Torrent ile film indirmek suç mu?

Silicone Android Uygulaması

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
mahkeme için kullanılan uygulamalar
Bunun mealini açıklar mısın?
Korsan TC Anayasasına göre suç sayılmaktadır, yani suç.
Fakat ülkemizde pek denetleyeni yok. Yurt dışında ISPler milletin evine kağıt gönderiyor korsan kullanıldığını anladıklarında. ABD'de de büyük cezaları var bu konuda yazım da var(dı ama sanırım uçmuş bloglarla beraber)

KS
İsmimBayaBayaCool

İsmimBayaBayaCool

Gold Sample
İfade skoru
1.715
Fakat ülkemizde pek denetleyeni yok. Yurt dışında ISPler milletin evine kağıt gönderiyor korsan kullanıldığını anladıklarında. ABD'de de büyük cezaları var bu konuda yazım da var(dı ama sanırım uçmuş bloglarla beraber)
Devlet kendi işlerini yaparken de korsan yazılım kullanıyor.

505

Gold Sample
İfade skoru
2.916
Suçtan kastınız yasal olmaması ise evet. Yasal değil, bu da korsana giriyor. Fakat yok suçtan kastınız hapse falan girer miyim ise hayır. O kadar korkmanıza gerek yok. Devlet sırf film indirdiniz diye sizi bulup hukuki bir yaptırım uygulamaz.

AsLegolas

Silver Sample
İfade skoru
1.622
Ben yüksek kalitede blu-rayden rip edilmişleri falan anca torrentde buluyorum. Yabancı ülkelerde suç sanırım çoğu platformda VPN kullanmalarını falan öneriyorlar ama bizde denetim yok sıkıntı olmuyor galiba.

KS
İsmimBayaBayaCool

İsmimBayaBayaCool

Gold Sample
İfade skoru
1.715
Ben yüksek kalitede blu-rayden rip edilmişleri falan anca torrentde buluyorum. Yabancı ülkelerde suç sanırım çoğu platformda VPN kullanmalarını falan öneriyorlar ama bizde denetim yok sıkıntı olmuyor galiba.
Evet. :D

Bunların hepsini indirip ceza yemediysem cidden bir denetim yok.

Ca5pture.PNG

Captu8re.PNG

C2apture.PNG

Capt2ure.PNG

m3081

Silver Sample
İfade skoru
713
Korsan kullanmanın yasak olması ve devlet kurumlarının korsan kullanması:
1630002874206.png

Mesajlar otomatik birleştirildi:

Hocam bu arada devlet denetleyeceği şeyi bilmiyor ki korsan siteleri engellemek yerine windows update serverlarını engelliyor (okulda hiçbir windows cihaza update gelemiyor ve denetlemeye çalışınca hata veriyor.) veya bir örnek daha;
Mesajlar otomatik birleştirildi:

H-hocam biraz abartmamış mısınız?

Son düzenleme: Moderatör:

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Hocam bu arada devlet denetleyeceği şeyi bilmiyor ki korsan siteleri engellemek yerine windows update serverlarını engelliyor (okulda hiçbir windows cihaza update gelemiyor ve denetlemeye çalışınca hata veriyor.)
Win update serverlerinin çalışıyor olması lazım ya, okulda denerim artık.

AsLegolas

Silver Sample
İfade skoru
1.622
KS
İsmimBayaBayaCool

İsmimBayaBayaCool

Gold Sample
İfade skoru
1.715
Maşallah arşiv sağlammış hocam. Şu aralar biraz depolama sıkıntısı çekmeye başladım 1 film 15 GB civarı silmeyede kıyamıyor insan. Ucuz olsa fiziksel 4K ya da BLU-RAY disk koleksiyonu yapardım.
1080p candır gerisi yalandır hocam. :D

Günde 4 film felan indiriyorum genellikle.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube