Unity için 5000TLye sistem önerisi

Silicone Android Uygulaması
Bütçe
5000

Syntax Error

Gold Sample
İfade skoru
1.312
5000TL'ye Unity için bir sistem toplamayı düşünüyorum parçaları tek tek indirim buldukça alacağım. 5000 lirayı çok geçmemeli. Ve monitör fiyata dahil. Pek oyun oynamıyorum Unity ve programlama için alacağım. Ve ikinci el olmamalı.

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
1624982885871.png

Şöyle bir sistemi düşünebilirsiniz. 4300GE yerine 2200G alıp çift kanal RAM alsanız daha iyi olabilir bu arada. Size kalmış, başkalarının tavsiyelerini de beklemenizi öneririm.
Ryzen 5 2600X öneren olmuştu o nasıl?
O CPU'da iGPU yok, şu anki GPU fiyatları ile de adam akıllı fiyatta GPU almak bu bütçede çok zor.

KS
Syntax Error

Syntax Error

Gold Sample
İfade skoru
1.312
34049 numaralı eki görüntüle
Şöyle bir sistemi düşünebilirsiniz. 4300GE yerine 2200G alıp çift kanal RAM alsanız daha iyi olabilir bu arada. Size kalmış, başkalarının tavsiyelerini de beklemenizi öneririm.

O CPU'da iGPU yok, şu anki GPU fiyatları ile de adam akıllı fiyatta GPU almak bu bütçede çok zor.
Monitörü
Bu yapıp ana kartı A320M yapsam rami 8 x 2 yapıp SSDyi de 500GB yapsam nasıl olur?

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
KS
Syntax Error

Syntax Error

Gold Sample
İfade skoru
1.312
Konuyla alakası olmayacak ama Unity giriş seviye oyun motoru,
yani bu uygulama için sistem alamaya değer mi bilmem

Un general Engine programını da kullanabilirsin.
Sistem 7 yıllık anca unity çalıştırıyor o bile çok kasıyor zaten yeni bir tane toplarsam unreal engine da açabilir.

fryzen

Silver Sample
İfade skoru
2.527
34049 numaralı eki görüntüle

Beğenmedim atmak istememiştim aslında, sistem fena değil ama beğenmediğim yönleri de var:

O güç kaynağının şu anda alınması mantıksız, Aero White 650W modeli hem yapı olarak daha üstün hem de yükseltmeye daha açık.

NVMe slotu sonradan yükseltme ile doldurulmayacaksa NVMe SSD tercihi daha iyi olur.

Kasa pek kaliteli değil, şu anda daha iyi alternatifleri var.

İş yapılacaksa 2200G'yi pek önermem, bellek sonradan eklenebilir ama işlemciyi değiştirmek daha zor.

O belleği fiyat olarak çok fark olmadığı sürece APU sistemlere pek önermem, Crucial Ballistix daha iyi olur.

KS
Syntax Error

Syntax Error

Gold Sample
İfade skoru
1.312
Beğenmedim atmak istememiştim aslında, sistem fena değil ama beğenmediğim yönleri de var:

O güç kaynağının şu anda alınması mantıksız, Aero White 650W modeli hem yapı olarak daha üstün hem de yükseltmeye daha açık.

NVMe slotu sonradan yükseltme ile doldurulmayacaksa NVMe SSD tercihi daha iyi olur.

Kasa pek kaliteli değil, şu anda daha iyi alternatifleri var.

İş yapılacaksa 2200G'yi pek önermem, bellek sonradan eklenebilir ama işlemciyi değiştirmek daha zor.

O belleği fiyat olarak çok fark olmadığı sürece APU sistemlere pek önermem, Crucial Ballistix daha iyi olur.
Hocam sizin bir öneriniz var mı?
Mesajlar otomatik birleştirildi:

@fryzen
Hocam bu sistem nasıl?
İşlemci;

Ram;
Ramden 2 tane

Monitör;

Anakart;

SSD;

PSU;

Kasa bulamadım kasa önerileriniz neler?