Varank: TOGG 2022'de yollarda olacak!

Silicone Android Uygulaması

445

Gold Sample
İfade skoru
2.555
Kaynak: https://www.gzt.com/jurnalist/sanay...e-yerli-otomobil-togg-yollarda-olacak-3595987
Varank, "Otomotiv projesinde her şey planlandığı gibi devam ediyor. 2022 yılının son çeyreğinde inşallah otomobiller banttan inmiş olacak, oradaki mühendislerimiz çalışmalarına başarılı şekilde devam ediyor." dedi.
Biz eğer SUV modeli ortalama bir fiyatda (250-300k TL) aralığında olursa almayı düşündüğümüz bir araç. Devlet memurlarına indirim olursa tadından yenmez :love: 🤗
Siz en azından aileniz almayı düşünüyor musunuz?

Dexter

Platinum Sample
İfade skoru
6.025
300K olması imkansız, bunu belirterek başlayayım. Mevcut ÖTV koşullarında en az 500K diyebilirim.

500K yine iyi bir fiyat bu segmentte bulunan bir araç için. Vaadlerini verebilirse tabii. Ayrıca 2022 sonunda olmasına pek mümkün gözüyle bakmıyorum. Daha örneğin Antalya çevresinde neredeyse hiç şarj altyapısı yok.

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Bu biraz zor gibi geldi bana. Tamam bakan "o günün şartlarının C - SUV'ları ile rekabet edebilecek fiyat" dedi fakat şu an C-SUV fiyatları bile uçmuş durumda. En en en ucuz hatta yükseltilmiş HB sayılan Egea Cross bile 200K'dan başlıyor ki bu arabanın elektikli olacağını falan saymıyorum. Düz C-SUV'lar ise artık 500K'ya kadar fırlamış durumda. Üstelik önümüzdeki zamanlarda artabilir de.

Biz de ailecek almayı istiyoruz bu arabayı. Fakat muhtemelen ilk seriler çok fazla üretilmeyeceği için (ve muhtemelen çoğu polis teşkilatına vs. satılacağı için.) bir kaç yıl bekleyeceğiz gibi gözüküyor.

drmstafaa

Gold Sample
İfade skoru
1.243
Daha örneğin Antalya çevresinde neredeyse hiç şarj altyapısı yok.
Ankara'dayım, yavaştan şarj istasyonları türemeye başladı burada. Şehirlerarasında büyük firmaların benzin kalitesi dahi değişkenlik gösterebiliyorken şarj istasyonunun yaygınlaşmasına daha çok var.

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Diyelim ki bu aracı 2022'de çıkardılar. Peki şarj istasyonları kendi şehirimden örnek vereyim Konya'da nerede var? Ben daha bir kere bile göremedim. Bu zamana aracı tamamlarlar da, altyapı muamma.
Artık neredeyse her şehirde var istasyon fakat az var o doğru.

1631121659607.png

Bu harita ile ülkedeki neredeyse tüm elektrikli şarj istasyonlarını görebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 1631121703468.png
    1631121703468.png
    22,6 KB · Görüntülenme: 33

2147483647

Gold Sample
İfade skoru
2.953
Kaynak: https://www.gzt.com/jurnalist/sanay...e-yerli-otomobil-togg-yollarda-olacak-3595987
Varank, "Otomotiv projesinde her şey planlandığı gibi devam ediyor. 2022 yılının son çeyreğinde inşallah otomobiller banttan inmiş olacak, oradaki mühendislerimiz çalışmalarına başarılı şekilde devam ediyor." dedi.
Biz eğer SUV modeli ortalama bir fiyatda (250-300k TL) aralığında olursa almayı düşündüğümüz bir araç. Devlet memurlarına indirim olursa tadından yenmez :love: 🤗
Türkiye ekonomisi şahlanıyor diyene inanmam, ancak uygun fiyatlı olsa bilemem.

İfade skoru
1.430
Geçen de galaksi halifesi 2023'te demişti.
20 sene oldu hala inanıyorsan yazık sana Türkiye, uyanın artık.

Aynı haber 2007'de de vardı, 11'de de 12'de de.
İnanmayıp eleştirenlerden olmaktansa inananlardan olmayı tercih ederim.
Şu geçmişteki saçmalıkları deşmeyi bırakın artık, hangi geçmişte fabrikası yapılıyordu ve arkasında bu kadar çok şirket vardı?
2022'de yola inecek ancak halka satılmayacak, 2023'ten ibaren halka satılacak.
Tahminimce 350-375 arasında (mevcut fiyatlar) baz versiyonu başlayacak ve 500'e kadar gidecek. İmkanım olursa ben alırım.
Diyelim ki bu aracı 2022'de çıkardılar. Peki şarj istasyonları kendi şehrimden örnek vereyim Konya'da nerede var? Ben daha bir kere bile göremedim. Bu zamana aracı tamamlarlar da, altyapı muamma.
O konuda biraz yavaş ilerliyorlar ama ilerleme var, İstanbul'da falan bulmak kolaylaşmaya başladı. Şehirlerarası kullanım için hala hazır olmasa da şehiriçi kullanımda artık hiçbir sorun olacağını zannetmiyorum, zaten hiçbir yerde şarj istasyonu olmasa bile akşam gelirsin evinde takarsın telefon takar gibi :D.

Çağrı Yılmaz

Silver Sample
İfade skoru
394
Ardahan, Kars'ı çok gezdim yani şehir merkezlerinde bile çoğu şey eksik. Ama o şehirlerde bile şarj istasyonu görmek şaşırttı doğrusu.

Screenshot_20210908-215255.png

Linux Forever

Silver Sample
İfade skoru
4.433
@Besim Tibuk, Açtığın siyasi ve toplumsal eleştiri konularında yaptığın gibi bu mesajında da saçmalamışsın. Fikirlerin ezbere hep, en azından ben böyle tahmin ediyorum. Mesela Bursa'da fabrikası yapılmakta olan bu araca neden inanmayalım?

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Ardahan, Kars'ı çok gezdim yani şehir merkezlerinde bile çoğu şey eksik. Ama o şehirlerde bile şarj istasyonu görmek şaşırttı doğrusu.

Yani artık elektrikli arabalarda bile en düşük menzil 250 KM civarı. Yani uzun yolculuklarda bile illa şarj istasyonu bulunur.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube