USB tavsiyesi

Silicone Android Uygulaması

hüseyin aktepe

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
13.287
BİM'den Lexar Jumpdrive V100 32 GB öneririm. Ben de aldım, çok memnunum. 36 TL olması lazım.

KS
SON İ3 BÜKÜCÜ

SON İ3 BÜKÜCÜ

Bronze Sample
İfade skoru
1.305

hüseyin aktepe

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
13.287
Lexar benim pek tanıdığım bir marka değil, yıllarca SanDisk gibi markaları kullandım.
SanDisk'in USB belleklerinin çoğunluğu iyi değil ki, markanın adı var sadece. Hızları oldukça düşük, plastik kasalı ve çok ısınan modeller. Lexar Jumpdrive modelinde bunların hiçbiri yok.

KS
SON İ3 BÜKÜCÜ

SON İ3 BÜKÜCÜ

Bronze Sample
İfade skoru
1.305
SanDisk'in USB belleklerinin çoğunluğu iyi değil ki
Bilmiyorum, ben kullandım hiçbir şekilde üzmedi.
Bende bu var şuan ama bayağı eskidi. Bazı sıkıntıları çıkmaya başladı.
Sağlam plastik ama.
çok ısınan modeller
Isınır.
Lexar Jumpdrive modelinde bunların hiçbiri yok.
Alınca bakarız.

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
Sandisk Cruzer beklentilerinizi karşılıyorsa, beklentiniz çok düşüktür.

PNY Elite Steel olabilir.

hüseyin aktepe

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
13.287
Sağlam plastik ama.
Sağlam falan değil, 4-5 Cruzer Blade eskittim şimdiye kadar, en ufak hasar almasında ikiye ayrılıyor kasa. Aşırı hantal olmasından bahsetmiyorum bile. Lexar Jumpdrive 50-60 TL'lik USB'lerin performasnını veriyor aşağı yukarı.

KS
SON İ3 BÜKÜCÜ

SON İ3 BÜKÜCÜ

Bronze Sample
İfade skoru
1.305
Sağlam falan değil
Bence sağlam.
4-5 Cruzer Blade eskittim şimdiye kadar, en ufak hasar almasında ikiye ayrılıyor kasa.
Bende olanının bir aşağı modeli, farkları olabilir.
Aşırı hantal olmasından bahsetmiyorum bile.
Sana göre hantal bana göre yeterli. Ben genellikle yüksek boyut yazıp, okutmuyorum. Yılda bir içine oyun atarım, geriye ufak dosyalarla uğraşıyorum zaten.
Lexar Jumpdrive 50-60 TL'lik USB'lerin performasnını veriyor aşağı yukarı.
Güzel.

Mighty Eagle

Silver Sample
İfade skoru
2.294
Bence sağlam.

Bende olanının bir aşağı modeli, farkları olabilir.

Sana göre hantal bana göre yeterli. Ben genellikle yüksek boyut yazıp, okutmuyorum. Yılda bir içine oyun atarım, geriye ufak dosyalarla uğraşıyorum zaten.

Güzel.
Neden diretiyorsun ki? Beğendiysen al beğenmediysen alma.

KS
SON İ3 BÜKÜCÜ

SON İ3 BÜKÜCÜ

Bronze Sample
İfade skoru
1.305

hüseyin aktepe

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
13.287
Tamam bundan sonra konu da açmıyorum. Ayda yılda bir forumdan bir USB tavsiyesi istedik.
Cruzer Blade'i neden bu kadar savunuyorsun anlamadım, kötü bir bellek işte. Madem yeterli al geç o zaman. Daha iyi bir ürün öneriyoruz önerenlere de ukalalık taslıyorsun.

KS
SON İ3 BÜKÜCÜ

SON İ3 BÜKÜCÜ

Bronze Sample
İfade skoru
1.305
Cruzer Blade'i neden bu kadar savunuyorsun anlamadım
6-7 yıldır yanımda.
kötü bir bellek işte.
Tamam kötü. Rahatladınız mı? En kötü bellek hatta. Yerde görsem almam.
Daha iyi bir ürün öneriyoruz önerenlere de ukalalık taslıyorsun.
Tartışmayacağım, siz haklısınız tamam.
Aynı fiyata daha kalitelisi, daha hızlısı öneriliyor. Sen hâlâ o böyle şu şöyle. Marka takıntın varsa Sandisk al.
Tamam Sandisk alırım, sen düzgün USB öner geç. Ben USB'den yüksek hızlar beklemiyorum, işimi görsün yeteri kadar hızlı olsun yeter diyorum.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Şu ana kadar bir sürü Cruzer Blade geçti elime. Tek kelimeyle berbat ötesi USB'ler. Savunulacak hiçbir tarafı yok. Savunanın da gram teknoloji bilgisi yoktur. Kalitesiz berbat kasası, aşırı ısınması, Linux ISO dosyası yazdırınca ölmesi ve Floppy Disk'ten bile daha yavaş yazma hızları ile tek kelimeyle rezalet. Paranızı çöpe atmayı seven biriyseniz alabilirsiniz. Sonuçta hepimiz paraya aynı gözle bakmıyoruz. Sen paranı çöpe atmayı seven birisi de olabilirsin. Ama ben uyarıyorum yine de. Cruzer Blade denen leş ötesi USB'yi alıp paranızı çöpe atmayın! Gidin o parayı fakire fukaraya verin en azından sevap işlersiniz.

Cruzer Blade'i ciddi ciddi övüp savunanlar eminim yarın SSD Plus falan da alır. Bu ürünler uzun ömürlü değiller. Kullan at dediğimiz tarzda ürünler. Aktif şekilde kullan birkaç gün sonra yazma korumasına alıyor kendisini. Yani NAND yongası ölüyor. Artık sadece salt okunabilir oluyor. Elimde ki ölmüş Cruzer Blade'lerin çoğu böyle durumda şu an. Veri yazamıyoruz artık. Bazıları da RAW oluyor. Ara sıra TV'den bir şeyler izleyelim diye film attığımda patladı çoğu. Bu USB'yi sakın ama sakın almayın. SanDisk'in şu an Cruzer serisi hiçbir USB'sini önermiyorum. Daha iyi USB'ler var. İlla SanDisk istiyorsanız Ultra Flair modeli var. Yüksek bütçede Samsung Bar Plus var. Yine de bu leş Cruzer USB'lere para harcamayın.
6-7 yıldır yanımda.
Hiçbir şey ifade etmiyor bu dediğin. 6-7 yıldır yanında olması yine de onun leş bir USB olduğu gerçeğini asla ve katiyen değiştirmeyecek. 6-7 yıldır nasıl kullandığını da bağlı. Kenarda köşede 6-7 yıldır duruyorsa tabii bozulmaz. Biraz aktif kullanmaya çalış, bak bakalım hayatta kalmayı başarabilecek mi? USB 2.0 gibi tarihi bir teknolojiye 30 TL vermek paranı çöpe atmakla eş değer. Bana hız lazım değil diyorsanız Floppy Disk alın o zaman. Gidip USB 3.0 bir USB alarak dosyalarınızı takır takır atmak varken neden işkence çekmek istiyorsunuz ki USB 2.0 ile?

Lexar'a gelecek olursak fiyatıyla ve fiyatına oranla sunduğu kalite bakımından o bütçede ki SanDisk USB'leri bırak tokatlamayı, varlığını siler yeryüzünden. Lexar eskiden Dünya'nın en büyük NAND üreticilerinden Micron çatısı altındaydı. Crucial gibi bir Micron markasıydı yani. Fotoğrafçılar için Lexar SD kartlar paha biçilmez bir nimetti. Taş gibi ürünleri vardı. Sonrasın da Micron tarafından Longsys firmasına satıldı. Ama Lexar'ın Micron ile olan ilişkisi tamamen bitmedi. USB belleklerinde, SSD'lerinde ve SD kartlarında halen daha Micron bellekler kullanıyorlar.

JumpDrive V100'de de Micron bellek var. Bir de SanDisk bellek olan modeli var. SanDisk bellek olan daha hızlı. Micron olan biraz daha yavaş ama yine de gayet kaliteli bir yonga denebilir. O kadar Hackintosh imajı yazdırdım. Hatta art arda 3 kere yazdırdığım anlar oldu. Halen daha taş gibi. SanDisk modelinde de Ultra Flair gibi modellerde bulunan NAND yongası var büyük ihtimalle. Yani SanDisk'in Cruzer serisinde kullandığı dandik NAND yongası yok. Malzeme kalitesi de gayet iyi. Eline aldığında gerçekten elinde bir USB varmış gibi hissettiriyor. Cruzer Blade denen leş USB'de elime aldığımda parçalanacak gibi his veriyordu. JumpDrive V100 şu an F/P olarak bütçesinin kralıdır ve yanına da hiçbir USB yaklaşamaz. Hafif bütçe artarsa Ultra Flair alınabilir onun yerine. Onun dışında rakibi yok. Tercih sizin. Paranızı çöpe atmak istiyorsanız Cruzer Blade, paranıza değer veriyorsanız JumpDrive V100 alın.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube