"
Şimdi bu klasörde bir sürü dosya olacak. Biz adı "CompactData_xxxx_xx_ " diye başlayan dosyaları arıyoruz. Dosya adındaki xxxx'ler tarihler. Şimdi siz değiştirme tarihine göre ve dosya adındaki tarihe göre en yeni dosyayı bulun. Dosyanın uzantısı xml bu arada. Sonra burada paylaşın. Bakalım sorun neymiş.
Bu dosyalar günlük dosyaları bu arada. Kurulumla ilgili bilgiler ve olası sorunlar yazıyor.

Son düzenleme:
KS
I

Işık

Gold Sample
İfade skoru
2.612
@11tkisi bir yöntem buldum. Daha doğrusu yöntemden çok sorunun kaynağını bulmaya çalışacağız.
Öncelikle şu yolu tırnak işaretleri olmadan dosya gezgininin adres çubuğuna yapıştırın.(kolay olsun diye yoksa elle de gidebilirsiniz.)
"C:\$WINDOWS.~BT\Sources\Panther"
Şimdi bu klasörde bir sürü dosya olacak. Biz adı "CompactData_xxxx_xx_ " diye başlayan dosyaları arıyoruz. Dosya adındaki xxxx'ler tarihler. Şimdi siz değiştirme tarihine göre ve dosya adındaki tarihe göre en yeni dosyayı bulun. Dosyanın uzantısı xml bu arada. Sonra burada paylaşın. Bakalım sorun neymiş.
Bu dosyalar günlük dosyaları bu arada. Kurulumla ilgili bilgiler ve olası sorunlar yazıyor.
Dosyayı atayım mı yoksa ekran görüntüsü yeterli mi?

Steve Gates

Gold Sample
İfade skoru
1.992
49578 numaralı eki görüntüle

Anladığım kadarıyla işaretlediğim yerde dediği gibi virtualbox yüzünden oluyor ama bilgisayarın içinde o dosyayı bulamıyorum.
Evet Virtualbox'tan oluyormuş.
Hocam bence virtualbox'u önce arkaplanda ve hizmetlerde durdurup bir deneyin. Olmazsa kaldırın, windows 11'e geçince tekrar yüklersiniz.

@11tkisi Hocam bu arada kaldırırsanız Uninstaller Tool diye bir programla kaldırın tüm kalıntıları temizliyor bu program. Kalıntılarla uğraşmazsınız bir daha.

KS
I

Işık

Gold Sample
İfade skoru
2.612
Olayın kaynağını buldum galiba, bu dosya. VirtualBox'ın dosyasıymış ve silmemişim.

1628593187767.png

Ama kaldırmaya çalıştığımda da bu uyarı geliyor.

1628593221056.png

Uygulama nerede açık bilmiyorum, internetten bunun yöntemlerine bakıyorum şu an.

@Steve Gates bahsettiğiniz Uninstaller Tool işe yarar mı bunun için?

Steve Gates

Gold Sample
İfade skoru
1.992
Olayın kaynağını buldum galiba, bu dosya. VirtualBox'ın dosyasıymış ve silmemişim.

49582 numaralı eki görüntüle

Ama kaldırmaya çalıştığımda da bu uyarı geliyor.

49584 numaralı eki görüntüle

Uygulama nerede açık bilmiyorum, internetten bunun yöntemlerine bakıyorum şu an.

@Steve Gates bahsettiğiniz Uninstaller Tool işe yarar mı bunun için?
Hocam Uninstaller Tool kalıntıları silmez program olmadıktan sonra.
Görev yöneticisine girin ve hangi program tarafından kullanılabileceğini araştırın. Sonra da görevi sonlandırın. En kötü Windows PE'den silersiniz.
Ayrıca regeditteki kalıntıları silin.
Ctrl F ye basın ve virtualbox'ı arayın. Regeditte. Virtualbox'la ilgili anahtarları vs. silin.
@11tkisi

Son düzenleme:
KS
I

Işık

Gold Sample
İfade skoru
2.612
Hocam Uninstaller Tool kalıntıları silmez program olmadıktan sonra.
Görev yöneticisine girin ve hangi program tarafından kullanılabileceğini araştırın. Sonra da görevi sonlandırın. En kötü Windows PE'den silersiniz.
Ayrıca regeditteki kalıntıları silin.
Ctrl F ye basın ve virtualbox'ı arayın. Regeditte. Virtualbox'la ilgili anahtarları vs. silin.
@11tkisi
PowerShell üzerinde açıkmış, PowerShell'i zaten kullanmadığım için sildim. VirtualBox'u da sildim, umarım olur deneyeceğim şimdi.

OLDU LAN

1628594960851.png

Son düzenleme:

Steve Gates

Gold Sample
İfade skoru
1.992
PowerShell üzerinde açıkmış, PowerShell'i zaten kullanmadığım için sildim. VirtualBox'u da sildim, umarım olur deneyeceğim şimdi.

OLDU LAN

49590 numaralı eki görüntüle
Sonunda oldu!
Demek ki böyle sorunlarda uygulamanın günlüğüne bakmamız gerekiyormuş.

KS
I

Işık

Gold Sample
İfade skoru
2.612
Windows 11'e geçtim ama bilgisayarın işlemcisi ve diğer donanımları kötü olduğu için pek akıcı çalışmıyor. Masaüstünde sağ tık > yenile yapıyorum 3-4 saniye sürüyor yapması.

Aynı şekilde hızlı menüler açılıp kapanırken de oluyor bu. Gelişmiş sistem ayarlarından performansa yönelik ayarlar yaptım da pek bir fark olmadı. Eğer böyle devam ederse Windows 10'a geri döneceğim gibi :(

Ya da bunlar Windows 11 kaynaklı ama öyle olacağını da sanmıyorum.

Steve Gates

Gold Sample
İfade skoru
1.992
Windows 11'e geçtim ama bilgisayarın işlemcisi ve diğer donanımları kötü olduğu için pek akıcı çalışmıyor. Masaüstünde sağ tık > yenile yapıyorum 3-4 saniye sürüyor yapması.

Aynı şekilde hızlı menüler açılıp kapanırken de oluyor bu. Gelişmiş sistem ayarlarından performansa yönelik ayarlar yaptım da pek bir fark olmadı. Eğer böyle devam ederse Windows 10'a geri döneceğim gibi :(

Ya da bunlar Windows 11 kaynaklı ama öyle olacağını da sanmıyorum.
Hocam Windows 11, Insider sürümlerinde. Yani akıcı çalışmaması doğal.
Bence RTM'yi bekleyin gerçekten hantal çalışıyorsa.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube