Uyarı tablosu ile ilgili düşünceleriniz

Silicone Android Uygulaması

İrfan

Bronze Sample
İfade skoru
2.357
Ayrıca bu cezalar biraz sert. Gün sıralaması şu şekilde olursa daha iyi olur gibi.
1-3. uyarı3-5. uyarı5. ve sonraki uyarılar
Bence 1-3, 3-5, 5+ sistemi yetersiz olabilir. Zaten tabloya baktiginda bazi durumlarda ceza yok.

1, 2-3, 4+ iyi olabilir.

P0WeR

Silver Sample
İfade skoru
2.283
Bunlar uyarı süresi mi yoksa ban süresi mi?
Eğer uyarı süresi ise kaç uyarıda ne kadar sürelik ban yeniliyor?
Ban süresi içinde yazanlar. Üsttekiler de kaç uyarıdan sonra katlanacağının tablosu.
1-) Bu sistem henüz uygulamaya geçmedi.
2-) Bu cezalar normalde cevap yazma iznini alıyor. Sana sadece geçici uyarı puanı verildi.

OnTheRoonKilled

Gold Sample
İfade skoru
2.345
Küfür ve hakaret ayrılsın. Hakaret 1-5-10 gün olarak 5 5 ilerlesin. Küfür direk olarak 1 ay olsun.

Örnek olarak "senin aptallığın" veya "aptal aptal (salak salak) konuşma" yazdığımda şak diye 1 ay almamalıyım bence. Ayrılırsa daha iyi olur.

KS
M

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
Abinin hesabı olduğunu düşün. Kardeşi ondan habersiz farklı bir cihaz olsa bile aynı modeme bağlıyken hesap açarsa sorun olur.
Bu çok düşük bir ihtimal. Ayrıca çok çeşitli Multi hesap tespit etme yontemlerimiz var.

fryzen

Silver Sample
İfade skoru
2.527
Bence "Diğer üyeleri kışkırtmak", "Yasaklı site kullanımı" ve "İmzayı referans göstermek" eklenebilir.
"İmzayı referans göstermek" kuralı bence forumdaki bilgi paylaşımının kalıcılığı bakımından önemli. Çok sık sistem değiştirenler var, bu durumda imzaya göre haraket edilmesi karışıklığa sebep oluyor.

Ethem

Gold Sample
İfade skoru
3.321
“Kullanıcıları uyarmak yerine raporlayın” kısmı hakkında bir şey merak ediyorum. Kurallar ile alakası olmayan bir hata yapıldığında raporlamak yerine uyarabiliz, değil mi? Gerçi bana göre karşı taraf kural dışı bir şey yaptığında konuşulması gereken bir olay varsa mutlaka sözlü uyarı gerekiyor, moderasyondan gelen mesaj bunun için yeterli değil diye düşünüyorum.

KS
M

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
“Kullanıcıları uyarmak yerine raporlayın” kısmı hakkında bir şey merak ediyorum. Kurallar ile alakası olmayan bir hata yapıldığında raporlamak yerine uyarabiliz, değil mi?
Evet, bununla alakası yok zaten.

Gerçi bana göre karşı taraf kural dışı bir şey yaptığında konuşulması gereken bir olay varsa mutlaka sözlü uyarı gerekiyor, moderasyondan gelen mesaj bunun için yeterli değil diye düşünüyorum.
Ceza daha etkili.

Ethem

Gold Sample
İfade skoru
3.321
Ceza daha etkili.
Bahsettiğim şey bütün kural dışı mesajlar veya hareketler için değil zaten, gereken durumlarda sadece “ceza” vermek karşı tarafın bu hatayı bir daha yapmayacağı anlamına gelmez. Bir süreliğine aynı şeyi yapmamasını sağlar belki fakat hatasını kesinlikle anlamaz ve tekrarlar. Bu durumda ise forumdan insan eksilmiş olur, bu benim isteyeceğim son şey olurdu sanırım. İnsan kazanmak her zaman en güzelidir.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube