Ülkede sadece Hatay usülü döner olması

Silicone Android Uygulaması
KS
T

takla king

Platinum Sample
İfade skoru
15.850
Sen daha bir şey görmemişsin. Hataylıyım, Osmaniye, Antep, Adana her yerde Hatay dürümü. Diğer ekmek arası döneri Ankara Döneri diye satıyorlar, oda çok nadir AVM'lerde falan.
Neyse konu çok saçma olmuş, herhalde oruç başına vurmuş canın dürüm çekmiş ondan.
Ben çoğu yer artık bunu yapmaya çalışıyor dedim. Niye linç yedim?

Gökkayahan

Gold Sample
İfade skoru
3.680
Nereye baksam nereye gitsem, salça sosu lavaş mayonez ve et ile döner yapıyorlar. Döner dediğin ekmeğin arasına domates turşu yeşillik ketçap mayonez ile yapılır. Siz ne düşünüyorsunuz?
Bizim burada her ikisinden de her köşede var. Gel, buyur :)

Hatta üçünden de var: Lavaş, somun ve soslu.

Nirvana

Silver Sample
İfade skoru
825
İlk öncelikle bir İskenderunlu olarak bence öyle değil. Her dönerci farklı yapıyor. Yerden yere değişiyor.

1- Salça sosu.
2- Pişirilmiş lavaş ekmeği. Fazla kalın olmayacak.
3- Zerzevatı bol olacak.
4- Tavuk / et pişmiş olacak. Zaten öyle olması gerekiyor.

Böyle olmayanlar İskenderun döneri değildir. Oturduğum yerde İskenderun.

Ben dönerde ketçap mayonezden nefret ederim. Patates bile koydurtmam. Bu ekstra malzemeleri koyunca dönerin tadı kaçıyor.

Adolf Hitler

Gold Sample
İfade skoru
2.006
Laf ettiğimi falan mı düşündün? Ben kötü demedim, Her yerde yapılmaya çalışıyor dedim. Okuma ve anlama yeteneğini geliştirmeni öneririm.
Ciddiye mi alıyorsun? "Döner dediğin ekmeğin arasına domates turşu yeşillik ketçap mayonez ile yapılır" bu diğer dönerlere döner değil tarzı bir anlama çıkıyor. Konu da ciddi bir konu değil, kasmaya gerek yok, attığım emojiden sonra ciddi alman komik.

KS
T

takla king

Platinum Sample
İfade skoru
15.850
Ciddiye mi alıyorsun? "Döner dediğin ekmeğin arasına domates turşu yeşillik ketçap mayonez ile yapılır" bu diğer dönerlere döner değil tarzı bir anlama çıkıyor. Konu da ciddi bir konu değil, kasmaya gerek yok, attığım emojiden sonra ciddi alman komik.
Tm.

ByCadros

Bronze Sample
İfade skoru
486
Bizim burda istediğimiz fiyata istediğimiz yemek var onlarca lokanta var :) 3 liraya 1 tabak pide yiyebiliyoruz mesela.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube