Ülkedeki Suriyelileri iyi yönetememiz

Silicone Android Uygulaması

3866-14-14-8-12-21-34

Platinum Sample
İfade skoru
13.667
Hayır ama onlar yerine bizim askerlerimiz savaşıp ölünce hak etmiş oluyorlar. Git desen 1 tanesi bile gitmez emin ol.
Danimarka öyle yaptı. Savaş bitti hadi yallah yapıyor. :D

FatihY

Gold Sample
İfade skoru
2.727
Çoğu ülke kendi menfaatleri için mültecileri kabul eder ancak o kadar kötü yönetiliyoruz ki onlara hizmet ediyoruz resmen. Tamam, altta olsunlar. İnsan muamelesi görmesinler demiyorum ancak bizden daha refahlı yaşayanların olması çok zoruma gidiyor.

Bu meseleyi siyasete girmeden tartışırsak sevinirim.
Hocam yani çok haklısınız, yorumum yok. Suriyelilerin sırf AB'ye ve dindar kesimin gözüne şirin görünmek için normal halktan daha iyi şartlarda yaşamaları benimde zoruma gitmiyor değil yani.

İşin ironik kısmı, Suriyeliler gelip bizim devletimize sövüp, sayıyor. Hepsi ilk fırsatta bu ülkeyi satma peşindeyken bizim inatla onlara yardım etmemiz yüzsüzlükten başka bir şey değildir.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Savaştan kaçıp Türkiye'ye sığındılar diye kısırlaşmayı hak mı etmiş oluyorlar?
Hocam sizce kendi ülkesini terkedip başka ülkede 5-6 çocuk yapmak sizce ne kadar doğru.

HuseyinC

Bronze Sample
İfade skoru
630
Hocam 3-5 tanesine haddini bildiriyorsunuz, çocuk yapan birkaç aileye de aynı şekil yapıyorsunuz. Sonra haberlere boy boy görüntü veriyorsunuz. Sıkıysa diğerleri yapmaya devam etsin.

Virtual Guardian

Silver Sample
İfade skoru
1.461
Bizden daha rahat yaşıyorlar. Ülkemizdeki genç kadınlara saldırıyorlar ve sınır dışı edilmiyorlar. Saçma. Benim ülkemde benden daha rahat yaşamaları saçma. Onlar için askerler şehit oluyorken onların benim ülkemde keyif çatıp nargile içmeleri saçma. Benim ülkemde hiç çalışmayıp benim aylarca çalıştığım okullara yerleştirilmesi saçma. Saçma...

Brainstorm

Rütbesiz
İfade skoru
408
Kondom ne demek öğretmek lazım bunlara. Saldırganlık yapanların ise her gün ıslak odunla ve ıslak havlularla dövülmesi taraftarıyım.

Doğu'kan

Bronze Sample
İfade skoru
2.961
Eskiden kırmızı ışıktan geçerken hep suriyeli olur dururdum, onlar geçerdi.
Artık durmayacağım (y)

Dark vader

Silver Sample
İfade skoru
1.992
Çoğu ülke kendi menfaatleri için mültecileri kabul eder ancak o kadar kötü yönetiliyoruz ki onlara hizmet ediyoruz resmen. Tamam, altta olsunlar. İnsan muamelesi görmesinler demiyorum ancak bizden daha refahlı yaşayanların olması çok zoruma gidiyor.

Bu meseleyi siyasete girmeden tartışırsak sevinirim.
Suriyelileri yönetmiyoruz ki ilerde suriyeli ilçeler oluşacak.

Frenerno

Rütbesiz
İfade skoru
223
Hiçbir işe yaramayan mültecilere ayrıcalıklar tanıyarak insanımıza haksızlık ediyoruz.
Haklarını yiyoruz. Zaten artık bunu normalleştirdiler, söyleyecek söz yok.

Adolf Hitler

Gold Sample
İfade skoru
2.006
Ben Hataylı biri olarak çok açık açık söyleyeyim, Suriyeliler Türklerle sürekli kavga ediyor. Hatay'ın nüfusunun yarısı Suriyeli zaten. Memlekette bakkala giriyorum abla merhaba demiş, duymadım kulaklık vardı, Suriyeli misin dedi? O kadar çok Suriyeli var ki siz hayal edin.
9 Ekim'de başlayan kasıtlı Hatay yangınları;
Yakanın kim olduğunu açıkça söyleyeyim mi? O sınırları açtıklarında mülteci kimliği ile giren terör militanları. 3 gün boyunca babamın çalıştığı fabrikanın yanındaki pamuk fabrikası yandı. Kaç kilo pamuk yandığını siz hesap edin, bu mülteci adı altında girenler ülkeye hasar verme peşindeler. Maddi ve manevi eylemler ile halkı korkutma, ekonomiyi sallama.
Peki bunda kimlerin suçu var?
Sınırlardaki denetimleri doğru düzgün yapmayanların suçu var. Benim ailem Hatay İskenderun'da o gün birinin canına bir şey gelseydi ne olacaktı? Ben söyleyeyim mi? 2 gün şehit yakını diye haberlere çıkar, sonra babasız, annesiz, dedesiz, ninesiz hayatınıza devam ederdiniz.

insanlar2yuzlu

Bronze Sample
İfade skoru
666
Yönetimin başındakiler seni beni umursamıyor, bu kadar memnuniyetsizseniz seçimlerde gösterin tepkinizi. Ne hikmetse her seçim öncesi herkes şikayetçiyken seçim sonrası %50 üzeri oy alıyorlar.

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035

Hayır, ama bu ülkede çocuk yapmaması lazım. İnsan yaparken biraz utanır.

Ayrıca savaştan kaçamazlar. Kadın olsa bile kaçamaz. Eskiden bizim kadınlarımız savaştan kaçmayıp kocalarına yardım etti. Onlarda yardım edebilir Öyle kolay kazanılmıyor bir savaş. Birde Türkiye'ye gelen erkekler var. Onlar hakkında hiçbir şey demiyeceğim.

Son düzenleme:

3866-14-14-8-12-21-34

Platinum Sample
İfade skoru
13.667
Hocam yani çok haklısınız, yorumum yok. Suriyelilerin sırf AB'ye ve dindar kesimin gözüne şirin görünmek için normal halktan daha iyi şartlarda yaşamaları benimde zoruma gitmiyor değil yani.

İşin ironik kısmı, Suriyeliler gelip bizim devletimize sövüp, sayıyor. Hepsi ilk fırsatta bu ülkeyi satma peşindeyken bizim inatla onlara yardım etmemiz yüzsüzlükten başka bir şey değildir.

Hocam sizce kendi ülkesini terkedip başka ülkede 5-6 çocuk yapmak sizce ne kadar doğru.
Hayır, ama bu ülkede çocuk yapmaması lazım. İnsan yaparken biraz utanır.

Ayrıca savaştan kaçamazlar. Kadın olsa bile kaçamaz. Eskiden bizim kadınlarımız savaştan kaçmayıp kocalarına yardım etti. Onlarda yardım edebilir Öyle kolay kazanılmıyor bir savaş. Birde Türkiye'ye gelen erkekler var. Onlar hakkında hiçbir şey demiyeceğim.
Kısırlaştırma gibi bir yöntem yerine çocuk sınırı konulabilir.

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
Kısırlaştırma gibi bir yöntem yerine çocuk sınırı konulabilir.

Ben zaten kısırlaştırılsınlar demiyorum. Ama şunu söylemek isterim ki çocuk sınırı pek bir işe yaramaz. Yine yaparlar.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube