Ana Konu Windows 11 Sohbet & Tartışma

Silicone Android Uygulaması

505

Gold Sample
İfade skoru
2.916
Bu Legacy desteklememe ve saçma işlemci desteği olayı Microsoft'a patlayacak gibi.
Evet, ISO'yu modlayıp bunları kaldırma şansımız var fakat bunu yapacak kişi sayısı çok azdır.
Yapıp paylaşanları ise güvenilir bulmayıp indirmeyenler olacaktır. Kötü bir seçim olmuş bence.
"Banane, onunla mu uğraşacağım? Windows 10'da kalırım." diyen çok olacaktır. Hadi bakalım. :evilol:

TeknocuYusuf

Silver Sample
İfade skoru
1.219
Bu Legacy desteklememe ve saçma işlemci desteği olayı Microsoft'a patlayacak gibi.
Evet, ISO'yu modlayıp bunları kaldırma şansımız var fakat bunu yapacak kişi sayısı çok azdır.
Yapıp paylaşanları ise güvenilir bulmayıp indirmeyenler olacaktır. Kötü bir seçim olmuş bence.
"Banane, onunla mu uğraşacağım? Windows 10'da kalırım." diyen çok olacaktır. Hadi bakalım. :evilol:
Modlamadan kurdum hocam ben cikan ilk versiyonu simdi boyle desteklemiyor dedikleri yapıyıda modsuz yükleyeceğim.

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
"Bana ne, onunla mu uğraşacağım? Windows 10'da kalırım." diyen çok olacaktır. Hadi bakalım. :evilol:
Hem de çok büyük patlayacak. Geri adım atmazlarsa %70 pazar paylarının bir anda %60-50 olduğunu görebilirler ileride. Linux'a kayacak birçok insan haberleri yok. Windows 10 desen şurada 4 yılı kalmış sadece. 4 yıl sonra ne yapacak bu insanlar? Haydi yeni donanım aldılar bir şekilde. Windows 12 çıkar bu sefer ve yine desteklenmeyen duruma düşerler. Gelişmiş ülkeleri pek alakadar etmiyor aslında. Bizim gibi paranın değersiz olduğu ülkeleri alakadar ediyor. Ben halen Sandy Bridge işlemci kullanıyorum ama onlar çoktan son nesil işlemcilere geçtiler. Yine de Microsoft'un en büyük pazar payını bizim gibi ülkeler de aldığını belirmekte fayda var. Yani böyle yabana atamazlar bizi.
1624616702098.png

Bakın %84 pazar payı var ülkemiz de adamların. Hemen onu %12 ile macOS takip ediyor. Unkown yazan kısım Big Sur büyük ihtimalle. Linux ise %3 pazar payına ulaştı. Bir de çizgili grafiğe bakalım.
1624616791805.png

Windows göreceğiniz üzere ülkemiz de aşağı doğru gidiyor. macOS ise yukarıya doğru çıkıyor. Linux'da geçtiğimiz ay yükselişe doğru geçmiş. Kısacası ülkemiz de 2-3 yıl içerisinde eğer geri adım atmazlarsa o çizgi daha da aşağı düşecek. Oyuncular bile Linux'u ana işletim sistemi yapıp, Windows'u sadece oyun için kullanıp bir köşeye atacaktır. Elveda Microfost. 2020'li yıllar da Apple sizi bir güzel dürtükleyecek.

TeknocuYusuf

Silver Sample
İfade skoru
1.219
Bu arada internetsiz kurulum olmuyor yazmislar interneti kesince yerel hesap kurabiliyoruz internet varken sadece Microsoft hesabi istiyor.

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213

TeknocuYusuf

Silver Sample
İfade skoru
1.219
Bunun olayı nedir hocam? Ara sıra "Microfost" dediğinizi görüyorum.
Foslar çünkü bir şey yapabildikleri yok :kekw:
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar bende SSD varmiş :)

Ekli dosyalar

• 20210625_134844.jpg
    20210625_134844.jpg
    120,7 KB · Görüntülenme: 27
Son düzenleme:

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674

Microsoft dalga mı geçiyor? Cidden mi ya? 2200G'ye destek yok. Hadi onu geçtim 2000 serisine adam akıllı destek yok. Peki 1000 serisi kullananlar? İntel'de de durum farklı değil. Çıldıracağım ya!

BozKurt

Silver Sample
İfade skoru
234
Benim bilgisayarım Windows 11 destekliyor ama direkt geçmek istemiyorum, resmi olarak çıktıktan biraz sonra geçeceğim.

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube