Uçan Araba sizce ne kadar mantıklı bir konsept?

Silicone Android Uygulaması

m3081

Silver Sample
İfade skoru
713
Kuantum bilgisayarları bizim kullanımımıza açılana kadar biz ölürüz. Kuantum bilgisayar yapabilir sadece bu işi.
Süper bilgisayarlar:
Mesajlar otomatik birleştirildi:

1625503702422.png

Son düzenleme:

m3081

Silver Sample
İfade skoru
713
Bu arada uçan araba konseptinde yol, güvenlik vs. çok geride kalan sıkıntılar. Asıl sıkıntı yakıt. Uçaklardan çok daha küçük yakıt deposu olduğu için uçuş süresi çok kısa.
Teknoloji gelişiyor hocam. Elbet bulunur bir çaresi.

Dexter

Platinum Sample
İfade skoru
6.025
Bu arada uçan araba konseptinde yol, güvenlik vs. çok geride kalan sıkıntılar. Asıl sıkıntı yakıt. Uçaklardan çok daha küçük yakıt deposu olduğu için uçuş süresi çok kısa.
Evet, bu yönden öyle. Cidden sıkıntılı. Muhtemelen hepsi elektrikli olacak ve 200 KM civarı menzil sunacak en başta.

HuseyinC

Bronze Sample
İfade skoru
630
@KemalY, uçaklarda durum çok daha farklı. Yapılamayacak bir şey değil ama şahsen ben olsam canımı bilgisayara emanet etmezdim. Ona bakılırsa kendi kendine uçabilen savaş uçakları var ama hâlâ pilotlar kullanılıyor. En iyi savaş pilotlarını yenen bilgisayarlar var ama hâlâ insanlar tercih ediliyor. Teknolojiye bu kadar güvenselerdi önce askeriyede kullanırlardı.

Dexter

Platinum Sample
İfade skoru
6.025
@KemalY, uçaklarda durum çok daha farklı. Yapılamayacak bir şey değil ama şahsen ben olsam canımı bilgisayara emanet etmezdim. Ona bakılırsa kendi kendine uçabilen savaş uçakları var ama hâlâ pilotlar kullanılıyor. En iyi savaş pilotlarını yenen bilgisayarlar var ama hâlâ insanlar tercih ediliyor. Teknolojiye bu kadar güvenselerdi önce askeriyede kullanırlardı.
Askeri uçak ve uçan araba kıyaslanamaz. Birisi çok farklı, diğeri ise araba sürmenin farklı bir versiyonu.

HuseyinC

Bronze Sample
İfade skoru
630
@KemalY, askeriyede her şey olabildiğince minimum tutulur. Maliyet, can kaybı vs. normal hayatta da farklı bir durum olmayacak. Araba sürmek ile uçmanın da çok farklı şeyler olduğunu düşünüyorum.

Amiral Tulpar

Silver Sample
İfade skoru
1.084
Cirrus çok basit kokpitler yapıyor, Araba kadar basit neredeyse, ben 5 yıl içinde Cirrus veya Cessna'dan Uçan araba bekliyorum.

Besim Tibuk

Gold Sample
İfade skoru
2.118
Gerçekten bana çok saçma geliyor. Neden bu iki şeyi birleştiriyoruz ki? Birleşmeye uygun bir ikili de değil üstelik :)
Şöyle, uçan arabalara baktığımız zaman hepsi devasa dronelara benziyor. Uçaktan pek farkları yok.

Uçan arabalar, UFO'ların mantığını tamamen anladığımız zaman çıkacaktır.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube