TCL 10L nasıl bir telefondur, fiyatını hak eder mi?

Silicone Android Uygulaması

Çağrı Yılmaz

Silver Sample
İfade skoru
394
2 tane konu açtım ve sonunda @Samotne3030 hocamın tavsiyesi ile TCL 10L 64/6 versiyonunu almaya karar verdim. Şuan kartta 2300 tl hazır duruyor istesem hemen şuan alabilirim ama gene de sormak istedim. Alternatifi varmıdır ?, fiyatını hakediyor mu ?

1631435510690.png

Hamza Ensar Sağlam

Gold Sample
İfade skoru
2.272
Bir soru da benden gelsin: Kaç yıl götürür? 3-4 yıl falan götürse yeterli olur benim için.

Gitmez.

2 tane konu açtım ve sonunda @Samotne3030 hocamın tavsiyesi ile TCL 10L 64/6 versiyonunu almaya karar verdim. Şuan kartta 2300 tl hazır duruyor istesem hemen şuan alabilirim ama gene de sormak istedim. Alternatifi varmıdır ?, fiyatını hakediyor mu ?

57058 numaralı eki görüntüle

Fiyatında iyi.

7777

Gold Sample
İfade skoru
2.379
Kaç yıl götürür? 3-4 yıl falan götürse yeterli olur benim için.
Rahat götürür.

Ben kendim de kullanıyorum, memnunum oyun falan hiç oynamadım onun performansını bilmiyorum ama her türlü işime yarıyor.

KS
Çağrı Yılmaz

Çağrı Yılmaz

Silver Sample
İfade skoru
394
Rahat götürür.

Ben kendim de kullanıyorum, memnunum oyun falan hiç oynamadım onun performansını bilmiyorum ama her türlü işime yarıyor.
Hocam ışığın olmadığı ortamlarda fotoğrafları kötü çekiyor diyorlar. Siz çektiyseniz nasıl olduğunu söylermisiniz ?

+ olarak stereo yerine mono ses kullanılmış, mono sesin bir eksisi varmı ?

7777

Gold Sample
İfade skoru
2.379
Hocam ışığın olmadığı ortamlarda fotoğrafları kötü çekiyor diyorlar. Siz çektiyseniz nasıl olduğunu söylermisiniz ?

+ olarak stereo yerine mono ses kullanılmış, mono sesin bir eksisi varmı ?
Benim 2 telefonum var birisi gündelik kullanım için. TCL 10L olanda sadece borsayı takip için kullanıyorum. Akşam unutmazsam bir şekilde istediğin türden bir fotoğraf atabilirim. Ben bir eksiğini görmedim ses olarak gayet yeterli bir seviyede.

Duke The Java

Gold Sample
İfade skoru
1.736
Gayet güzel bir telefon alınabilir.

KS
Çağrı Yılmaz

Çağrı Yılmaz

Silver Sample
İfade skoru
394
Benim 2 telefonum var birisi gündelik kullanım için. TCL 10L olanda sadece borsayı takip için kullanıyorum. Akşam unutmazsam bir şekilde istediğin türden bir fotoğraf atabilirim. Ben bir eksiğini görmedim ses olarak gayet yeterli bir seviyede.
Tamam hocam teşekkürler. Ses videolarda iyi geliyorsa benim için sıkıntı yok. Akşam olunca bu konuya bir resim çekip atarsanız sevinirim.

505

Gold Sample
İfade skoru
2.916
Bir soru da benden gelsin: Kaç yıl götürür? 3-4 yıl falan götürse yeterli olur benim için.
Kullanımına bağlı. MediaTek işlemcili telefonu 3-4 yıl kullandığımı da bilirim. MediaTek'ten hallice HiSilicon Kirin'i de 4-5 senedir kullanıyorum. Aşırı çok oyun oynamadığın sürece telefonlar pek kolay yıpranmıyor. Günlük kullanımda SoC farkı çok hissedilmiyor. Çok oyun oynuyorsan özellikle MediaTek'ler uzun vadede performans kaybediyor, yük altında fazla ısınıyorlar. Telefon ömrünü azaltıyor. Snapdragon bu konudan daha başarılı, daha stabil. TCL 10L güzel bir telefon.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Öncelikle bir telefonun ömrü size bağlı. Telefonu hor kullanmazsanız 3-4 yıl rahat gider. Custom ROM atmayı da biliyorsanız hiç sıkıntı olmaz. Tabii yine de 2200 TL'lik bir cihaz için çok fazla beklentiye girmeye gerek yok. Ne kadar ekmek, o kadar köfte hesabı. :)
ROM atarsınız en kötü, stok arayüzü bile gayet temizdi.
ROM çıkmamış hocam daha henüz. :( Telefon yeni olduğu için olabilir belki.

John Marston

Gold Sample
İfade skoru
2.804
Öncelikle bir telefonun ömrü size bağlı. Telefonu hor kullanmazsanız 3-4 yıl rahat gider. Custom ROM atmayı da biliyorsanız hiç sıkıntı olmaz. Tabii yine de 2200 TL'lik bir cihaz için çok fazla beklentiye girmeye gerek yok. Ne kadar ekmek, o kadar köfte hesabı. :)
Hocam sosyal medya ve whatsapp'a girerim sadece.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Hocam sosyal medya ve whatsapp'a girmekten başka bi amaçla kullanmam.
Hor kullanmadan kastım sürekli olarak yerlere düşürme, oraya buraya çarpma, çakma şarj aletleri ile şarj etme falan hocam. :D Cihazın bir tek yazılımsal ömrü yok. Fiziksel ömrü de var. Bunu korumakta önemli.

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Android 12'yi alacak TCL garanti vermişti. Eğer TCL iyi bir firma ise 13 bile verebilir ben donanımsal olarak kaldırabileceğini düşünüyorum.

Kamerasından ben çok memnundum. Sadece makro kamerasıyla iyi sahneler yakalamak zordu. Bir de pro modda istediğimiz kamerayı seçemiyorduk.

Eğer sosyal medya kullanacaksanız hayli hayli 3-4 yıl götürür. Hatta daha fazlasını da görürsünüz. Çünkü günümüzde bile 3-4 hatta 5-6 yıllık cihazlar sosyal medyada gezinmek, WhatsApp'ta yazışmak gibi işleri yapabiliyor. En fazla güncelleme desteğini kaybedersiniz o da genelde üreticiler uzun süre güvenlik güncellemesi yayınlamaya devam eder. Ki TCL güncelleme konusunda bonkör davranmaya çalışıyor.

Cihazı ben de kısa süre kullandım tecrübeyle sabit bu telefon bu fiyattaki en iyisi.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube