İnceleme Teknobiyotik A1 Sistem İnceleme

Silicone Android Uygulaması
Evet 2.sistem incelememden selamlar lafı uzatmadan başlıyorum...
Sistemimiz Teknobiyotik A1 adlı sistem.
Ürün Linki https://www.teknobiyotik.com/bilgis...ayari/teknobiyotik-a1-oyuncu-bilgisayari.html

İşlemci olarak R3 2200G bulunuyor bu işlemciye ekran kartı olarak 1050Ti üzeri takmanızı önermem pek iyi bir işlemci olmadığını zaten belirtmiştim lakin 2700 gibi bir fiyata iyi diyebiliriz (y)

Anakart olarak tahmin ettiğiniz üzere A320 kullanılmış o anakartı da tavsiye etmem lakin 2700 TL olduğu yine aklımıza geliyor ve mantıklı oluyor.(y) Tabii bütçe var ise yükseltme seçenekleri kısmından B450M SH2H olarak değiştirirseniz çok iyi olur.

RAM olarak ilginç bir şekilde güzel bir RAM olan Neo Forza 8GB 3200 MHz kullanılmış bu kısım iyi lakin APU sistemlerde çift kanal RAM şart sayılır şu an eklenmese bile en yakın zamanda +8RAM eklenmesi gerekli.

SSD kronik sorunlu bir ürün şiddetle önermem halk ağzı ile dandik bir ürün bir kaç ay içinde sağlık düşmesi dahil bütün sorunları yaşamaya başlarsınız.

İşlemci Soğutucusu stok soğutucu ile hemen hemen aynı performansı sergiliyor bu iyi olmuş (y)

Kasa hava akışı ve tasarımı gerçekten kötü bütçe var ise onu da değiştirmenizi öneririm.

PSU zaten 300W kendine hayrı yok hiç bir şekilde ekran kartı takamazsınız onu da değiştirmek lazım.

Sonuç olarak işlemci ve RAM hariç kötü bir sistem olmuş almanızı önermem.

Son düzenleme:

Hamza Ensar Sağlam

Gold Sample
İfade skoru
2.272
Bu APU sistemlerde A320 anakartlardan çektiğimiz nedir yahu. SSD kronik sorunlu olmasa bile depolama dışında kullanılamazdı zaten. Ellerine sağlık.

KS
EREN SATAR

EREN SATAR

Gold Sample
İfade skoru
1.077
Bu APU sistemlerde A320 anakartlardan çektiğimiz nedir yahu. SSD kronik sorunlu olmasa bile depolama dışında kullanılamazdı zaten. Ellerine sağlık.
Teşekkürler hocam katılıyorum hazır sistemler ve mahalle bilgisayarcılarının göz bebeği A320:360derecegülüş:

Banxtre

Rütbesiz
İfade skoru
385
B550-F ile APU işlemci kullanan ben : )

Sisteme gelecek olursak o kasayı kullanmak yerine uzay montaj kullanmak daha isabetli olacaktır.
SSD zaten malumunuz ,hayat kısa SU630 uçuyor.
CPU Fan kısmında çok estektiksiz olan bir fan kullanılmış lakin sorun değil zaten kasa(Saklama kabı) sebebi ile görülmeyecek bile .

Kısacası fiyatıyla orantılı bir şeyler yapılmaya çalışılmış ama olmamış.
Uzay montaj 2200G+16GB ram daha mantıklı seçenek.

Sisteme 10/ üzerinden 5 vererek uğurluyoruz.
Yazı için de elinize sağlık .

Hamza Ensar Sağlam

Gold Sample
İfade skoru
2.272
B550-F ile APU işlemci kullanan ben : )

Sisteme gelecek olursak o kasayı kullanmak yerine uzay montaj kullanmak daha isabetli olacaktır.
SSD zaten malumunuz ,hayat kısa SU630 uçuyor.
CPU Fan kısmında çok estektiksiz olan bir fan kullanılmış lakin sorun değil zaten kasa(Saklama kabı) sebebi ile görülmeyecek bile .

Kısacası fiyatıyla orantılı bir şeyler yapılmaya çalışılmış ama olmamış.
Uzay montaj 2200G+16GB ram daha mantıklı seçenek.

Sisteme 10/ üzerinden 5 vererek uğurluyoruz.
Yazı için de elinize sağlık .

Normalde bende APU kullanacaktım ama anakartım çok üst seviye olmasına rağmen HDMI çıkışı yok.

KS
EREN SATAR

EREN SATAR

Gold Sample
İfade skoru
1.077
Hocam ben bu işlerden pek anlamam, Game Garaj'ın Leo 3A serisi de minimum bütçeme yetiyor, onlara da bir bakar mısınız?

Ellerinize sağlık bilgilendirici olmuş bu arada.
Öncelikle teşekkür ederim bu bütçede APU bir sistem ve ya RX550 gibi idarelik kartlar alıp ileride değiştirebilirsiniz.

İşlemciyi R5 1600AF anakartı B450 yaparsanız güzel bir sistem olur ileride +8RAM eklersiniz.
@Hamza Ensar Sağlam hocam stok var gözüküyor bende ama.

Hamza Ensar Sağlam

Gold Sample
İfade skoru
2.272
Öncelikle teşekkür ederim bu bütçede APU bir sistem ve ya RX550 gibi idarelik kartlar alıp ileride değiştirebilirsiniz.

İşlemciyi R5 1600AF anakartı B450 yaparsanız güzel bir sistem olur ileride +8RAM eklersiniz.
@Hamza Ensar Sağlam hocam stok var gözüküyor bende ama.

Ben GTX 1650 versiyonuna bakmışım.

KS
EREN SATAR

EREN SATAR

Gold Sample
İfade skoru
1.077
Ben GTX 1650 versiyonuna bakmışım.
O versiyonun fiyatı çok iyiydi hocam sanırsam 5/6 gün içinde stok bitti
1050 ti sistem parasına GTX1650 sistem sattılar.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

@Sparda yarın ve ya bu gece o sistemi de incelemeye alayım hocam sizi daha detaylı bilgilendiririm.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube